Щодо індексації заробітної плати PDF Печать
17.04.2013 23:57

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.12.2012 р. N 518/10/136-12

Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув запит щодо індексації грошових доходів і повідомляє.

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (зі змінами) (далі - Порядок), місяць, в якому відбулося підвищення грошових доходів населення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Грошові доходи, одержані за цей місяць, не індексуються, якщо сума підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, яка повинна нараховуватися у місяці підвищення.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення доходів наведено в додатку 4 до Порядку.

Тобто, якщо у працівників відбувається підвищення заробітної плати на суму меншу ніж сума індексації, яка повинна нараховуватись у місяці підвищення, то здійснюється підвищення заробітної плати та додається сума індексації, визначена з урахуванням суми підвищення заробітної плати.

Визначена сума індексації фіксується і виплачується у такому розмірі до наступного збільшення заробітної плати, при якому таке збільшення перевищить фіксовану суму індексації.

Якщо наступне підвищення заробітної плати не перевищує фіксовану величину, то здійснюється підвищення заробітної плати та додається раніше зафіксована величина індексації.

Згідно з Порядком заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" визначається у розрахунку на місяць.

Порядком не передбачено механізм визначення суми індексації та фіксованої її величини, якщо працівник працював неповний робочий час.

Враховуючи, що при нарахуванні сум індексації застосовується прожитковий мінімум, який визначається у розрахунку на місяць, на нашу думку, сума індексації та фіксована її величина мають визначатись у розрахунку за повний робочий час, а виплачуватись пропорційно відпрацьованому робочому часу.

Це обґрунтовується тим, що працівник, який працював неповний робочий місяць, наприклад, знаходився на лікарняному, у відпустці або відрядженні, отримав відповідні виплати, які розраховані виходячи із середньої заробітної плати, що враховує суми індексації.

У випадку, якщо оплата праці за дні відрядження розраховується не із середньої заробітної плати, то сума індексації та фіксована її величина мають виплачуватися за повний робочий час.

У разі, якщо працівник працював на 0,5 ставки, а потім перейшов на місячну норму часу і при цьому посадовий оклад (ставка) не збільшувався, то базовий місяць у такому випадку не змінюється. Якщо при переведенні працівника з 0,5 ставки на повну відбувається підвищення посадового окладу (ставки), то має бути здійснено порівняння суми підвищення заробітної плати та суми індексації із розрахунку за повний робочий час.

Стосовно індексації заробітної плати працівникам, які працюють на дві неповні ставки, то пунктом 11 додатка до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін'юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. N 43, передбачено, що не є сумісництвом інша робота, яка виконується в тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку), якщо оплата його праці по основній та іншій роботі не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи.

У випадку, зазначеному у листі, оплата праці на основній та іншій роботі не перевищує повний оклад (ставку) за основним місцем роботи. Отже, роботи на посаді повара та підсобного робітника не є сумісництвом.

Враховуючи зазначене, базовий місяць при проведенні індексації має визначатись окремо по кожній посаді, залежно від підвищення заробітної плати.

Щодо індексації заробітної плати працівникам, у разі виплати надурочних та за роботу у нічний час, то якщо умови оплати праці передбачають виплату за надурочні та за роботу у нічний час, то у випадку підвищення посадового окладу відбувається і підвищення доплат за надурочні та за роботу в нічний час. Таке підвищення враховується при визначенні базового місяця при проведенні індексації.

При цьому, якщо посадовий оклад (ставка) не підвищується, а відбувається лише збільшення доплат за надурочні та в нічний час за рахунок кількості відпрацьованих нічних годин, то при такому збільшенні заробітної плати базовий місяць при проведенні індексації не змінюється.

Одночасно повідомляємо, що доплата за святкові дні при визначенні базового місяця не враховується, оскільки така доплата не має постійного характеру.

Заступник директора Департаменту
стратегічного планування –
начальник відділу

Н. Підлужна

 

Комментарии 

 
0 # marya1980 24.04.2013 21:51
Підкажіть будь-ласка: Працівниця прийнята на роботу 20.06.2008р.згідно направлення, зразу пішла у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,чи правомірно вважати базовим місяцем - жовтень 2008р., як і у інших на аналогічній посаді?Як це довести бухгалтерії? Наперед, дякую!
 
 
+2 # Administrator 24.04.2013 23:42
Для працівників, які вийшли з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, при визначенні базового місяця для проведення індексації мають зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади.
Вісник податкової служби України
 
 
+1 # marya1980 25.04.2013 07:18
В бухгалтерії базовим вважають вихід з декретної відпустки 20.02.2013р.,мотивуючим тим, що працівниця не працювала жодного дня, оскільки в день прийняття на роботу пішла у відпустку по догляду за дитиною.
 
 
0 # Administrator 25.04.2013 11:27
Пункт 10 Постанови 1078 доповнено абзацем згідно з Постановою КМ № 526 від 13.06.2012

"Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу."

З одної сторони є закон (місяць прийняння на роботу є базовим) і ніде не говориться, що для цого потрібно відпрацьовувати трудодні, з іншої - він (тобто доповнення постановою 526) вступили в силу з 26.06.2012 (після прийому на роботу 20.06.2008р). Якщо на це не звертати уваги то оперуємо Постановою 1078 п.10.
 
 
+1 # Ніна 16.05.2013 17:09
доброго дня ,допоможіть будь ласка розв"язати таку проблему.Я-вихователь,прац юю,в дитячому садку з вересня 2007 року,місяць назад проатестувалась на 9розряд,а індексації мені не на раховують,з чим це зв"язано?
 
 
+1 # Administrator 16.05.2013 20:47
Для того, щоб знати повинна бути індексація чи ні, потрібно визначити базовой місяць для одного чи декількох періодів. Якщо базовий місяць вересень 2007 року, то індексація повинна бути. Вона може бути скасована, якщо підвищення зарплати було більшим за індексацію. З 1.07.2012 року для тих, чиї оклади визначаються по тарифній сітці(відбулося підвищення, місяць став базовим), індексація стала фіксованою, тобто постійною (якщо на цей момент вона виплачувалася) і повинна виплачуватися до цього моменту, якщо не було підвищення зарплати більшого за фіксовану індексацію.
 
 
0 # Оксана 12.11.2015 14:26
До цього моменту фіксована та наступна...?, як вона розраховується, наприклад за листопад 2015р
 
 
-1 # Administrator 12.11.2015 22:36
Фіксована сума індексації, як незмінна доплата, нараховується та виплачується щомісяця пропорційно відпрацьованому часу.
 
 
+4 # marya1980 22.05.2013 19:35
Добрий день!Підкажіть, як нараховувати індексацію працівниці, яка вийшла з відпустки по догляду за дитиною, до досягнення нею трирічного віку:
-працівниця перебувала у відпустці 4 роки, прийнята у липні 2008р., її посада у штатному була вакантна, до січня 2012 вона становила -1216грн. і доплата за високі досягнення у праці-520грн.
Згідно штатного розпису з 01.01.2012р.підприємство зняло доплату з вакантних посад, і зарплата склала по штатному 1286грн.Коли працівниця повідомила, що виходить на роботу у штатному знову поставили доплату 603грн.(46% як і іншим працівникам), ставка стала 1312грн.і доплата 603грн. На даній посаді ніхто не працював. Працівниці встановлено 6 розряд. Чи правельно буде рахувати індексацію, як іншим працівникам на 6 розряді, в яких доплата не знімалася.
 
 
+1 # Administrator 23.05.2013 10:33
А другий коментар для Вашого випадку не підходить?
Для працівників, які вийшли з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, при визначенні базового місяця для проведення індексації мають зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади.
Вісник податкової служби України
 
 
0 # marya1980 23.05.2013 11:37
у нас тільки одна така посада, була майже весь час вакантна, є інші 6 розряду(ставка одинакова, тільки проводилася на протязі всього часу)
 
 
+1 # Administrator 24.05.2013 17:04
"ставка стала 1312грн.і доплата 603грн"
Якщо не помиляюся - це ставка 7 розряду на 01.01.2013 року.
В роз'ясненні написано аналогічні посади. Це можуть бути не конкретні посади. Але кожний випадок може бути специфічним і щоб Вам не відповіли, дії бухгалтерії та перевіряючих неможливо передбачити, коли немає конкретного закону чи постанови. А в Вашому випадку єдине, що можливо додати до постанови 1078 - це роз'яснення вісника ПСУ.
 
 
+1 # Катерина Дм 01.07.2013 11:20
Згідно з роз'ясненнями Мінпраці керівник має право самостійно прийняти рішення про встановлення як базового при проведенні індексації заробітної плати не місяць прийняття на роботу, а місяць останнього підвищення заробітної плати за посадою, на яку прийнято працівника. Як правильно сформулювати наказ по підприємству?
 
 
0 # Діанa 16.07.2013 11:43
Добрий день! Поясніть, будь ласка, з жовтня 2009 року я перебувала у відпусці по догляду за дитиною до 3-х років. До відпустки отримувала оклад та надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 40% від посадового окладу. Після виходу з відпустки (жовтень 2012 року) розмір посадового окладу не змінився, однак надбавку не було встановлено. Надбавку встановлено у розмірі 40% від посадового окладу з 01.01.2013. Чи є місяць повторного встановлення надбавки (січень 2013 року) базовим місяцем для проведення індексації, хоча розмір надбавки не змінився в порівнянні з періодом до відпустки?
 
 
0 # Administrator 16.07.2013 22:20
"місяць поновлення виплати передбаченої законодавством надбавки після тимчасової її невиплати не є підставою вважати місяць базовим для проведення індексації.

У разі, якщо одночасно з поновленням виплати надбавки має місце збільшення її розміру, то в такому випадку місяць, в якому відбулося таке підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації.
Що стосується проведення індексації для жінки-держслужбовця, яка вийшла з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то базовим слід вважати місяць, у якому відбулося останнє підвищення заробітної плати на посаді, яку вона займає."
Лист Мінсоцпраці від 27.07.2011 р. N 150-10/136-11
Також велику роль зіграє індексація, якщо вона виплачувалася до встановлення надбавки.
 
 
0 # Administrator 16.07.2013 22:44
Цитирую Катерина Дм:
Згідно з роз'ясненнями Мінпраці керівник має право самостійно прийняти рішення про встановлення як базового при проведенні індексації заробітної плати не місяць прийняття на роботу, а місяць останнього підвищення заробітної плати за посадою, на яку прийнято працівника. Як правильно сформулювати наказ по підприємству?

На даний момент цей лист Мінпраці застарів. З 26.06.2012 Постановою №526 внесенно конкретне роз'яснення, щодо новоприйнятих працівників.
п.10-1 Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.
 
 
0 # Ірина, 1981 25.07.2013 13:34
Добрий день! Поясніть будь ласка правильність нарахування індексації заробітної плати. Зокрема, посадовий оклад державного службовця становить 1 438,00 грн, ранг – 70,00 грн, надбавка за вислугу років – 15% - 226,20 грн, надбавка за високі досягнення в праці у січні 2013 року встановлена у розмірі 50%, у квітні зменшено до 40%, у травні встановлено – 50%, у червні – 50%. Зазначену надбавку визначають у відсотках від сумарного розміру посадового окладу разом із рангом та надбавкою за вислугу років, який не підвищувався з лютого 2008 року. Чи є травень місяць базовим місяцем для проведення індексації? При цьому, в наказі про призначення надбавки за високі досягнення в праці щоразу, починаючи з квітня місяця, вказували період, на який призначено таку надбавку. Заздалегідь вдячна!
 
 
0 # Administrator 25.07.2013 14:22
"Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", керівникам відповідних органів в межах установленого фонду оплати праці надано право установлювати працівникам надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років.

Надбавки за високі досягнення у праці встановлюються залежно від конкретних завдань, що стоять перед відповідним органом, у разі сумлінного та якісного виконання працівником протягом певного періоду своїх посадових обов'язків, професіоналізму , компетентності, ініціативності та відсутності порушень виконавської і трудової дисципліни за наказом керівника. Враховуючи зазначене, вважаємо, що для надбавки за високі досягнення у праці більш притаманний постійний характер".

Згідно Постанови №526 від 13.06.2012 року місяць підвищення зарплати вважається базовим. У Вашому випадку призначення надбавка за високі досягнення в праці встановлена в січні 2013 року, тому цей місяць вважається базовим для подальшого розрахунку індексації. Якщо до січня нараховувалася індексація, то вона стає фіксованою і виплачується до слідуючого підвищення, що буде більшим за індексацію.
 
 
0 # Ірина, 1981 25.07.2013 16:04
Добрий день! Поясніть будь ласка правильність нарахування індексації заробітної плати. Зокрема, посадовий оклад державного службовця становить 1 438,00 грн, ранг – 70,00 грн, надбавка за вислугу років – 15% - 226,20 грн, весь час надбавка за високі досягнення в праці була встановлена у розмірі 50%, але у квітні зменшено до 40% та у травні встановлено знову у тому ж розмірі що виплачувалась до зменшення, тобто 50%. Зазначену надбавку визначають у відсотках від сумарного розміру посадового окладу разом із рангом та надбавкою за вислугу років. Чи є травень місяць базовим місяцем для проведення індексації? При цьому, в наказі про призначення надбавки за високі досягнення в праці щоразу, починаючи з квітня місяця, вказували період, на який призначено таку надбавку. Заздалегідь вдячна!
 
 
0 # Administrator 25.07.2013 22:26
З 26.06.2012 року після кожного підвищення зарплати місяць стає базовим. Зменшення заробітної плати не впливає на базовий місяць. Тому, якщо надбавка вважається постійною, базовим буде травень.
 
 
0 # Світлана 14.10.2013 22:00
Підкажіть будь ласка! До декретної відпустки я отримувала з/п (оклад згідно 7 розряду )+ надбавку 50% від посадового окладу, а також індексацію. На даний момент вийшла з відпустки для догляду за дитиною на своє робоче місце, а нове керівництво сказало відпрацювати місяць без надбавки. Виходячи з цього з мене зняли індексацію і сказали, що навіть через місяць коли призначать надбавку індексація мені вже не світить! Чи правомірні їх дії????
 
 
+2 # Administrator 15.10.2013 01:20
Для працівників, які вийшли з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, при визначенні базового місяця для проведення індексації мають зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади.
Якщо за період перебування у відпустці по догляду за дитиною не відбулося підвищення основних складових зарплати (окладу, доплат), яке могло б вплинути на виплату індексації, то зняття та відновлення надбавки після виходу з відпустки не впливають на індексацію.
Якщо сума індексації була більшою ніж поступове підвищення окладів тарифної сітки, то на даний момент повинна бути фіксована сума індексації, яка повинна виплачуватися в незмінному вигляді до підвищення заробітної плати, яке буде більшим за фіксовану суму індексації.
 
 
-1 # Даша 19.05.2015 13:07
Подскажите пожалуста! Помошник воспитателя вышла с декрета. как ей расщитать фиксированную индексацию
 
 
0 # Administrator 19.05.2015 13:11
У неё повышение дохода? Почему нужно сразу же рассчитать фиксированную сумму индексации? После выхода из отпуска по уходу за детьми может быть только текущая индексация.
 
 
0 # Римма 16.10.2013 20:46
Работала на 1 ст психологом в ДНЗ, сейчас перевелась на 0,5 ст психолога и довантажили на 0,5 воспитателем и при этом сняли индексацию., хотя в зарплате потеряла.Правомерно ли это?
 
 
0 # Administrator 16.10.2013 21:56
Цитирую Римма:
Работала на 1 ст психологом в ДНЗ, сейчас перевелась на 0,5 ст психолога и довантажили на 0,5 воспитателем и при этом сняли индексацию., хотя в зарплате потеряла.Правомерно ли это?

У випадку, зазначеному у листі, оплата праці на основній та іншій роботі не перевищує повний оклад (ставку) за основним місцем роботи. Отже, роботи на посаді психолога та вихователя не є сумісництвом. (Лист Мінсоцпраці від 01.03.2013 р. N 2365/0/14-13/10 не застосовується)
Враховуючи зазначене, базовий місяць при проведенні індексації має визначатись окремо по кожній посаді, залежно від підвищення заробітної плати.
Зменшення об'єму роботи за основною посадою не впливає на базовий місяць та індексацію, тому індексація повинна зберігатися (у разі фіксованої суми індексації, така індексація повинна виплачуватися згідно відпрацьованого часу, тобто після переходу з 1,0 на 0,5 ставки індексація зменшиться на 50%), а за посадою вихователя індексація повинна визначатися окремо, базовим місяцем буде місяць початку роботи на посаді.
 
 
0 # Світлана 17.10.2013 21:14
ДЯКУЮ!
 
 
0 # Антонина 21.10.2013 18:34
Здраствуйте! Подскажите пожалуйста, в ноябре выхожу из декрета, будет ли мне индексация?
 
 
0 # Administrator 21.10.2013 20:16
Цитирую Антонина:
Здраствуйте! Подскажите пожалуйста, в ноябре выхожу из декрета, будет ли мне индексация?

Для працівників, які вийшли з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, при визначенні базового місяця для проведення індексації мають зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади.

Если до отпуска у Вас была индексация, или во время отпуска появилось право на индексацию и по Вашей должности (во время отпуска по уходу за детьми) было повышение зарплаты, но оно было меньше суммы индексации, то индексация остается.
 
 
+1 # Альона 03.12.2013 08:04
Добрий день! Я звільнилась за переведенням з однієї бюджетної установи до іншої. Знаючи про виплату індексації одразу взяла довідку щодо нарахування та виплату індексації. Своєчасно надала цю довідку за новим місцем роботи. При виплаті зарплати за відпрацьований місяць індексацію не враховано. Після спілкування з головним бухгалтером мені повідомлено, що індексація нараховуватись не буде з посиланням на те, що дана установа створена декілька років потому та кому потрібно дана індексація нараховувується , а мені не положено! Прошу надати роз'яснення з даного питання. Дякую!
 
 
0 # Administrator 03.12.2013 16:52
Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.
Порядок №1078 (доповнено Постановою №526 від 13.06.2013 р.)

Дата створення установи не має значення і ця вимога не прописана у Постанові. Сума індексації зберігається за умови переведення на роботу в іншу установу та різниця у новому доході не повиненна перевищувати суму індексації.
 
 
0 # інна 10.01.2014 00:52
підскажіть будь ласка!Виховател ька працювала в ДНЗ з 2006 року і мала вислугу років 30%.В 2010 році звільнилася і через два роки знов прийшла на роботу.Чи залишилось за нею право на індексацію та чи не прервалася вислуга років при розрахунку заробітної плати?Дуже дякую!
 
 
0 # Administrator 10.01.2014 02:39
1.Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу. Постанова №1078. Право на індексацію гарантоване законом, але базовим місяцем для розрахунку індексації буде місяць прийняття на роботу.

2.Педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти виплачуються надбавки за вислугу років щомісяця у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки — 10 відсотків, понад 10 років — 20 відсотків і понад 20 років — 30 відсотків.
До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі — стаж педагогічної роботи) зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963. Постанова №78
Яким буде стаж та вислуга років залежить де вихователька працювала(чи не працювала) два роки.
 
 
0 # sweta 02.02.2014 16:58
Доброго дня!Я працюю держслубовцем з 14 вересня 2003р.В липні 2010р.пішла у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. В липні 2013р. вийшла на роботу.Скажіть будь ласка чи повинна нараховуватися індексація і в якому розмірі?Який для розрахунку повинен бути базовий місяць?
 
 
0 # Administrator 02.02.2014 18:09
Цитирую sweta:
Доброго дня!Я працюю держслубовцем з 14 вересня 2003р.В липні 2010р.пішла у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. В липні 2013р. вийшла на роботу.Скажіть будь ласка чи повинна нараховуватися індексація і в якому розмірі?Який для розрахунку повинен бути базовий місяць?

Для працівників, які вийшли з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, при визначенні базового місяця для проведення індексації мають зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади.
Якщо колегам з такою ж посадою, як у Вас, нараховують індексацію, то і Вам повинні нараховувати. Базовий місяць такий же як у них.
 
 
0 # sweta 06.02.2014 19:51
Дякую!
 
 
+1 # Lida 18.03.2014 11:34
Я працюю в дитячому садочку на 0,5 ставки із вересня 2006 року. Спочатку індексація мені виплачувалась до вересня 2011 року після того індексація не виплачується. Можна пояснити чому? станом на 03.03.2014 рік заробітня плата становить 1350 грн. В такому разі мені повинна виплачуватись індексація чи ні?
 
 
0 # Administrator 18.03.2014 12:32
А що відбулося у вересні 2011 року? Чим пояснюють відмову нараховувати індексацію? Можливо нараховували помилково або було підвищення зарплати на суму більшу ніж індексація чи інші причини.
Що стосується нарахування індексаціїї то ні розмір заробітної плати, ні робота на 0,5 ставки не впливає на її нарахування. Все залежить від останнього місяця підвищення доходів, повноти відпрацьованого часу та величини прожиткового мінімуму.
 
 
0 # Оля 10.04.2014 15:04
Доброго дня!Я працюю методистом з серпня 2004р.В липні 2011р.пішла у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. В жовтні 2013р. вийшла на роботу.Скажіть будь ласка чи повинна нараховуватися індексація і в якому розмірі?Який для розрахунку повинен бути базовий місяць?
 
 
0 # Оля 14.04.2014 09:23
мені базовим вважають місяць виходу з декретної відпустки і індексацію не нараховують
 
 
0 # Administrator 14.04.2014 12:01
Цитирую Оля:
мені базовим вважають місяць виходу з декретної відпустки і індексацію не нараховують

Для працівників, які вийшли з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, при визначенні базового місяця для проведення індексації мають зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади.
Вісник податкової служби України
 
 
0 # Оля 15.04.2014 08:41
Під час відпустки по догляду за дитиною в січні 2013 було підвищення заробітної плати, але воно не перевищило суми індексації і у працівників на аналогічних посадах індексація залишилась, а мені не платять. підкажіть будь ласка, куди можно зробити офіційний запрос щодо роз'яснень про виплату індексації.
 
 
0 # Administrator 15.04.2014 09:50
Цитирую Оля:
Під час відпустки по догляду за дитиною в січні 2013 було підвищення заробітної плати, але воно не перевищило суми індексації і у працівників на аналогічних посадах індексація залишилась, а мені не платять. підкажіть будь ласка, куди можно зробити офіційний запрос щодо роз'яснень про виплату індексації.

Державна інспекція з питань праці, місцева (профільна) профспілка, інші органи, які контролюютьв діяльність в сфері оплати праці.
 
 
0 # ОЛЯ НЕЛЕП 12.05.2014 22:18
ПРАЦЮЮ В ШКОЛІ НА ПОСАДІ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА З 2004 Р. З 2006 ПО 2010 РІК ПЕРЕБУВАЛА У ДЕКРЕТНІЙ ВІДПУСТЦІ. у 2007 РОЦІ БУЛА ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ. чИ МОЖУ Я ОТРИМУВАТИ ІНДЕКСАЦІЮ ЗАРАЗ. в БУХГАЛТЕРІЇ КАЖУТЬ, ЩО ІНДЕКСАЦІЯ АНУЛЮЄТЬСЯ ДЛЯ ТИХ ХТО БУВ У ДЕКРЕТІ. СУМА ПОСТІЙНИХ НАРАХУВАНЬ ЗАРАЗ 2129 ГРН.
 
 
0 # Administrator 13.05.2014 10:26
Цитирую ОЛЯ НЕЛЕП:
ПРАЦЮЮ В ШКОЛІ НА ПОСАДІ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА З 2004 Р. З 2006 ПО 2010 РІК ПЕРЕБУВАЛА У ДЕКРЕТНІЙ ВІДПУСТЦІ. у 2007 РОЦІ БУЛА ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ. чИ МОЖУ Я ОТРИМУВАТИ ІНДЕКСАЦІЮ ЗАРАЗ. в БУХГАЛТЕРІЇ КАЖУТЬ, ЩО ІНДЕКСАЦІЯ АНУЛЮЄТЬСЯ ДЛЯ ТИХ ХТО БУВ У ДЕКРЕТІ. СУМА ПОСТІЙНИХ НАРАХУВАНЬ ЗАРАЗ 2129 ГРН.

Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади, з урахуванням положень пунктів 1-1, 4 та 5 цього Порядку.
Постанова 1078 п.10-3
Визначтесь з базовим місяцем (останній місяць підвищення доходів) і отримуйте індексацію разом з іншими працівниками.
 
 
0 # Наталія 21.05.2014 11:13
Доброго дня!!Працюю держслужбовцем з 18.10.2012 р. Посадовий оклад - мінімалка, зараз 1218 грн. Отримую доплату за ранг 45 грн. Індексація мені жодного разу не нараховувалася. Допоможіть будь-ласка чи маю я на неї право ??? і скільки вона буде становити у травні 2014 ???який базовий місяць для нарахування індексації???бо з бухгалтера такі речі не видавиш((((((
 
 
0 # Administrator 21.05.2014 12:56
Якщо 18.10.2012 року дата прийому на роботу і не було підвищення доходів до цього часу, то з місяця прийняття починається обчислення індексу споживчих цін. Постанова 1078 п.10-1.
Індексуватися заробітна плата починає з місяця, в якому індекс споживчих цін перевищив 101%. У Вашому випадку це лютий 2014 року. Отже, згідно з Законом "Про індексацію грошових доходів населення" стаття 4, в квітні 2014 індексується дохід з індексом 1,4% (17,05 грн), в травні 2014 року - 3,6% (43,85 грн), в червні 2014 року - 7,1% (86,48 грн).
 
 
0 # Наталія 21.05.2014 18:56
Підскажіть будь-ласка якщо викладачу згідно тарифікаційного списку підняли заробітну плату у вересні 2013 року,то при розрахунку індексації базовим місяцем буде вересень чи січень 2013 року???
 
 
0 # Administrator 21.05.2014 22:06
У разі ... зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення.
Постанова 1078 п.5
У Вашому випадку базовий вересень 2013 року.
 
 
0 # Інна 27.05.2014 10:11
Доброго дня! Виникло питання по визначенню базового місяця. Працівниці ( має 5 тарифний розряд) в травні 2013 року встановлено доплату за складність та напруженість.Доплату виплачували включно по грудень 2013 року (в 2014 році вказану доплату не встановлено). В той же час, в грудні 2013 року підвищено оклад, який становить 1218 грн. Питання: базовим місяцем для вказаної працівниці буде травень 2013 року чи грудень 2013 року.
 
 
0 # Administrator 27.05.2014 12:35
"У разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення". Постанова 1078 п.5

Базовий місяць - грудень 2013 року.
 
 
0 # МаринаКривойР 29.05.2014 18:10
Доброго дня підкажіть будь-ласка! Чи має значення навантаження працівника (0,75 ставки, 0,8 ставки та ін.) на визначення розміру індексації? Наприклад, якщо працівнику з липня 2012 року було встановлено фіксовану індексацію в розмірі 364,23 грн. Вона працює на 0,75 ставки і в подальшому ій постійно виплачувалась в такому розмірі індексація. Адже на той момент в порядку проведення індексації разом з прикладами оговорювалось ПРОПОРЦІЙНО ВІДПРАЦЬОВАНОМУ ЧАСУ лише якщо місяць роботи був не повний, але про навантаження нічого нейшлося! Таким чином, виникає питання чи правомірно зменшити розмір індексації лише тому, що вона стала фіксованою у липні 2012, у чевні 2012 і раніше до цього працівник також працював на 0,75 ставки і отримував індексацію у повному розмірі!
 
 
0 # Administrator 30.05.2014 00:05
Якщо працівник працює на 0,75 ставки, він відпрацьовує 75% від місячної норми. Згідно постанові 1078 п.4 сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу. Даної норми не було в постанові в липні 2012 року. Але своїми листами Мінсоцполітики вказували на необхідність пропорційного розрахунку.
Якщо це фіксована сума індексації, вона виплачується у визначеному розмірі до наступного підвищення, більшого ніж фіксована сума індексації. Якщо працівника переводять на 0,5 або 1,0 ставки сума фіксованої індексації відповідно зменшується або збільшується.
 
 
0 # МаринаКривойР 31.05.2014 12:31
Але ж індексація зафіксцвалася на певному розмірі (364,23). Розумієте, в червні вона була 370,18, а липні вже повинна зменшитись на 25 % лише тому, що пацівник на 0,75 пріцює? Якщо людина працювала б на ставку а потім ій зменшили навантаження то це доцільно і зменшити індексацію. Але в даному випадку мені здається що неправильно зменшувати!
 
 
0 # Administrator 31.05.2014 14:37
Я Вас розумію, але не я пишу ці закони. В червні 2012 року були одні правила, а липні 2012 року вже інші. І до того ж зафіксувати суму потрібно з врахуванням неповної зайнятості.
Почитайте статтю Жанни Лаврентьєвої в Оплата праці №16
 
 
0 # Марія 12.06.2014 16:20
Працівник працює на 0,5 ставки має нараховану заробітну плату 921 грн за місяць. Базовий місяць для розрахунку індексації січень 2013 року. Як йому нарахувати індексацію за травень місяць 2014 року?
 
 
0 # Administrator 12.06.2014 17:01
Базовий січень 2013 року - травень 2014 року індекс 3,3%
У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу. Постанова 1078 п.4
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Закон 1282 ст.2

Індексація за травень:
0,5 ставки = 921 грн (повний робочий час = 1842 грн) для індексації беремо 1218 грн (прожитковий мінімум в травні 2014 року) 1218 * 3,3% = 40,19 грн
Виплачуємо пропорційно відпрацьованого часу 40,19/план*факт (в даному випадку 0,5 ставки 40,19*0,5=20,10 грн.)
 
 
0 # Лена Цигольник 16.06.2014 16:12
Працювала вихователем гпд з вересня 2009. З квітня 2011по березень 2014 була декретна відпустка. З 1 квітня вийшла на роботу в дитсадок по переводу, індексації не платять. Чи правомірно це і якими документами регулюється?
 
 
0 # Administrator 16.06.2014 21:46
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади, з урахуванням положень пунктів 1-1, 4 та 5 цього Порядку" 1078 п.10-3

"Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації" Постанова 1078 п.10-2

Згідно п.10-3 базовим має бути місяць згідно аналогічної посади, яку займають інші працівники. Згідно п.10-2 при переведенні зберігається базовий місяць та індексація, якщо не було підвищення доходу, більшого ніж сама індексація. На цих двох пунктах визначте базовий місяць і відповідно нього повинна нараховуватися індексація.
 
 
0 # fenix 02.07.2014 20:37
Доброго дня!
Допоможіть в такому питанні. Працюю практичним психологом в дитячому садку,з 2006 року, працювала на 0.5 ставки, отримувала індексацію, з квітня 2013 року була переведена на ставку, відтоді індексацію перестали платити.Скажіть, чи положено мені нарахування індексації?
 
 
0 # Administrator 02.07.2014 21:04
На той час (квітень 2013 року) керуємося даним листом (абзац 12) та іншими роз'ясненнями Мінсоцпраці:
"У разі якщо працівник працював на 0,5 ставки, а потім перейшов на місячну норму часу і при цьому посадовий оклад (ставка) не збільшувався, то базовий місяць у такому випадку не змінюється.
Якщо при переведенні працівника з 0,5 ставки на повну відбувається підвищення посадового окладу (ставки), місяць підвищення слід вважати базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації".
Ніна Підлужна,
заступник директора Департаменту стратегічого планування — начальник відділу Мінсоцполітики України
Вісник Міндоходів

На сьогодні цей момент внесено в постанову 1078 п.5 "Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку із ... збільшенням обсягу робіт ... не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)"

Обидва моменти говорять про те, що, якщо не підвищується ставка або доплати, а лише збільшується обсяг робіт - базовий місяць не змінюється, а отже і індексація продовжує нараховуватися.
Якщо було підвищення ставки (окладу), то квітень 2013 року став базовим місяцем, потрібно було вирахувати фіксовану суму індексації, та виплачувати її кожен місяць пропорційно відпрацьованому часу, а з квітня 2014 року настало право на нову індексацію.
 
 
0 # fenix 02.07.2014 21:18
Дякую за відповідь!
Ще одне питання...
два тижні тому, я звернулась до служби соціального захисту с проханням перевірки нарахування мені індексації. Було проведено перевірку і сьогодні мені передзвонив бухгалтер і повідомив, що мені потрібно заплатити 1018 грн., індексація яка начебто мені булиа переплачена за 2012, та 2013 рік...для того, щоб мені не прийшлось платити таку сумму, мені пропонують забрати заяву....на моє запитання чому мені не положено нарахування індексаціїї зараз, після надання мені ставки, було дано відповідь, що індексація мені нараховувалась тому, що мі дохід був менш прожиткового мінімуму, а зараз мені індексація не положена....Що Ви порадите мені? мені завтра потрібно йти до бухгалтерії...можливо є якісь положення, щоб я могла їми "прикритись"
 
 
0 # Administrator 02.07.2014 21:42
Індексується дохід не залежно від нарахованого розміру, але в межах прожиткового мінімума.
"Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення". Закон 1282 ст.2 "Про індексацію грошових доходів населення"
Якщо у Вас дохід 10000 грн Ви все одно маєте право на індексацію, але індексуватися будуть тільки 1218 грн.(на сьогодні).
До того ж, які були причини переплаченої індексації? І чому так вирішили?
 
 
0 # fenix 02.07.2014 22:04
Які були причини переплаченої індексації? І чому так вирішили?....мені важко дати Вам відповідь, тому, що мені нічого не пояснили, лише те, що через надання мені повної ставки, нарахування індексації мені припинилось і за 2012 та 2013 роки було переплачено....

мені нараховувалась фіксована індексація з серпня 2012 року по березень 2013- 361.64

оклад до квітня 2013 складав 763.50, а з травня 2013 року 1551.00
 
 
0 # Administrator 03.07.2014 00:22
Що ми маємо: фіксована індексація з серпня 2012 року по березень 2013 року = 8 місяців по 361,64 грн. Оклад 1551 грн - 10 тарифний розряд, останнє підвищення січень 2013 року (невідомий тільки оклад на 0,5 ставки, 763,50 - таких окладів не існує, але як я розумію це сума півставки, тобто оклад 763,50*2=1527? Якщо так, то в травні 2014 року оклад збільшився на 24 грн до 1551? Тоді травень базовий).

З приводу цього можу сказати: передбачаю, що Вам виплачували індексацію не пропорційно відпрацьованому часові. Повинна бути сума 361,64/2=180,82. А от після переведення на повну ставку повинні виплачувати 361,64 за повністю відпрацьований час. Хоч за 8 місяців Вам переплатили 180,82*8=1446,56 грн, але з квітня-травня 2013 року, за 12 місяців Вам взагалі не виплатили жодної копійки індексації, а це приблизно 361,64*12=4339,68 грн. До того ж з квітня 2014 року має нараховуватися нова індексація, якщо базовим є січень 2013 року. Якщо все так, то Вам потрібно відстояти своє право на індексацію, яку незаконно відмінили. Ваша вигода більше 3000 грн.
 
 
0 # fenix 03.07.2014 18:51
Дякую Вам за роз*яснення! Ви мені дуже допомогли!
 
 
+1 # Вихователь 07.07.2014 19:42
Прошу пояснити, чи повинна я отримувати індексацію? Із березня 2001 року я працюю вихователем з повним тижневим навантаженням. З 2008 року по 9 тарифному розряду на 1,2 тарифні ставки. У серпні 2013 року виповнилося 20 років педагагічного стажу. Яка повинна бути у мене зарплатня , доплати, та індексація?
 
 
+1 # Administrator 07.07.2014 22:09
Якщо у серпні 2013 року було підвищення доходу в зв'язку зі збільшенням вислуги років з 20% на 30% (20 років педстажу) цей місяць має бути базовим. Ставка по 9 розряду 1494 грн. Надбавки згідно штатного розкладу. Індексація лютий-квітень 2014 року - 1,1%, травень - 4,1%, червень - 7,6%, липень - 11,7% (індексується сума доходу в межах прожиткового мінімуму - 1218 грн).
 
 
+2 # Вихователь 10.07.2014 10:23
Дякую. Прошу ще раз пояснити яка ставка по 9 тарифному розряду?
 
 
+1 # Administrator 10.07.2014 10:43
Єдина тарифна сітка
1 1218
2 1218
3 1218
4 1218
5 1218
6 1235
7 1312
8 1397
9 1474
10 1551
11 1678
12 1806
 
 
0 # Ольга Володимирівна 05.08.2014 14:42
Останнє підвищення з/п було в лютому 2008 - державний службовець( оклад, ранг , вислугу та надбавку за складність 40%. Вст.головним фінансовим управлінням - ГФУ.
З травня 2008 - в декретній відпустці. У лютому 2009 скасовано наказ про встановлення начальнику і мені, як заступнику надбавки за складність . А в березні 2009 встановлено надбавку лише начальнику, так як я перебувала у відпустці по догляду за дитиною мене в наказ не включили. З 24 вересня 2010 я вийшла на роботу, За вересень мені нарахували індексацію, як усім працівникам, для яких баз.міс. лютий 2008. Наказом ГФУ від 1.10.2010 встановлюють надбавку за складність 50%, і продовжують нараховувати індексацію.
В грудні 2011 голбух повідомила мене про те, що я не маю право на індексацію.
Чи правомірні дії бухгалтера? Чи є в мене шанси на перерахунок індексації?
 
 
0 # Administrator 05.08.2014 16:01
Якщо підвищення доходу (надбавка за складність) було більшим ніж індексація, то індексацію не нараховують. В протилежному випадку - індексація продовжується нараховуватися.
 
 
0 # Светлана 05.08.2014 16:56
Добрый вечер, не могу найти информацию, включается ли индексация в ср. зп для расчета декретного больничного? ведь с нее тоже платятся налоги. По логике индексация должна включаться...
 
 
0 # Administrator 06.08.2014 08:59
Включается. Индексируются доходы, которые входят в основную и дополнительную заработные платы, которые в свою очередь входят в расчет средней зарплаты. Постанова 1266 п.7
 
 
0 # 13Ірина 08.08.2014 00:15
Доброго вечора! Порадьте, будь ласка. В позашкільному закладі працюю з 2002 року,якийсь період нараховувалась індексація, а потім зняли,- із такою відповіддю - пізніще усім знімуть. Які документи, довідки потрібно, щоб визначити, довести, чи повинна мені нараховуватись індексація, і в якому розмірі(а можливо, незаконна була знята). Щиро вдячна за відповідь.
 
 
0 # Administrator 13.08.2014 16:30
Для початку потрібно знати коли в останнє підвищувалась заробітна плата? Коли зняли попередню індексацію, що відбулося в той місяць?
 
 
0 # Інна 13.08.2014 15:04
Дохід працівника складає: 2914 грн.-з/плата,372,41 грн.-індексація,874, 20 грн.-постійна доплата. В серпні 2014 року працівник не відпрацював норму робочого часу в зв"язку з відпусткою, але сума нарахованого доходу за серпень 2014 (оклад+пост.доплата) складає більше 1218 грн.Питання:як розрахувати індексацію за серпень 2014 року - виплатити повністю індексацію в зв"язку з тим, що нарахований дохід перевищує 1218 грн. чи розрахувати індексацію пропорційно відпрацьованому часу.
 
 
0 # Administrator 13.08.2014 16:34
"У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу". Постанова 1078 п.4
Звісно, пропорційно відпрацьованому часу. Не плутати з нарахуванням в межах прожиткового мінімуму.
 
 
+1 # Александра 29.08.2014 00:16
Здравствуйте! Вопрос. Руководитель кружка работает с нагрузкой 16 часов/неделю (полная нагрузка - 18 ч/н). Зарплата составляет: 1551/18*16 + 20% (престиж) + 30% (пед.стаж) = 2068,00. Текущая индексация начисляется исходя из 1218,00 грн. или 1218/18*16? Т.е. как учесть эту как бы "неполную занятость" при условии полностью отработаного месяца?
 
 
0 # Natalia 05.09.2014 08:02
Доброго дня. На сьогоднішній день я отримую фіксовану індексацію у розмірі 376грн та поточну індексацію 46грн. З жовтня 2014р. мені планують збільшити обсяг робіт з підвишенням посадового окладу на 304,5грн, поясніть будь-ласка чи продовжать мені нараховувати фіксовану і поточну індексації, або я повністю втрачаю право на отримання поточної індексації? Дякую за відповідь.
 
 
0 # Administrator 09.09.2014 10:23
Якщо збільшується посадовий оклад, то місяць стає базовим. У Вашому випадку не зрозуміло з яких причин зростає посадовий оклад - в зв'язку з підвищенням окладу чи зі збільшенням обсягу робіт? .
При збільшенні обсягу робіт (наприклад з 0,75 стаки на 1,0 ставки, чи виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника) базовий місяць не змінюється. Постанова 1078 п.5
Індексація нараховується і надалі.
 
 
0 # Tatyana j 09.09.2014 08:53
Доброго дня. Допоможіть будь-ласка розібратись.
З 1-го січня 2013 року оклад 2580грн. .З 1-го грудня 2013р оклад 2740грн. В якому місяці наступає право на індексацію,як її провести і чи потрібно в цьому випадку визначати і сплачувати фіксовану суму. Дякую.
 
 
+1 # Administrator 09.09.2014 09:27
Якщо до грудня 2013 року індексації (в т.ч. фіксованої) не було, то грудень 2013 року - базовий місяць, індексуватися починають доходи з травня 2014 року.
Травень - 3,0%, червень - 6,4%, липень і серпень - 10,4%, вересень и жовтень - 12,0%
 
 
0 # Наталі 10.09.2014 11:36
Доброго дня. Як нараховувати індексацію педпрацівнику з тижневим навантаженням 9 год.(неповний робочий тиждень), 9 тарифний розряд, 20% вислуга, 20% надбавка за престижність, 12,5% за класне керівництво, базовий місяць індексації - вересень 2013р.? Індексація належить з лютого 2014р. В якому розмірі? Дякую.
 
 
0 # Administrator 17.09.2014 21:31
Доброго дня. Індексація нараховується в межах прожиткового мінімума (1218 грн) за фактично відпрацьований час, згідно табеля робочого часу. Для базового місяця вересень 2013 року індексуються доходи лютий-квітень -1,1%, травень - 4,1%, червень - 7,6%, липень-черпень - 11,7%, вересень-жовтень - 13,2%
 
 
0 # Ivanna 12.09.2014 14:39
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи повинна була зберегтися індексація за працівником, переведеним у грудні 2009 року з посади методиста методичного кабінету на посаду державного службовця, а в січні 2010 року на попередню посаду. На той час після повернення працівника на попередню посаду індексацію не нараховували.
 
 
0 # Administrator 17.09.2014 21:25
Добрий день. На той момент - грудень 2009 року, не діяли норми постанови 1078 п.10-2, тому кожне переведення на іншу роботу встановлювало місяць базовим, а виплата індексації припинялась. Тому внаслідок таких переведень з посади на посаду втрачається індексація. Але на той момент, ще можливо було наказом керівника встановити процент та суму індексації для базового місяця займаної посади. Якщо цього не було зроблено, то для індексації не було підстав.
 
 
0 # вихователь 16.09.2014 10:21
у вересні 2009р. прийнята на роботу. Підкажіть,будь-ласка,чи повинна мені нараховуватись індексація?Мала 8 розряд,проатест увалась у 2012р на 9.Дякую.
 
 
0 # Administrator 17.09.2014 21:34
У 2014 році повинна нараховуватися індексація, а щоб говорити про попередні роки - то замало інформації.
 
 
0 # вихователь 18.09.2014 08:02
А яка потрібна інформація? І скажіть будь-ласка ,яка сума індексації приблизно нараховується від ставки 9р.і 20% за престиж і 10% стажу?Дуже дякую.
 
 
0 # Administrator 18.09.2014 12:24
Для індексації не має значення розряд, індексується дохід в межах прожиткового мінімума (на сьогодні 1218 грн). Також важливим показником є базовий місяць. Якщо розряд 9, то останнє підвищення ставок тарифної сітки 6-25 розрядів було в січні 2013 року - цей місяць вважається базовим (якщо не було інших підвищень доходу). Для базового січня 2013 року при повністю відпрацьованому часі індексація в вересні складає 1218 * 12,3% = 149,81 грн.
 
 
+1 # вихователь 25.09.2014 19:53
Скажіть будь-ласка,що означає фіксована індексація,а що поточна?І як зрозуміти,що і в мене і в другої виховательки однакова зарплата,а індексація різна?
 
 
0 # Administrator 07.10.2014 09:20
Базовий місяць також однаковий? Підвищення одночасно були? Все залежить від базового місяця.
Фіксована сума індексації - різниця між одночасним підвищенням доходів і поточною індексацією. Фіксована сума індексації не залежить від індексів та не змінюється, оскільки вона фіксована, але виплачується пропорційно відпрацьованому часу. А поточна індексація - це індексація на основі базового місяця і щомісячних індексів Держстату.
 
 
0 # вихователь 28.10.2014 09:57
Скажіть, будь-ласка,чому я маю поточну індексацію,а фіксованої немаю...дякую.
 
 
0 # Administrator 28.10.2014 12:03
Дуже важко відповідати на такі запитання не маючи повної інформації. Фіксована індексація з'являється у періоді, коли одночасно є поточна індексація та підвищення доходу. Саме поняття фіксованої суми індексації внесено в постанову 1078 з 26.06.2012 року. Якщо з цього часу у Вас в одному з місяців була поточна індексація та підвищення доходу на постійній основі, то повинна бути і фіксована сума індексації. Якщо не було - то у Вас не буде фіксованої суми індексації.
 
 
0 # вихователь 30.10.2014 07:53
Поточна індексація в мене є десь з квітня, на вересень нарахована приблизно 160грн.якою має тоді бути сума фіксованої,коли ви пишите ,що має бути.Дякую!!!
 
 
0 # Administrator 30.10.2014 08:57
За період з квітня до вересня було підвищення доходу? Якщо не було, то фіксованої суми індексації не буде, тільки поточна, якщо в одному з місяців було підвищення доходу - то буде фіксована сума індексації (поточна сума індексації мінус підвищення доходу, поточної в цьому місяці не буде). Про це я вище написав.
 
 
0 # Светлана 17.09.2014 14:52
Подскажите пожалуйста,если работник работает на 0,5 ставки по 8 разряду с 20% надбавкой, индексация начисляется пропорционально отработанному времени или начисленная сумма (698,5+20%)* умножается на коэффициент индексации.
 
 
0 # Administrator 17.09.2014 21:36
"У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу". Постанова 1078 п.4
1218 * %индексации / план * факт
 
 
0 # Светлана 18.09.2014 08:48
Значить надбавка і розряд взагалі ролі не грають(тільки якщо змінюються), правильно я зрозуміла.Ми берем 1218*12,3%(базовий січень 2013)* 0,5ставки=74,91 (Бо раніше ми всю нараховану зарплату (0,5 ставки+20%надбаки) множили на К індексації)
 
 
0 # Administrator 18.09.2014 12:30
Розряд важливий тільки для визначення посадового окладу, а надбавки важливі при визначенні доходу. Але якщо мова йде про 8 розряд, то це 1397 грн., а індексується дохід в межах прожиткового мінімума (на сьогодні 1218 грн). Тому частина доходу вище 1218 грн не грає ролі.
Для робітника на 0,5 ставки розрахунок індексації проводиться згідно вищевказаногої постанови: рахуємо від повністю відпрацьованого часу, а це 0,5(698,5) * 2 = 1397, що вже перевищує прожитковий мінімум (тому надбавки я вже не беру до уваги) 1218*12,3=149,81 грн
Виплачується пропорційно відпрацьованому часу 149,81 / 22(176) * 11(88) = 74,91 грн (11 днів або 88 годин, якщо працівник повністю відпрацював час на 0,5 ставки, якщо менше, то беремо меші дані)
 
 
0 # Светлана 17.09.2014 15:08
Біблотекар працювала на 0,5 ставки в одній бібліотеці, а з серпня їй дали ще 0,5 ст. в іншій бібліотеці.Як рахувати індексацію?Окремо чи на всю ставку з попереднім базовим місяцем.
 
 
0 # Administrator 17.09.2014 21:37
Окремо по кожній посаді.
 
 
0 # Светлана 18.09.2014 15:21
Извините, я ж не знала что Вы один и тот же челевек с двух сайтов.Просто написала и ждала кто быстрее ответит, очень нужен был ответ. Спасибо за понимание, больше так писать не буду))
 
 
0 # Administrator 18.09.2014 16:14
Ничего страшного. Если что, буду ответы копировать.
 
 
0 # #Люба# 24.09.2014 08:23
Добрий день! Підкажіть будь ласка, який буде місяць базовим для обчислення індексацію в бюджентій установі:
- коли надбавка за складність та напруженість у роботі виплачують не щомісяця;
- чи фіксована сума індесації залишеться без змін.
Наприклад в лютому 2014 року наказом керівника була надана надбавка за складність та напруженість в роботі 50% від посадового окладу (503 грн.)а фіксована сума індексації становить 369,60 грн. чи залишеться фвксована сума індексації без змін и чи буде базовим місяфць лютий. Спасибі.
 
 
0 # Administrator 24.09.2014 08:50
Якщо надбавка була надана один раз, то така оплата не впливає на визначення базового місяця та на індексацію, бо являється одноразовою.
"Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру" постанова 1078 п.2
Але, якщо згідно із законодавством умови оплати праці працівників передбачають надбавку за складність і напруженість у роботі, то місяць її установлення, також місяць, в якому підвищується її розмір на постійній основі порівняно з попереднім періодом, вважається базовим для проведення індексації.
Тому, якщо штатний розпис передбачає надбавку і є наказ про її встановлення, то місяць її встановлення буде базовим. Зміни її розміру без зміни посадового окладу не впливають на базовий місяць протягом встановленого періоду дії надбавки. Періодичні виплати надбавки також не впливають на базовий місяць.
Що стосується фіксованої суми індексації, то якщо сума підвищення менша за суму такої індексації, то проводиться підвищення і залишається фіксована сума індексації.
 
 
0 # Administrator 24.09.2014 09:11
Цитирую #Люба#:
Наприклад в лютому 2014 року наказом керівника була надана надбавка за складність та напруженість в роботі 50% від посадового окладу (503 грн.)а фіксована сума індексації становить 369,60 грн. чи залишеться фвксована сума індексації без змін и чи буде базовим місяфць лютий.

В даному випадку, якщо умови праці передбачають таку надбавку і це місяць встановлення такої надбавки, то фіксованої суми індексації вже не буде, лютий 2014 року буде базовим.
 
 
0 # #Люба# 24.09.2014 12:35
В штатному розписі не передбачено надбавку за складність та напруженість в роботі, але в спільному наказі 308/519 керівник має право своїм наказом видати таку надбавку,якщо є економія коштів.
 
 
0 # Nataliya 29.09.2014 13:27
Підкажіть будь-ласка з приводу виплати індексації. я працюю держслужбовцем. з/п складається з окладу 1218+за ранг 45+надбавка 25%. Базовий місяць для індексації - грудень 2013(так як мінімалка зросла і стала 1218). Іендексацію отримую з травня (36,54 грн.),у вересні була 146,16 грн. у жовтні виповнюється 2 роки як я працюю, тобто за ранг я буду отримувати не 45 грн, а 50. скажіть будь ласка чи зміниться місяць індексації??? і скільки я буду отримувати???
 
 
0 # Nataliya 29.09.2014 13:31
Я працюю держслужбовцем з жовтня 2012.зараз отримую зарплату 1218(оклад)+45(за ранг)+ 25% (надбавка). крім того з травня 2014 р. отримую індексацію (базовий місяць - грудень 2013 р.)у вересні індексація становила 146,16. У жовтні виповниться 2 роки як працюю і буде встановлено новий ранг. тобто отримуватиму не 45 грн., а 50. Мене цікавить чи залишиться базовим місяцем грудень 2013 чи який буде новий місяць??? і скільки я отримуватиму індексації???Дякую
 
 
0 # Nata87 29.09.2014 13:37
Я працюю держслужбовцем з жовтня 2012.зараз отримую зарплату 1218(оклад)+45(за ранг)+ 25% (надбавка). крім того з травня 2014 р. отримую індексацію (базовий місяць - грудень 2013 р.)у вересні індексація становила 146,16. У жовтні виповниться 2 роки як працюю і буде встановлено новий ранг. тобто отримуватиму не 45 грн., а 50. Мене цікавить чи залишиться базовим місяцем грудень 2013 чи який буде новий місяць??? і скільки я отримуватиму індексації???Дякую
 
 
+1 # Administrator 29.09.2014 13:45
Якщо дохід збільшиться на 5 грн. то цей місяць буде базовий. Індексацію буде зафіксовано (146,16-5=141,16) і вона буде виплачуватися пропорційно відпрацьованому часові постійно, поки наступна сума підвищення не перевищить 142 грн. Поточна індексація буде розраховуватися згідно базового місяця - жовтень 2014 року.

P.S. Коментарі проходять премодерацію, вони з'являються в темі після перевірки.
 
 
+1 # Богдана 06.10.2014 11:08
Прошу підказати
Працівник охоронець має зарплату 1250 плюс індексація 126 грн його переводять начальником зміни команди охорони з окладом 1350 грн чи рахувати оклад 1350 плюс фіксовану індексацію 26 грн чи 1350 плюс 126 чи 134 індексацію
підприємство приватне
 
 
0 # Administrator 06.10.2014 11:25
"Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації". Постанова 1078 п.10-2
Підвищення складає 100 грн. якщо воно менше суми індексації за відповідний місяць, то сума індексації та базовий місяць залишаються без змін.
 
 
0 # Тоня 09.10.2014 08:40
Як розрахувати індексацію викладачу, якщо з вересня педанавантаженн я не має повної ставки ( 0.2) оклад 354,17 надбавка 70,80 вислуга років 106,25 разом 531,25. Базовий січень 2013?
 
 
0 # Administrator 09.10.2014 11:38
"У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу" Постанова 1078 п.4
З розрахунку повного робочого часу: дохід буде більше ніж прожитковий мінімум, в межах якого індексуються доходи, тому беремо 1218 * % індексації.
Виплачуємо пропорційно відпрацьованому часу: 1218 * % інд. / план * факт. Якщо повністю відпрацьовано 0,2 ставки, то це 1218 * % інд. * 0,2
 
 
0 # Тоня 09.10.2014 12:43
У вересні 2014 року зарплата була 1218 грн., індексація 146.16 грн, у жовтні зарплата підвищилась на 35 грн. (1253грн.) Фіксована індексація у жовтні буде 111.16 грн.?
 
 
0 # Administrator 09.10.2014 12:57
Якщо дохід складається з одного окладу то підвищення 1253-1218=35 грн. Фіксована сума індексації 146,16-35=111,16 грн. Якщо є надбавки та доплати до окладу і вони також підвищилися, то підвищення буде більшим, а фіксована сума індексації меншою.
 
 
0 # Тоня 09.10.2014 13:17
У працівника у липні 2012ро була зафіксована індексація 366,39грн. У вересні 12р. була підвищена зарплата на 8 грн, у жовтні на 24, грудні на 25, у січні 13р. на 20 грн. Чи правильно залишати фіксовану індексацію на рівні 366,39грн.?
 
 
0 # Administrator 09.10.2014 13:32
Фіксована сума індексації залишається без змін.
"Якщо наступне підвищення заробітної плати не перевищує фіксовану величину, то здійснюється підвищення заробітної плати та додається раніше зафіксована величина індексації" Постанова 1078 дод.4
 
 
0 # Наталія 27.10.2014 21:23
Підскажіть, будь-ласка...Попередній бухг алтер з липня 2012року жодному працівнику не нараховувала індексацію. Як зараз правильно поступити...брати за базовий січень 2013 року і нараховувати поточну індексацію з квітня 2014 р., чи якось по-іншому...
 
 
+1 # Administrator 27.10.2014 21:33
Базовий місяць для кожного працівника визначається окремо, по даті прийняття або останньому підвищенню доходів. Для працівників, оклади яких визначаються по тарифній сітці, підвищення відбулося в січні 2013 року та для 1-6 розрядів в грудні 2013 року. Індексація розпочинається з квітня 2014 року. Нараховувати поточну індексацію чи ні вирішувати Вам. На сьогодні це значні суми.
Нагадаю, що за порушення законодавства про індексацію грошових доходів існує відповідальніст ь.
"За порушення законодавства про індексацію грошових доходів населення винні особи притягаються до відповідальност і відповідно до закону". Закон 1282 ст.15
"Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуван их мінімумів доходів громадян". Ст. 41 КУпАП
До того ж на жовтень 2014 року вже з'являється фіксована сума індексації.
Якщо будуть сили та необхідні кошти проведіть всю індексацію у жовтні 2014 року.
 
 
0 # German 29.10.2014 12:36
Доброго дня! Допоможіть будь-ласка.
У липні 2011 року мене було призначено на посаду в порядку переведення в межах однієї установи (різні підрозділи). Посадовий оклад залишився той же, проте індексацію виплачувати припинили. Коли звернула на це увагу мені пояснили, що тоді не діяла постанова №526 від 13.06.2012 року і порядок збереження індексації не був прописаний. Проте індексацію мені почали нараховувати тільки з травня 2014 року. Виходить, що з липня 2011 року по травень 2014 року індексацію мені не нараховували та не виплачували взагалі. Чи правомірно це? Допоможіть розібратися. Заздалегідь дякую.
 
 
0 # Administrator 29.10.2014 13:26
Все вірно, в липні 2011 року при прийомі на роботу місяць прийому став базовим. Хоча на той момент були листи Мінсоцполітики, в яких роз'яснялося, що керівник підприємства міг наказом встановити базовим місяць по даній посаді як для інших працівників.
Якщо перші нарахування індексації почалися в травні 2014 року, то базовим місяцем має бути грудень 2014 року. Не маючи більше інформації про періоди підвищення Ваших доходів, можна додати, що в 2012-2013 роках індексацію практично не нараховували нікому.
 
 
0 # tatka 04.11.2014 10:56
Доброго дня!Допоможіть будь ласка!У нашого працівника базовий місяць січень 2010р.З 2012 р нараховуємо доплату за суміщення посад.З листопада доплату відмінено.чи зміниться базовий місяць і яким чином нараховувати індексацію?Дуже дякую!
 
 
0 # Administrator 04.11.2014 13:23
Доброго дня! У якому місяці 2012 року встановлено доплату за суміщення посад, в якому розмірі, і в якому році відмінено? При базовому місяці - січень 2010 року, індексація починається з квітня 2010 року і повинна продовжуватися до цього дня, якщо доплата за суміщення професій була меншою за індексацію на момент встановлення і була встановлена до 26.06.2012 року.
 
 
0 # Оксана 06.11.2014 12:45
Доброго дня! Я з серпня 2014р працюю медсестрою в поліклініці на повній ставці, оклад 1312грн. маю ІІ категорію та стаж 6 років (але в іншій установі). Чи повинна мені нараховуватися інд. фік.?
 
 
0 # Administrator 12.11.2014 19:05
Ви прийняті в серпні 2014 року у Вас не може бути фіксованої суми індексації, так як базовим місяцем для розрахунку індексації є липень 2014 року . Але в листопаді 2014 року Вам повинні вже нараховувати поточну індексацію - 3,7%
 
 
0 # Наташа 12.11.2014 13:59
Доброго дня. Допоможіть розібратись. Я працюю економістом з посадовим окладом 1474 грн, і отримую фіксовану індексацію у сумі 364 грн та поточну індексацію у сумі 136грн. З 10 вересня 2014 року мені довантажили 0,25 ставки секретаря (посадовий оклад 1218грн.), тобто мій дохід збільшився на 304,50 грн. Чи змінився при цьому базовий місяць для нарахування індексації, та чи зберігається при цьому моє право на отримання фіксованої та поточної індексації. Дякую
 
 
+1 # Administrator 12.11.2014 19:10
Доброго дня. У Вас нічого не змінюється, Ваш дохід збільшився за рахунок збільшення об'єму робіт.
"Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)" Постанова 1078 п.5
Якщо не змінилася тарифна ставка, залишаються основна ставка, фіксована та поточна індексація по основній посаді, та 0.25 секретаря.
 
 
0 # Оксана 13.11.2014 20:08
Доброго дня, чи зберігається інд. фік. якщо я звільнилась з роботи та влаштувалась на тій же посаді але в іншій установі? яка різниця між фік. інд. та поточною?
 
 
0 # Administrator 13.11.2014 23:14
Якщо звільнення за переводом Ст. 36 КЗпПУ п.5, то зберігається індексація та базовий місяць.
"Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць" Постанова 1078 п.10-2
Фіксована сума індексації - це сума, яка без змін виплачується щомісячно пропорційно відпрацьованому часу, поточна індексація - залежить від базового місяця, відсотків індексації та суми доходу.
 
 
0 # тоня 18.11.2014 14:31
Доброго дня я голова сільської ради обраний з 2002 року працюю по сьогоднішній день який в мене базовий для індексації
 
 
0 # Administrator 18.11.2014 15:09
Доброго дня! У якому місяці у Вас було останнє підвищення заробітної плати на постійній основі, той і буде базовим місяцем (після 26.06.2012 року). До цієї дати базовим може бути місяць підвищення заробітної плати, яке перевищило розмір суми індексації (якщо така нараховувалася) .
 
 
0 # Арина 25.11.2014 10:17
Прийнята на работу 04.03.2011 р., 9 тарифний розряд. Індексацію мені почали виплачувати в вересні 2012 р. в сумі 18.55 грн. Виплачували таку суму до квітня 2013 р. Потім, до вересня 2013 р. взагалі не виплачували. З вересня 2013 р. знову почали виплачувати 28.68 грн. до березня 2014 р. З березня 2014 р.- квітень- по 30,45 грн, в травні-56,03 грн. потім по 131, 54 і т.д. За вересень-жовтень-149,81 грн.Останнє підвищення окладу було в січні 2013 р. Інші виплати не змінювались і носять постійний характер. Поясність, будь-ласка, чи маю я право на фіксовану+поточ ну індексацію. Мій сумнів обумовлений тим, що працівниця на такій же посаді, як і я отримує 2 види індексації (але вона працює з травня 2009 р.)Кажуть, що мені не положено. Наперед дякую! Дуже чекаю відповіді
 
 
0 # Administrator 25.11.2014 13:13
По 9-ту тарифному розрядові на протязі 2011-2012 року декілька раз підвищувався посадовий оклад. До липня 2012 року таке підвищення не впливало на базовий місяць, якщо сума підвищення була меншою за суму індексації. У Вас перша індексація повинна бути в червні 2011 року в сумі 12,48 грн. (960*1,3%). У липні оклад підвищився на 18 грн (1099-1081), тому місяць став базовим. З липня 2011 року - індексація відсутня за весь період до 2014 року. Для останнього базового місяця - січень 2013 року, перша індексація - квітень 2014 року - 13,40 грн. (1218*1,1%). І далі по наростаючій. Фіксованої суми індексації не повинно бути.
 
 
0 # Арина 25.11.2014 15:41
Дуже дякую Вам за відповідь! Проте, я не зрозуміла, фіксованої суми індексації по 9 тарифному розряду ні у кого не повинно бути? Чи положена вона працівникам, які прийшли на работу на таку ж посаду , як і я, тільки раніще-в травні 2009 року? Дякую!
 
 
0 # Administrator 26.11.2014 01:12
Ні фіксована, ні поточна індексація не залежить від тарифних розрядів. Для індексації головні показники - базовий місяць та доходи. Для кожного працівника ці дані можуть бути різними. Для прийнятих в травні 2009 році базовий місяць буде травень 2009 року і всі зміни по індексації починають враховуватися з цього місяця. Ви прийняті в березні 2011 року, базовий місяць - березень 2011 року. За ці, майже два роки, у інших працівників індексація могла вирости до великих сум, а могла й "обнулитися" за рахунок підвищення доходів.
Якщо індексація зростала, то в липні 2012 року, при черговому зростанні посадових окладів (після внесення змін в постанову 1078 за №526 від 26.06.2012) у таких працівників з'явиться фіксована сума індексації, яка в свою чергу буде виплачуватися постійно пропорційно відпрацьованому часові і згодом можлива поява ще й поточної індексації. Після чергового підвищення доходів поточна індексація знову стане фіксованою сумою індексації зменшеною на суму підвищення. Це коротко без інших нюансів.
 
 
0 # Наталія 27.11.2014 10:46
Добрий день. Я працюю на державній службі на посаді головного спеціаліста з грудня 2000 року,(виховую 2-ох дітей 3р. і 7 р). Поясніть будь-ласка, з вересня 2011 року перебувала у декретній відпустці. До відпустки отримувала оклад та надбавку у розмірі 50%.Після виходу з відпустки(24 липня 2014 року) надбавку не було встановлено. А З 01.08.2014 року встановлено надбавку 40%. Чи є місяць повторного встановлення надбавки базовим для проведення індексації. Дякую
 
 
0 # Administrator 27.11.2014 13:19
Добрий день. Все залежить від того, як написано в наказі. Якщо написано встановити з 1.08.2014 року надбавку у розмірі 40%, то серпень 2014 року - базовий місяць. Це аргумент для перевіряючих органів. Якщо в наказі вказано встановлення надбавки у попередньому розмірі чи меншому, то базовий місяць не змінюється. Тут можливо послатися на листи Мінсоцполітики, або на роз'яснення головного спеціаліста відділу рівня життя Жанни Лаврентьєвої (наприклад, "Бюджетна бухгалтерія" №6 від 10.02.2014 року)
 
 
+1 # Наталія 02.12.2014 15:21
Дякую за роз"яснення. Підскажіть ще один нюанс. Під час перебування у декретній відпустці,у березні 2013 року в установі наказом всі діючі надбавки були скасовані, у зв"язку з реорганізацією( було "управлінння" - стало "департамент"). Однак,наступним наказом працівникам, які працювали, було "перевстановлено " надбавки. Чи дає це підстави для зміни базового місяця індексації?
 
 
0 # Administrator 02.12.2014 17:35
"Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць" Постанова 1078 п.10-2
Згідно закону базовий місяць не змінюється, якщо не було інших вказівок.
 
 
0 # Ольга-освіта 03.12.2014 17:33
Доброго дня!
Працюю в бюджетній організації з 2002р. на посаді провідного спеціаліста.Мій дохід складається з посадового окладу 1551 грн.. , надбавки за складність та напруженість у роботі - 50%, та преміі 25% з урахуванням надбавки.До вересня 2014р. отримувала фіксовану індексацію та поточну індексацію.
З 01 вересня мені підвищили відсоток премії до 50% і припинили нараховувати індексацію, мотивуя тім, що мій доход збільшився і базовим місяцім буде вересень. Але у мене збільшився розмір премії, посадовий оклад не збільшився.
Однак працівник бухгалтерії посилається на лист Мінсоцполітики від 12.10.2012р. № 385/10/136-12 в якому зазначено: "Премія згідно з п.2 Порядку № 1078 є обєктом індексації і у разі, якщо відбувається підвищення грошового доходу з урахуванням постійних виплат, які входять до його складу, і одночасно збільшується розмір премії, то при порівнянні суми підвищення грошового доходу і суми індексації премія має враховуватися."
Бухгалтер прав?
 
 
0 # Administrator 03.12.2014 17:47
Доброго дня!
Премія враховується, але Ви пишете "підвищили відсоток премії до 50%", то на скільки в цілому підвищився дохід і яка була сума фіксованої індексації та поточної?
Безперечно вересень стане базовим місяцем, але припинити виплачувати фіксовану суму індексації можуть тільки у випадку, якщо сума підвищення доходу перевищить суму фіксованої індексації (до того ж ще плюс поточна індексація).
"Якщо наступне підвищення заробітної плати не перевищує фіксовану величину, то здійснюється підвищення заробітної плати та додається раніше зафіксована величина індексації" Постанова 1078 додаток 4
Загальне правило визначення індексації: фіксована + поточна - підвищення = нова фіксована сума індексації. Якщо результат вийшов від'ємний, то індексації не буде.
 
 
0 # Ольга-освіта 03.12.2014 18:11
Дякую за відповідь!
Так, в целому доход за рахунок збільшення премії підвищився на 580 грн., це більше суми фіксованої та поточної індексації.
 
 
0 # юлія медсестра 15.12.2014 23:35
В 2012 році вийшла на роботу після декретної відпустки .оклад-1312+10% за стаж разом з індексацією сума заробітної пллати з втрахуваннями за 2014 рік становила 1450-1523.після перевірки КРУ мене забов'язали повернути 6700,тобто всю індексацію за 2014 рік.посаду я не змінювала,премі й і доплат теж не було.невже це законно, допоможіть будь-ласка.
 
 
0 # Administrator 16.12.2014 00:09
Я не знаю всих обставин нарахування зарплати та індексації за 2012-2013 роки, тому зосереджуся на нарахуванні індексації за 2014 рік. Оклад 1312 грн - це 7 тарифний розряд, останнє підвищення січень 2013 року, він же базовий. Нарахування індексації для базового місяця січень 2013 року починається з квітня 2014 року - 1,1% (13,40 грн), травень - 3,3% (40,19 грн), червень - 6,7% (81,61 грн), липень-серпень - 10,8% (151,64*2=263,08 грн), вересень-жовтень - 12,3% (149,81*2=299,62 грн.), листопад - 16,5% (200,97 грн), грудень - 19,3% (235,07 грн.). Усього 1133,94 грн. нарахованої індексації за 2014 рік. Якщо в сумі для повернення 6700 грн присутня індексація інших періодів до 2014 року, чи фіксована сума індексації, щоб зробити висновок, треба більше інформації про доходи та індексацію з моменту виходу з декретної відпустки.
 
 
0 # vika 16.12.2014 19:56
Прошу мені допомогти(я державний службовець ):- визначити базовий місяць для розрахунку індексації;- розрахувати фіксовану суму індексації;- розрахувати суму індексації на момент виходу з відпустки по догляду за дитиною до 6-ти років(01.04.2014);- чи впливає підняття рангу на суму індексації в наступному місяці після виходу з декретної відпустки(08.05.2014р. –12 ранг)
 
 
0 # Administrator 16.12.2014 23:12
Чи були підвищення окладу між 30.08.2010р. 1015 грн, та 01.04.2014р. 1218 грн? Я так зрозумів потрібно вирахувати індексацію на період виходу з відпустки по догляду. Для цього потрібно знати які були зміни по Вашій посаді за час відпустки по догляду, вони впливають на базовий місяць.
 
 
0 # vika 16.12.2014 19:57
Дані
02.11.2007р. – призначена на провідного спеціаліста, 13 ранг (50% надбавки,880 оклад);
06.02.2008р. – призначена головним спеціалістом в інший відділ(1015 оклад);
05.03.2008р. – призначена головним спеціалістом в інший відділ(1015 оклад);
10.05.2008р. – 10 % за вислугу років;
19.11.2008р. – провідний спеціаліст(880 оклад);
24.02.2010р. – відпустка по догляду за дитиною до 3-х років;
30.08.2010р. – призначена головним спеціалістом(1015 оклад);
12.05.2011р. - 15 % за вислугу років;
14.12.2012р. - відпустка по догляду за дитиною до 6-ти років;
01.04.2014р. – вийшла з відпустки по догляду за дитиною до 6-ти років(30% надбавки,1218 оклад);
08.05.2014р. – присвоєний 12 ранг.
 
 
0 # vika 17.12.2014 14:05
Так Ви правильно зрозуміли.
Підвищення окладу відбувалося разом з підняттям мінімальної з/п(червень 2012р.-1094грн.; липень2012р.-1102; листопад2013р.-1147;грудень2013р.-1218).
ДАНІ: 02.11.2007р. – призначена на провідного спеціаліста, 13 ранг (50% надбавки,880 оклад);06.02.2008р. – призначена головним спеціалістом в інший відділ(1015 оклад);05.03.2008р. – призначена головним спеціалістом в інший відділ(1015 оклад);10.05.2008р. – 10 % за вислугу років;19.11.2008р. – провідний спеціаліст(880 оклад);24.02.2010р. – відпустка по догляду за дитиною до 3-х років;30.08.2010р. – призначена головним спеціалістом(1015 оклад);12.05.2011р. - 15 % за вислугу років;14.12.2012р. - відпустка по догляду за дитиною до 6-ти років;01.04.2014р. – вийшла з відпустки по догляду за дитиною до 6-ти років(30% надбавки,1218 оклад);08.05.2014р. – присвоєний 12 ранг.Дякую.
 
 
0 # Administrator 17.12.2014 16:19
На момент виходу із відпустки по догляду за дитиною базовий місяць грудень 2013 року. Перша індексація травень 2014 року - 3,0% (36,54грн).
Якщо 12 ранг тільки присвоєно, це підвищення доходу 60 грн., яке більше від індексації. Отже індексація не нараховується, травень 2014 року - базовий місяць. Наступна індексація вересень 2014 року - 1,4%(17,05 грн), жовтень - 1,4%, листопад - 5,2%, грудень - 7,7%.
Якщо був 13 ранг и присвоєно 12 ранг, то це підвищення на 5 грн. Фіксована сума індексації 36,54-5=31,54 грн. виплачується пропорційно відпрацьованому часу до наступного підвищення, яке буде вищим за цю суму (31,54). Місяць стає базовим, наступна поточна індексація вересень 2014 року, як описано вище.
 
 
0 # наталія 27.12.2014 18:29
Доброго дня! Працюю на державній службі, вийшла з декретної відпустки. Підкажіть, будь-ласка, чи правильно розраховано розмір індексації:
01.04.2011(базовий) оклад 1015, ранг 70, вислуга 217, надбавка 651, індексація 0. З 04.05.2011 по 06.09.2011 лікарняний.З 07.09.2011 по 23.07.2014 декрет.
Червень 2012(підвищення окладу) 1094,ранг 70, вислуга 232,8, надбавка 698,4, індексація 13,13. Липень 2012(підвищення окладу) 1102, ранг 70, вислуга 234,4, надбавка 703,2, індексація 13,22. Так як сума підвищення у липні 2012 року, відповідно до 526 постанови, більша 14,4 грн. за суму індексації 13,22 грн., то липень 2012 базовий.
В управлінні відбулась реорганізація(б уло «управління» стало «департамент»).
 
 
0 # Administrator 09.01.2015 21:01
Не зрозуміло, чому мова йде про індексацію. коли Ви з 07.09.2011 по 23.07.2014 у відпусці по догляду за дитиною. На цей період ніяка індексація не нараховується. Після виходу із відпустки, при отриманні доходів, розпочне нараховуватися індексація згідно базового місяця по даній посаді.
 
 
0 # наталія 27.12.2014 18:30
Відповідно, накази стосовно надбавок про високі досягнення у праці було відмінено.
Листопад 2013(підвищення окладу)1147, ранг 70, вислуга 243,4, надбавка 730,2.
Грудень 2013(підвищення окладу) 1218,ранг 70,вислуга 257,6, надбавка 772,8.
Сума підвищення складає 127,8 грн, а індексації немає, то грудень 2013 базовий.
З 24.07.2014 року приступила до роботи.
Липень 2014 - оклад 1218, ранг 70, вислуга 257,6, індексація 126,67. У серпні поновлено та зменшено надбавку до 40%.Серпень 2014 -оклад 1218, ранг 70, вислуга 257,6, надбавка 618,24. Серпень 2014 базовий, а індексація у сумі 126,67 грн. не виплачується.
Дуже дякую за розуміння.
 
 
0 # Administrator 09.01.2015 21:07
Якщо базовий грудень 2013 року то індексація за повний місяць липень 2014 року буде складати 10,4% (1218*10,4%=126,67 грн.). Оскільки відпрацьовано лише частину місяця з 24 числа, то індексація повинна виплачуватися пропорційно відпрацьованому часові 126,67 / план * факт. Постанова 1078 п.4
Серпень 2014 року - базовий, індексація не нараховується.
 
 
0 # Наталія 11.01.2015 17:35
Дякую за роз"яснення. А чому серпень базовий, адже згідно роз"яснень Мінсоцполітики, поновлення надбавки у жінки-держслужбовця, яка вийшла з декрету не є підставою для зміни базового місяця при нарахуванні індексації? Дякую
 
 
0 # Administrator 11.01.2015 21:45
Не є підставою для зміни базового місяця, якщо надбавка відновлена після тимчасової її невиплати. У Вас відновлено, як мінімум, після трирічного терміну. Не думаю, що перевіряючи зарахують цей строк як "тимчасова невиплата". Але це вже вирішувати на місці.
 
 
0 # ЛЕСЯ вихователь 10.01.2015 20:37
Чи є у січні 2015року індексація зарплати вихователям? Яка має бути зарплата вихователя по 9 тарифному розряду у січні 2015року, що працює на 1,2 тарифної ставки вихователя, базовий місяць травень 2013року? Дякую за правильну відповідь.
 
 
+1 # Administrator 11.01.2015 21:47
Якщо базовий місяць травень 2013 року, то для січня 2015 року коефіцієнт індексації складає 21,6% (263,09 грн.)
Який повинен бути посадовий оклад для 9 тарифного розряду з 1 січня 2015 року поки що невідомо. По проекту Мінфіну повинен бути 1541 грн., а з 1-го грудня 2015 року - 1588 грн. Але це тільки проект.
 
 
0 # Леся Д. Вихователь. 12.01.2015 18:26
1.Чому цілий 2014 рік мені, вихователю із 20 річним стажем не нараховувалася і не виплачувалася індексація? 2. За червень і вересень не була нарахована і виплачена престижнісь. 3.Чи мав право бухгалтер не нараховувати і не виплачувати індексацію? 4. Як в такому випадку діяти? 5. Куди звертатися про повернення виплат? У даному ДНЗ я працюю із березня 2001 року. Базовий місяць травень 2013року.
 
 
+1 # Administrator 13.01.2015 00:32
Чому не нараховувалася індексація та престижність краще запитати у бухгалтерії ДНЗ. Тут важко чимось допомогти. А от чи повинна була нараховуватися індексація - можна відповісти ТАК.
"За порушення законодавства про індексацію грошових доходів населення винні особи притягаються до відповідальност і відповідно до закону". Закон 1282 ст.15
"Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуван их мінімумів доходів громадян". Ст. 41 КУпАП
В основному цими питаннями займається служба охорони праці, туди можете звернутися за роз'ясненнями.
 
 
0 # Людмила 15.01.2015 16:40
Доброго дня!Допоможіть будь ласка в такому питанні, в грудні місяці заробітна плата спеціаліста складала 2170,93, це 1218-посадовий оклад,55-за ранг,надбавка за вислугу років 190,95(15%),706,98(50%) надбавка за високі досягнення в роботі та поточна індексація(базо вий грудень 2013) .В січні збільшилася надбавка за вислугу років 254,60(20%), а надбавку за високі досягнення знято. Тобто загальний дохід зменшився.Чи стане січень базовим ?
 
 
0 # Administrator 15.01.2015 17:57
Щоб місяць став базовим потрібно підвищення доходів. Зменшення доходів на зміну базового місяця не впливає.
 
 
0 # Людмила 15.01.2015 20:21
Дякую за відповідь.
 
 
0 # Леся Д. Вихователь. 15.01.2015 21:15
Дайте,будь-ласка, відповідь чому відправляють працівників днз у відпустку без збереження зарплати на невизначений термін, якщо днз передають із баланса сільської ради на баланс районної адміністрації? Як поступати в такому випадку батькам, чиї діти відвідують днз
 
 
+1 # Administrator 15.01.2015 21:41
Відправляти у відпустку без збереження зарплати - це практика бюджетних підприємств, і не тільки бюджетних, заради економії коштів. Чому відправляють і що робити - це поза межами нашої компетенції. Можете не погоджуватися на таку відпустку, адже для цього потрібна згода обох сторін. Не секрет, що після цього Ви будете "ворогом №1", але якщо хочете відстояти свої права - закон на Вашому боці.
Тут важко давати поради, але по питанням розрахунку заробітної плати - завжди будь ласка.
 
 
0 # анна9 16.01.2015 16:28
Подскажите пожалуйста, установление надбавки за сложность и напряженность в работе сроком на 3 месяца влияет на базовый месяц для индексации? Если после ее больше не устанавливали!
 
 
0 # Administrator 17.01.2015 16:45
Была такая консультация (хотя для медработников, но суть одинакова):
"Надбавка за складність і напруженість Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Мінсоцполітики і МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519, передбачена. Проте якщо така надбавка не має постійного характеру (наприклад, встановлена на два–три місяці), то вона не впливає на базовий місяць.
Якщо ж надбавка за складність і напруженість встановлена на півроку, як у нашому випадку, то місяць її встановлення буде базовим.
"
Жанна Лаврентьєва, головний спеціаліст відділу рівня життя і моніторингу бідності Мінсоцполітики України
Как видим, специалисты не считают надбавку установленную на три месяца постоянной. Следовательно базовый месяц не меняется.
 
 
0 # Аня 17.01.2015 11:03
Підкажіть будь ласка, чи можна внести зміни у наказ про встановлення надбавки за складність та напруженість у роботі державному службовцю, що вийшла з декретної відпустки не з першого числа наступного місяця а з дня виходу на роботу
 
 
0 # Administrator 18.01.2015 15:22
Це все в компетенції керівника закладу. Коментар із періодичних видань:
"Оскільки надбавку за складність, напруженість у роботі виплачують у межах фонду оплати праці, вона не має обов’язкового характеру. Рішення про її встановлення (скасування, зменшення розміру) приймає керівник залежно від наявності коштів шляхом видання відповідного наказу.З наказом працівника ознайомлюють під розпис".
Також в наказі керівник приймає рішення, з якої дати і на який строк.
 
 
0 # Наталія87 17.01.2015 21:20
Доброго дня!Допоможіть розібратися в нарахуванні індексації.Працюю держслужбовцем з жовтня 2012. індексацію почала отримувати з квітня 2014 року(базовий місяць грудень 2013 року). Зарплата складалася з окладу 1218+ранг 45+надбавка (іноді в межах 20-42% до кінця року). тепер у жовтні 2014 року за 2 відпрацьований роки мені присвоїли черговий ранг, додалося 5 грн.(стало 50). Підскажіть, як мені розраховувати індексацію???я зрозуміла що різниця між підвищення складає ФІКСОВАНУ ІНД-ЦІЮ.Який тепер базовий місяць, жовтень 2014???дякую.
 
 
0 # Administrator 18.01.2015 15:10
Для базового місяця грудень 2013 року - коефіцієнт індексації у жовтні 2014 року складає 12% (146,16 грн). Якщо в цьому місяці підвищення доходу (5 грн.), то вираховуємо фіксовану суму індексації згідно п.5 постанови 1078.
146,16-5=141,16 грн. - сума фіксованої індексації, яка виплачується постійно пропорційно відпрацьованому часу. Жовтень 2014 року - базовий місяць. Наступна поточна індексація - січень 2015 року - 1,9% (23,14 грн.)
 
 
0 # Леся Д. Вихователь. 27.01.2015 21:36
Якщо людина знаходилася у відпустці без збереження зарплати 37 днів, липень серпень 2014 року.Чи в січні 2015 року виплачується індексація? І яка саме? Базовий місяць березень 2009 року. Вихователь 9 тарифний розряд.Працюю на ставку.
 
 
+1 # Administrator 27.01.2015 21:47
Відпустка без збереження заробітної плати ніяк не впливає на індексацію доходів. В січні 2015 року нараховується поточна індексація. Ось тільки стосовно базового місяця - березень 2009 року - виникають сумніви. По 9 тарифному розряду останнє підвищення відбулося в січні 2013 року, тому потрібні об'єктивні причини, щоб базовим залишився березень 2009 року.
 
 
0 # Татьяна 30.01.2015 13:11
Добрий день, допоможіть будь-ласка розібратися у нарахуванні індексації.
Працюю у державній службі з 24 червня 2014 року, жодного разу не отримувала індексацію! З чим це може бути повязано? Дякую
 
 
+1 # Administrator 30.01.2015 13:48
Якщо не було підвищення заробітної плати, то травень 2014 року буде базовим для розрахунку індексації. Індексуватися повинні доходи починаючи з вересня 2014 року - 1,4%, жовтень - 1,4%, листопад - 5,2%, грудень 7,7%, січень 2015 року - 9,7%, лютий 2015 року - 13%. Чому Вам не індексуються заробітну плату запитайте в бухгалтерії. Можливо у них є на то якісь причини.
 
 
0 # Леся Д. Вихователь. 30.01.2015 19:26
Прошу пояснити чому не буде нараховуватись індексація за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2015 року, вихователю 9 тарифний розряд, стаж 21 рік, базовий місяць травень2013 року. На основі якого документа знімається престижність 10%.Чи має право бухгалтер ненараховувати індексацію, сказавши,що ми не влізємо у бюджет.І при тому не назвавши номер постанови кабінету міністрів на основі якої ненараховується індексація. При чому на 0,5 стаки у бухгалтера 50 процентів інтенсивності і у керівника 50 процентів інтенсивності.Бухгалтер пригрозила, якщо хто небудь з колективу буде з скаргами звертатися у вищі інстанції то дослівно" одна доповідна, друга і звільнення. ОЦЕ незалежна Україна за яку загинуло і гине стільки людей. Дякую за відповідь.
 
 
+1 # Administrator 31.01.2015 00:04
Скоріше за все індексацію вирішили не нараховувати через відсутність коштів, посилаючись на статтю 5 ЗУ 1282.
Цитата:
"Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’яз кового державного соціального страхування на відповідний рік".
Але на сьогодні це порушення закону. Ніяких нормативних документів про індексацію в межах фінансових ресурсів ще не має.
Доплати та надбавки знімають за наказом керівника. Я розумію, що і в бухгалтерії бувають не чемні люди, але більше всього бюджетну організацію ставлять в такі рамки вищі керівні органи. Не завжди все так легко вирішити навіть керівнику.
І, величезне прохання, навіть розуміючи все Ваше обурення несправедливіст ю та скрутним становищем, не будемо додавати до вирішення бухгалтерських питань політичних мотивів. Дякую.
 
 
0 # Анна09 03.02.2015 09:29
Работнику установили надбавку за сложность, напряженность в работе в размере 50% от оклада на 3 месяца с апреля по июнь 2014г.! В июле издали приказ надбавки в том же размере на июль-сентябрь 2014г. С октября надбавка больше не устанавливалась . Базовым месяцем был январь 2013г. Повлияет ли установление надбавки на базовый месяц?
 
 
0 # Administrator 05.02.2015 23:36
Месяц, в котором установлена надбавка на постоянной основе становится базовым. Считать ли надбавку на три месяца постоянной - однозначно ответить трудно. Обычно в консультациях специалистов не постоянными считаются выплаты не более 1-3 месяцев. Однако, учитывая, что данная надбавка была снова установлена на срок три месяца её можно считать постоянной. Поэтому, базовым будет апрель 2014 года.
 
 
0 # вихователь 05.02.2015 20:21
Чи має право селищна рада відмінити виплату індексації заробітної плати та надбавку за складність і напруженість в звязку з недостатністю коштів працівникам дитиячого садка? Який Закон порушується?
 
 
+1 # Administrator 05.02.2015 23:43
В законі 1282 стаття 5 говориться: "Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’яз кового державного соціального страхування на відповідний рік"
В даному законі не вказано, що індексація повністю припиняється, чи якась установа приймає самостійне рішення про нарахування, чи не нарахування індексації. Я не юрист, але селищна рада не вповноважена приймати рішення про виконання, чи не виконання законів, які пов'язані не з однією статтею, а також є гарантією компенсації працівнику в зв'язку з інфляцією. Існують й інші статті, які впливають на проведення індексації грошових доходів населення, а також відповідальніст ь (стаття 15).
Що стосується надбавок, то рішення на їх призначення чи зняття приймає керівник установи.
 
 
0 # Леся Вихователь 10.02.2015 09:41
Доброго дня. Дайте,будь ласка,відповідь чи виплачується поточна індексація помічнику вихователя у січні, лютому 2015 року, якщо у січні 2015 року було підняття зарплати на 35 гривень. Дякую.
 
 
+1 # Administrator 10.02.2015 10:23
Якщо поточна сума індексації в січні 2015 року менша суми підвищення (35 грн), то індексація не проводиться. Січень 2015 року базовий і в лютому 2015 року індексація теж не проводиться.
Якщо поточна сума індексації в січні 2015 року більша суми підвищення доходу, то вираховується фіксована сума індексації, яка виплачується постійно пропорційно відпрацьованому часу. Січень 2015 року - базовий місяць, в лютому виплачується фіксована сума індексації, поточної не буде.
 
 
+1 # вихователь 10.02.2015 20:42
Якщо селищна рада прийняла рішення припинити виплату індексації на 1-ше півріччя 2015 року, посилаючись на ст. 5 Закону України про індексацію, то чи правомірно це? Як захистити свої права? Чи є якісь нормативні документи,листи з приводу припинення виплати індексації? Куди звернутися про допомогу?
 
 
+1 # вихователь Надія 10.02.2015 20:58
Селищна рада припинила виплату індексації на 1-ше півріччя 2015 року в звязку з економією коштів для виплати відпускних і матеріальної допомоги,посила ючись на п.6 ст.5 Закону України про індексацію. Чи законно це? Чи є якісь нормативні документи, листи,постанови щодо можливості приймати рішення про припинення ції виплати? Як себе захистити, куди звернутися? Дякую.
 
 
+1 # Administrator 10.02.2015 21:32
В законі 1282 стаття 5 говориться: "Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’яз кового державного соціального страхування на відповідний рік"
В даному законі не вказано, що індексація повністю припиняється, чи якась установа приймає самостійне рішення про нарахування, чи не нарахування індексації. Я не юрист, але селищна рада не вповноважена приймати рішення про виконання, чи не виконання законів, які пов'язані не з однією статтею, а також є гарантією компенсації працівнику в зв'язку з інфляцією. Існують й інші статті, які впливають на проведення індексації грошових доходів населення, а також відповідальніст ь (стаття 15).
 
 
0 # Зоряна 13.02.2015 13:51
Доброго дня. Я працюю вихователем в садочку на ставку оклад у мене 1551,отримую фіксовану індексацію і ще одну,на роботу прийнята 1.09.06року, в квітні атестуюсь і оклад складатиме 1678грн.то після підняття окладу я можу втратити індексацію яка зараз нефіксована і щомісяця зростає?
 
 
+1 # Administrator 13.02.2015 14:31
1.Якщо в квітні поточна індексація буде меншою за суму підвищення (враховуючи підвищення не тільки окладу, а й постійних надбавок), то поточної індексації не буде, а фіксована може зменшитися.
2.Якщо поточна індексація в квітні буде більшою за суму підвищення доходу, то у Вас буде "друга" фіксована сума індексації.
3. Якщо сума підвищення буде більшою за всю індексацію (фіксована + поточна) то вся індексація скасовується. Наступна індексація можлива через два місяця
У всіх випадках квітень буде базовим місяцем.
 
 
0 # Зоряна 13.02.2015 15:09
У мене оклад підніметься на 128 грн.+стаж і престижність,то в сумі все разом з підняттям окладу буде 149грн.,а поточна інднксація у мене 250грн,а фіксована 369грн.,то як тоді?
 
 
0 # Зоряна 13.02.2015 15:17
Я підрахувала усе підняття в суммі складатиме 185.30грн.тому що в мене лише 9 років стажу
 
 
0 # Administrator 13.02.2015 15:54
У квітні поточна індексація буде 250 грн?
Тоді сума фіксованої індексації в квітні становитеме:
369 + 250 - 185,30 = 433,70 грн.
Квітень базовий, поточна індексація буде нараховуватися знову мінімум через два місяці.
 
 
0 # Зоряна 13.02.2015 16:27
Переглянувши я зрозуміла одне,краще сидіти і не "рипатись" і зарплата буде більше ніж після атестації,це трохи не справедливо,адж е після атестації у мене буде зарплата менше,а ті хто не атестувались зарплата вища, цю несправедливіст ь можна якось уникнути?
 
 
0 # Administrator 13.02.2015 17:14
Ніхто не знає як буде далі. Якщо індексацію відмінять за нестачею коштів - то Ви програєте більше, якщо не проатестуєтесь. На момент підвищення Ви не програєте нічого, тому що отримаєте однакову суму, що і до підвищення, а от надалі Ваші колеги будуть отримувати вже більшу індексацію, а Ви меншу.
Якщо Вас це заспокоїть - бувають і гірші випадки.
 
 
0 # Зоряна 13.02.2015 17:18
Дякую за змістовну відповідь
 
 
0 # Мирослава вихователь 13.02.2015 22:22
Доброго здоровя.Допоможіть будь ласка визначити суму фіксованої індексації, якщо я працюю із березня 2001 року у ДНЗ, але ДНЗ працював по пів року.Із серпня 2008 року ДНЗ працює круглорічно то чи може у мене бути фіксована індексація?Якщо так то яка сума? І чи повинна мені нараховуватися поточна індексація? Дякую за допомогу.
 
 
+1 # олена 1 15.02.2015 18:17
налбавка встановлюється згідно наказу щомісячно її відсоток залежить від фонду оплати праці .Протягом року вона змінювалась , але була постійно . Чи є ця надбавка постійною складовою та її збільшення впливає на зміну базового періоду?
для прикладу в 01.2014 надбавка- 585 грн
02.2014- 146 грн
03.2014 439 грн
В працівника встановлена фіксов.величина індекс-541 грн
оклад-1218грн,ранг-55грн,вислуга-190,95грн.базов.період 12.13р.
 
 
+1 # Administrator 16.02.2015 12:17
Якщо надбавка нараховується постійно, то вона є постійною. Встановлення надбавки, а також підвищення її розміру впливає на базовий місяць.
 
 
0 # Мирослава вихователь 15.02.2015 23:42
Дякую. Але я не зрозуміла як визначити суму фіксованої індексації? Чи є серпень 2008 року базовим для визначення фіксованої індексації? Останнє підвищення зарплати вихователя було у січні 2013 року. Чи є січень 2013 року базовим місяцем визначення фіксованої індексації ? Яка реальна сума фіксованої індексації? А яка сума поточної індексації? Працюю на ставку. Буду щиро вдячна за пояснення.
 
 
+1 # Administrator 16.02.2015 12:12
Якщо підвищення доходу було в січні 2013 року, то цей місяць є базовим. Фіксована сума індексації визначається на момент підвищення доходу при якому мала б нараховуватися поточна індексація. Так, якщо в січні 2013 року не було поточної індексації, то і не буде фіксованої.
На січень 2015 року поточна індексація складає 21,6% (263,09 грн), лютий - 25,2% (306,94 грн.), березень - 29,1% (354,44 грн.)
 
 
0 # Нана 18.02.2015 14:01
Якщо праля в дитячому садку працює на 0,25 ставки підвищення заробітної плати було в грудні 2013 року, а потім в жовтні 2014 року. Чи потрібно виплачувати індексацію
 
 
0 # Administrator 18.02.2015 14:04
Якщо це основна посада, то звісно, що індексація нараховується.
 
 
0 # Людмила 24.02.2015 21:53
Допоможіть, будь-ласка визначити базовий місяць для нарахування індексації заробітної плати. Держслужбовцю посадовий оклад востаннє було підвищено в лютому 2008 року в сумі 1404,00 грн. Під час змін мінімального розміру заробітної плати, заробіток цього працівника жодного разу не підвищувався, тобто оклад завжди був вищий за мінімальний розмір. У вересні 2013 року підвищилась надбавка за вислугу років (базовий місяць лютий 2008 року), оклад залишився на тому ж рівні - 1404 грн. З підвищенням надбавки зросла загальна сума заробітної плати, яка не перевищила суму поточної індексації працівника. Фіксована сума індексації працівнику не була встановлена,нар аховувалвсь лише поточна індексація. Чи потрібно було змінити базовий місяць з лютого 2008 року на вересень 2013 року та встановити фіксовану суму індексації? Дякую за відповідь.
 
 
0 # Administrator 25.02.2015 00:45
Базовий місяць - місяць підвищення доходу (п.5 порядку 1078). У Вашому випадку це вересень 2013 року. Якщо на момент підвищення була поточна індексація і підвищення було менше поточної індексації за вересень 2013 року, то потрібно було вирахувати фіксовану суму індексації.
 
 
0 # Маряна 03.03.2015 15:38
Добрий день поясніть будь ласка чи нараховуется індексація людині яка була місяць на курсах підвищення кваліфікаціі ( фельдшер)іззбер еженням заробітноі оплати
 
 
0 # Administrator 03.03.2015 16:52
Якщо курси рохраховуються із середньої зарплати, то на суму курсів індексація не нараховується п.3 порядку 1078
 
 
0 # Нина 11.03.2015 16:00
Доброго дня! Підкажіть який місяць буде базовим якщо попередній базовий місць був січень 2008р. тобто було підвищення потім до 2000,00грн, потім в лютому 2012р. було наступне підвищення до 3450,00грн. індексація сумі 581,57 грн була втрачена і базовий місяць став лютий 2012р. , в березні 2015 року примусово заставляють погодитися на зменшення заробітноі плати (окладу )написати заяву на зменшення до 2400,00грн. без переведення на іншу посаду мотивуючи зменшенням обсягу робіт, але не годин. Пмтання : який місяць тобі буде базовим і яка сума індексації
 
 
0 # Administrator 11.03.2015 16:06
Якщо базовим місяцем залишається лютий 2012 року, то індексація в березні 2015 року складатиме 28,6% (348,35 грн.). При зменшенні доходу з 3450 грн. до 2400 грн. базовий місяць не зміниться і сума індексації також.
 
 
0 # Оксана 15.03.2015 18:32
Доброго дня! Виникло таке у мене запитання: останній раз мені індексацію сплатили у вересні 2010 року. Працюю учителем, на даний момент у мене розряд 11, стаж 20%, престижність 10%, заробітна плата 2195 грн (те, що отримую на картку). Останній раз зарплата підвищилась серпень 2013 р. у звязку із збільшенням стажу. Я так зрозуміла, що базовий місяць серпень, індексується 1218 грн. Що ж з періодом вересень 2010 до серпня 2013 р., заробітна плата також збільшувалась (атестація, підвищення оплати за розряд), але в цілому чи за цей період мені повинні були оплачувати індексацію? На даний момент бугалтер, взагалі відмовляється нараховувати індексацію, мотивуючи це тим, що я отримую більше ніж мінімалка (не знає механізму нарахування - відверто про це каже, хоча техперсоналу нараховує, бо низька заробітна плата). Чи є її дії правомірні? Чи варто добиватися справедливості?
 
 
0 # Administrator 15.03.2015 19:47
Те, що бухгалтер не знає, як нараховувати індексацію і не нараховує, не звільняє її від відповідальност і. Якщо базовий місяць серпень 2013 року то на березень 2015 року Ваша індексація складає 30,1% (366.62 грн.) За весь період - це кілька тисяч гривень. Добиватися справедливості - це Ваше право, можете ним скористатися, можете все залишити як є, якщо ці кошти Вам не потрібні.
 
 
0 # Сергій 16.03.2015 21:11
Працюю головним спеціалістом в державній службі з 2007 року, є фіксована індесація і поточна (280 грн). В березні підвищився ранг з 14 на 13, заробітна плата зростає на 5 грн. В бугалтерії сказали, що мінімум 3 місяці поточної індексації не буде. Поясніть будь-ласка, чому?
 
 
0 # Administrator 17.03.2015 01:13
Якщо є поточна індексація і одночасне підвищення доходів, то вираховується фіксована сума індексації. Загальна сума індексації визначається по формулі: фіксована + поточна - підвищення = нова фіксована сума індексації. Місяць стає базовим і наступна поточна індексація буде нараховуватися через два місяці.
 
 
0 # Богдана 17.03.2015 16:59
Підскажіть, будь ласка, працівника прийнято на роботу на 0,5 ставки (609грн.) в листопаді 2014 року, з січня 2015 року переведено на повну ставку 1218 грн. Який місяць брати по таблиці індексів для розрахунку індексації в березні місяці?
 
 
0 # Administrator 17.03.2015 17:51
Якщо працівник прийнятий в листопаді 2014 року, то для розрахунку індексації за базовий місяць береться жовтень 2014 року. В березні 2015 року індексація складе 8,2% (99,88 грн.)
 
 
0 # АНТОН 18.03.2015 10:48
Працюю секретарем в сільській раді оклад1886+ранг90+стаж 296,40. В жовтні 2012р. Визначено фіксовану суму індексації 551,24грн.Який місяць є базовим для виплати поточної індексації?
 
 
0 # Administrator 18.03.2015 11:54
Жовтень 2012 року, або інший місяць, в якому відбулося підвищення доходів.
 
 
0 # М.Г. 19.03.2015 15:04
сільський головапрацює на посаді з листопада 2010р.вквітні2013р підняли ранг на 10грн. в листопаді 2013 почали рахувати за вислугу років 10%.як правильно нарахувати індексацію з квітня 2013р
 
 
0 # Administrator 19.03.2015 22:43
Базовий місяць - листопад 2013 року. Нарахування індексації починається в квітні 2014 року - 1,3%, травень - 3,5%, червень -6,9% и т.д. згідно коефіцієнтів індексації. В січні 2015 року це вже 21,8%, лютий - 25,5%, березень - 29,3%, квітень - 36,2%.
 
 
0 # М.Г. 20.03.2015 09:11
Дякую.Підкажіть у секретаря базовий місяць був червень 2009.
Виплати :оклад 1885,50+ранг 80+вислуга294,8 3.в квітні 2013 присвоїли 9 ранг і сума за ранг збільшилася на 10грн.Як правильнонараху вати індексацію з квітня 2013 і який буде базовий місяць.
бухгалтер.Базовий місяць теж червень 2009
Оклад 1281+ранг55+вислуга 10%133,6.вквітні 2013 збільшилася виплата за вислугу 15%.Як правильно нарахувати індексацію з квітня 2013р.і який буде базовий місяць.
 
 
0 # Administrator 20.03.2015 10:00
В обох випадках базовим буде квітень 2013 року, тому що в квітні було підвищення доходу. Нарахування індексації починається в квітні 2014 року - 1,2%, травень - 3,4%, червень -6,8% и т.д. згідно коефіцієнтів індексації (таблиця). В січні 2015 року це вже 21,7%, лютий - 25,3%, березень - 29,2%, квітень - 36,1%. Нарахування індексації в межах прожиткового мінімуму.
 
 
+1 # Надія82 23.03.2015 16:30
Доброго дня. Скажіть будь ласка, якщо посадовий оклад зріс з 1218,00 до 1253,00грн у жовтні 2014р то чи стає жовтень базовим місяцем. Як правильно тоді нараховувати індексацію в листопаді
 
 
0 # Administrator 23.03.2015 16:46
Так, жовтень 2014 року буде базовий. В листопаді індексації не буде.
 
 
0 # наталя81 01.04.2015 19:29
Подскажите пожалуйста, у нас в пенсионном фонде была реорганизация путём объединения двух управлений в одно в 2011 году, после чего работникам одного из управлений перестала начисляться и выплачиваться индексация по распоряжению начальника. Имел ли право начальник отменить начисление и выплату индексации?
 
 
0 # наталя81 05.04.2015 22:27
Подскажите пожалуйста, у нас в пенсионном фонде была реорганизация путём объединения двух управлений в одно в 2011 году, после чего работникам одного из управлений перестала начисляться и выплачиваться индексация по распоряжению начальника. Имел ли право начальник отменить начисление и выплату индексации?
 
 
0 # Administrator 05.04.2015 23:23
Если работников уволили и приняли на другое предприятие, то базовым считается месяц приёма. Индексация начисляется исходя из базового месяца.
В данном случае работникам одного из управлений "не повезло" по закону (2011 год).
 
 
0 # наталя81 07.04.2015 09:08
Нас не увольняли, перевели по переводу.
 
 
0 # Administrator 07.04.2015 09:26
Я специально отметил в ответе 2011 год, в этом году не было пункта 10-2 о переводе, он был внесен в порядок 1078 постановлением №526 от 13.06.2012 года. Поэтому, для все уволенных по любой статье (в т.ч. по переводу) и потом принятых (даже на то же самое предприятие) базовым считался месяц приема.
 
 
0 # мария 10.04.2015 10:25
Доброго дня! Працювала вихователем з 2008 року(9 тарифний розряд), нараховувалась індексація , у 2011 році пішла у декретну відпустку, у 2012році вийшла на пів ставки методиста, на 0,4 ставки вихователя - індексація не виплачувалась, у 2014 році в березні атестувалась як вихователь на ІІ категорію 10 тарифний розряд, протягом місяця перевелася на ставку методиста (згідно Типового положення категорія та розряд зберігаються)- лише в квітні 2014 року почали виплачувати індексацію - 18 грн. Чи правильно виплачується мені індексація
 
 
0 # Administrator 10.04.2015 10:42
У 2012 році ще не було роз'яснення щодо індексації для працівників, що вийшли з відпустки по догляду за дитиною до 3-ти років. Тому, можливо, місяць виходу взяли за базовий. В період 2012-2013 роки поточна індексація не нараховувалася майже нікому, не було підстав. Масові нарахування поточної індексації розпочалися з квітня 2014 року. Але у Вас було підвищення в березні 2014 року, цей місяць мав стати базовим, для нарахування індексації. Тому в квітні 2014 року Вам ще зарано нараховувати індексацію. Це мав бути червень 2014 року.
 
 
0 # мария 10.04.2015 11:29
А Чому ж вихователям виплачувалась індексація у 2013-2014 році, а мені ні, та й збільшилась зарплата моя з 1474 на 1551, на той час вихователь, який був прийнятий на роботу також у 2008 році отримував приблизно 230 грн індексації, а вихователь, який вийшов нещодавно(пів року тому) з декретної відпустки сьогодні отримує індексацію 604 грн при окладі 1397 грн та зарплаті 1650 грн(залежно від годин), а я при зарплаті 1551 - 350 грн індексації
 
 
0 # мария 10.04.2015 12:41
Якщо я до декрету отримувала індексацію , а в 2012 році після декрету не було розяснень , і індексація не виплачувалась хоча всі інші отримували,та При переході з посади вихователя на посаду методиста (оклад однаковий) з підвищенням зарплати в наслідок атестації на 77 грн, що не перевищує нарахування індексації іншим працівникам з таким же окладом та стажем роботи то я так зрозуміла індексація не зберігається .Мені складно все це зрозуміти та порівняти чому ж тоді інший працівник,яка прийшла також на роботу у 2008 році, в декрет пішла також у 2011 а вийшла у 2014 році, й індексація більша вдвічі ніж у мене
 
 
0 # Анастасія 10.04.2015 13:55
Доброго дня ! Як рзрахувати фіксовану суму індексаціїї з/пл для працівників бюджетної сфери, якщо працівник був прийнятий в червні 2010, в жовтні 2014 було підвищення посадових окладів для 6 розряду на 28 грн. Його посадовий оклад становить 1263,00 грн. Базовим місяцем став жовтень 2014. Як розахувати поточну індексацію мені відомо, і що фіксована індексація - це сума індексаціїї до підвищення мінус сума підвищення І знаючи це в мене не виходить її розрахувати. Допоможіть будь-ласка! Завчасно, дякую!
 
 
0 # Administrator 28.04.2015 23:40
Якщо мова йде про тарифну сітку, то базовим місяцем буде грудень 2013 року. В жовтні 2014 року індексація складе 12% 146,16 грн. Якщо підвищення доходу складає 28 грн, то фіксована сума індексації буде 146,16-28=118,16 грн.
 
 
0 # оксана 28.04.2015 21:29
Вийшла на роботу 2.02.2015р після дикретної відпустки. Вже 3 місяці мої колеги отримують індексацію а я ні, чи маю право добиватися?
 
 
0 # Administrator 28.04.2015 22:09
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади" п.10-3 порядку 1078
Якщо Ваші колеги займають аналогічні посади, то і Вам мають нараховувати індексацію.
 
 
0 # Наталія 10.05.2015 13:20
Доброго дня. Потрібна Ваша допомога. Я в 2007р прийнята на роботу в управління праці та соціального захисту, в 2010р була переведена у відділ ведення Державного реєстру виборців. Індексацію почали нараховувати з нуля. В 2012р пішла в джекретну відпустку, після виходу з якої в 2015р заробітна плата у мене, яку я получаю на руки, близько 1000грн, а в працівників, котрі разом зі мною в 2007р прийняті на роботу тільки одна індексація близько 900грн. Як на мене, це несправедливо, чи можу я вимагати якогось перерахунку, чи змиритись з цим. Дякую.
 
 
0 # Administrator 10.05.2015 15:58
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади, з урахуванням положень пунктів 1-1, 4 та 5 цього Порядку" п.10-3 порядку 1078
У Вас повинна бути така сама індексація, я к і у працівників які займають аналогічну посаду, якщо це поточна індексація.
 
 
0 # Тамара Чалей 14.05.2015 22:21
Я-головний спеціаліст з квітня за наказом виконую тимчасово обовязки нач.відділу статистики(розр ахувався).Чи вірно нарахована індексація,якщо доплату збільшили,але загальна сума з/п(за рахунок зменшення індексації та відміни премії) стала меншою як у попередньому місяці? Березень-(2760.57) оклад- 1218,ранг-55,премія-121.80,індексація-729.27,вислуга-318.25,ДОС-318.25.Квітень-(2638.35) оклад-1218,ранг-55,індексація-313.48,вислуга-72.74,вислуга-257.63,ДОС-141.85,ДОС-579.67.Як на мене,це неправильно.Однак,якщо все так,чи можу я домагатися перерахунку з/п (і на підставі чого), відмовившись від доплати,щоб не втрачати індексацію?
 
 
0 # Administrator 15.05.2015 08:19
А на підставі чого зменшилася індексація? Чи це вирахувана фіксована сума індексації?
 
 
0 # Ирина Владимировна 21.05.2015 14:59
Может ли одновременно выплачиваться фиксированная сумма индексации и "поточна"?
 
 
0 # Administrator 21.05.2015 15:42
Конечно, может.
 
 
0 # Аля 22.05.2015 12:57
працюю державним службовцем, на роботу прийнятв в березні 2007 року, в березні 2015 році було присвєно 9 ранг державного службовця. При отриманні заробітної плати, не була проведена індексація, пояснюючи тим, що при зміні рангу базовим місецем є березень, тому індексацію буде починаючи з червня. Чи вірне таке розяснення, бо навіщо тоді потрібен 9 ранг, коли співробітники з 11 рангом отримали заробітну плату більше (за рахунок індексації)
 
 
0 # Administrator 22.05.2015 17:29
За рахунок підвищення рангу Ваші доходи підвищилися на 10 грн. Якщо в березні повинна бути поточна індексація (Ви не вказали базовий місяць), то потрібно було вирахувати фіксовану суму індексації: (поточна індексація - 10 грн). Ця фіксована сума індексація повинна нараховуватися кожного місяця (у тому числі і в березні) пропорційно відпрацьованому часу.
 
 
+1 # kirove 03.06.2015 09:27
Скажіть будь ласка, якщо індексація працівникам нараховувалась до січня 2013 року включно, як нараховувати її тепер?
 
 
0 # Administrator 03.06.2015 10:02
А які зміни відбулися з січня 2013 року по сьогодні? Якщо було підвищення доходу, то змінився базовий місяць, можливо з'явилась фіксована сума індексації.
Якщо говорити в цілому, то на сьогодні індексація нараховується як і два роки назад з деякими змінами в порядку нарахування. Визначаємо базовий місяць і коефіцієнт індексації на поточний місяць. Таблиця коефіцієнтів.
 
 
0 # many2009@meta.ua 07.06.2015 16:13
Скажіть будь ласка, працюю практичним психологом в НВК з 2009 р, в 2011 пішла в декрет вийшла на роботу 01.07.14р індексація мені не нараховувалася, в грудні 2014 нараховано 30,45, оклад лютий 1474; індексація лютий 2015 - 140,07; в березні атестувалась на спеціаліст другої категорії і за квітень (індексація з/п березень 2015 мінус 92,40; індекс квітень 89,08; травень те саме), чи повина мені була виплачуватися індексація після віходу з декр відпустки? І чи мали мені зменшити індексацію після встановленої категорії?
 
 
0 # Administrator 12.06.2015 16:05
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади, з урахуванням положень пунктів 1-1, 4 та 5 цього Порядку" п.10-3 порядку 1078
Скоріше за все Вам почали рахувати індексацію беручи за базовий місяць виходу на роботу. Але згідно п.10-3 базовим можливо був більш ранній місяць. Все залежить від того, які підвищення по посаді були за період находження у відпусці по догляду за дитиною.
 
 
0 # volkss 08.06.2015 19:53
Прийнята на роботу в вересні 2011 року, 8 тарифний розряд.У квітні 2014 року почали платити індексцацію 17.05 грн. У цьому ж місяці (квітень 2014) проатестувалась на 9 тар.розряд посадовий оклад збільшився з 1397 до 1474 грн.Для виплати індексації визначили базовий місяць квітень 2014 і платять поточну індексацію. Чи повинна бути фіксована індексація? Дякую.
 
 
0 # Administrator 12.06.2015 15:59
Якщо у квітні 2014 року поточна індексація склала 17,05 грн, а підвищення доходу 1474-1397=77 грн, то фіксованої суми індексації не буде, тому що підвищення доходу більше за поточну індексацію.
 
 
0 # #Olya# 12.06.2015 15:19
Перебуваючи у відпустці без збереження зар.плати по догляду за дитиною з 23.07.2013 по 01.06.2015,відбулося підвищення окладу до 1218грн.у грудні 2013 року та з 09.01.2015року надбавки за вислугу років 15% посадового окладу з урахуванням доплати за ранг(55грн.)який місяць стане базовим для нарахування індексації та яка буде індексація в червні коли я вийду на роботу?
 
 
0 # Administrator 12.06.2015 16:02
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади, з урахуванням положень пунктів 1-1, 4 та 5 цього Порядку" п.10-3 порядку 1078
Якщо у січні 2015 року було підвищено дохід по посаді, то цей місяць вважається базовим. Право на поточну індексацію виникне в квітні 2015 року 5,3% (64,55 грн). В червні 2015 року поточна індексація складе 33% (401,94 грн.)
 
 
0 # #Olya# 15.06.2015 07:51
Дякую!
 
 
0 # many2009@meta.ua 16.06.2015 10:49
Уточнююче запитання до вашоі відповіді, якщо можна. На час моєі відпустки по догляду за дитиною психолог атестувалася на другу категорію в березні 2014, а я вийшла на роботу в липні 2014, який мав бути для мене базовий мімяць і з якоі суми мені мали почати виплату індексаціі, дякую.
 
 
0 # many2009@meta.ua 16.06.2015 11:03
Уточнююче запитання до вашоі відповіді, підчас відпустки по догляду за дитиною психолог який працював атестувався на другу категорію в березні 2014, я вийшла на роботу 01 липня 2014, яким для мене мав бути базовий місяць і з якоі суми повинна була починатися виплата індексаціі, дякую.
 
 
0 # Administrator 16.06.2015 23:51
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади, з урахуванням положень пунктів 1-1, 4 та 5 цього Порядку" п.10-3 порядку 1078
Як вгадати базовий місяць, якщо жодних даних не наведено. Підвищення окладу, чи доплати, чи надбавки на постійній основі вплинуть на базовий місяць. Від нього і починаємо рахувати індексацію.
 
 
0 # Олександр 17.06.2015 09:02
працюю на посаді інженера на 0,75(1105грн.) та 0,25(387грн)з квітня 2013року в державній установі, в березні 2015року підвищили категорію на 68,25грн.посади 0,75 і бухгалтерія на три місяці залишила фіксовану суму індексації обєднавшиши посади як один оклад(0,75+0,25 ), при цьому по ставці 0,25 базовий місяць повинен бути з 2013року. В бухгалтерії встановлена програма по нарахуванню заробітної плати і індексації яка видає за одним табельним номером і однією посадою як інженера на повній ставці.Як потрібно вести облік, нарахування з/п, індексації та утримання податків?
 
 
0 # Administrator 17.06.2015 11:58
Посада інженера 0,75 ставки це основна посада. 0,25 ставки сумісництво. Сумісництво індексується після індексації по основній посаді, і фактично до індексації по сумісництву діло не доходить, так як в межах прожиткового мінімуму завжди індексується дохід по основній посаді.
Якщо по основній посаді в березні 2015 року було підвищення доходу, то цей місяць став базовим. Потрібно вирахувати фіксовану суму індексації та виплачувати її кожен місяць пропорційно відпрацьованому часу. Сумісництво залишається без змін і до основної посади при розрахунку індексації не додається. Для розрахунку податків та подачі звітності ці дві посади, звичайно, можуть рахуватися разом.
 
 
0 # Олександр 18.06.2015 08:07
Уточнення, З липня 2013року прийнятий на посаду:
- інженера з посадовим окладом 1397,00 тарифний розряд - 8 на 0,75 ;
- начальника цивільного захисту з посадовим окладом 1551,00 тарифний розряд - 10 на 0,25 .
До березня 2015р. базовий місяць був липень 2013р., після було підвищення посадового окладу по посаді інженера на 68,25грн., базовим став березень 2015р. при цьому бухгалтерія нарахувала фіксовану суму індексації – 287,41 грн.(посади інженера та начальника цивільного захисту). За посадою начальника цивільного захисту індексація повинна визначатися окремо, базовим місяць залишається липень 2013р. з початку роботи на посаді.
В даному випадку бухгалтерія об’єднала дві різні посади в одну, припинила нараховувати індексацію за посаду начальника цивільного захисту по якій підвищень окладу не було. Правомірні дії працівників бухгалтерії?
 
 
0 # Administrator 18.06.2015 09:24
Повторююсь.
Сумісництво індексується після індексації по основній посаді, і фактично до індексації по сумісництву діло не доходить, так як в межах прожиткового мінімуму завжди індексується дохід по основній посаді.
Сумісництво у Вашому випадку не повинно індексуватися ні до підвищення по основній посаді, ні після підвищення. Скоріше за все, бухгалтерія визнала помилку і перестала нараховувати індексацію по сумісництву.
 
 
0 # Олександр 20.06.2015 22:01
Загальний дохід, який підлягає індексації, не має перевищувати розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Відповідно до п. 7 постанови КМ України від 17.07.2003 р. N 1078,
на 0,75 ставки за однією посадою та на 0,25 ставки за іншою, то сума індексації визначається за кожною посадою окремо пропорційно відпрацьованому часу.
 
 
0 # Administrator 20.06.2015 22:14
Ваше право робити як вважаєте за потрібне. Я двічі процитував порядок про індексацію, та нормативні дані індексації при роботі на двох посадах. Більше додати нічого не можу.
 
 
0 # медсестра 24.06.2015 21:22
Чи мають право в медиків знімати індиксацію?
 
 
0 # Administrator 25.06.2015 10:05
Ні, не мають права.
За невиплату встановлених законом виплат (в т.ч. індексації) настає адміністративна і навіть кримінальна відповідальніст ь (ст. 15 ЗУ 1282, ст. 265 КЗпП, ч. 1 ст. 41 КУпАП, ч.1 ст.172 ККУ, ч. 1,2 ст. 175 ККУ). Для бюджетних організацій також ст. 164-2 КУпАП.
 
 
0 # оксана 24.06.2015 21:35
Я працюю в лікарні медсестрою. І в нас почали знімати індиксацію .Зняли в травні і в червні чи мають вони на це право?
 
 
0 # Administrator 25.06.2015 10:07
Це порушення закону. Зверніться в бухгалтерію, можливо це затримка в зв'язку з нестачею коштів і вони виплатять в наступних періодах.
 
 
0 # оксана 25.06.2015 20:46
За один місяць вони повернули. а на слідуючий вони сказали що повертати не будуть. Підкажіть куди можна звернутися щоб вияснити ситуацію. Бо наша бухгалтерія нічого пояснювати не хоче.
 
 
0 # Administrator 25.06.2015 22:43
В відділ охорони праці, в комітет профспілки, в суд. Але це вже не за роз'ясненнями, а з заявою про невиплату встановлених законом виплат.
 
 
0 # оксана 29.06.2015 19:05
Можливо ви підкажете можливо існує якась гаряча лінія куди можна булоб збернутися?
 
 
0 # Oksana12 25.06.2015 15:53
Добрий день.Підскажіть якщо я вийшла з відпустки по догляду за дитиною з 25.05.2015 а працівнику який працював на моїй посаді підвищували оклад в травні 2014 року, базовим місяцем для мене при нарахуванні індексації буде також травень 2014р?
 
 
0 # Administrator 25.06.2015 16:42
"У випадку, якщо працівник перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, базовий місяць визначається залежно від підвищення заробітної плати за посадою, яку займав цей працівник до відпустки"
Лист Мінсоцполітики від 29.04.2015 р. N 75/10/136-15
Якщо підвищення окладу по Вашій посаді, то базовий місяць травень 2014 року.
 
 
0 # Наталка 25.06.2015 21:15
Добрий день.В декретній відпустці я знаходилась з 06.2011р по 03.2015р. Базовим місяцем при розрахунку індексації є грудень 2013 року. оклад становив 1218+50%-надбавка за ведення обліку військовозобов"язаних+ 110 грн за ранг + 20% вислуга років + 45% надбавка за високі досягнення. Коли я вийшла в березні 15 року на роботу , то змінилась тільки надбавка за ведення обліку військовозобов"язаних з 50% на 45%. Підскажіть, з якого місяця у мене буде рахуватися індексація?
 
 
0 # Administrator 25.06.2015 22:40
Надбавка зменшилася, тож базовим залишився грудень 2013 року. Індексація нараховується на дохід з місяця виходу з відпустки по догляду за дитиною до трьох років - з березня 2015 року.
 
 
0 # Наталка 26.06.2015 06:06
Тобто, індексація не буде рахуватися з місяця наступного після базового,як зазначено в порядку, а з місяця виходу на роботу, як у новопризначених працівників? І індексація буде на момент виходу не 400грн приблизно , а 30грн?
 
 
0 # Administrator 26.06.2015 08:44
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади" п.10-3 порядку 1078
У даному випадку, для базового місяця грудень 2013 року, поточна індексація в березні 2015 року складе 28,7% (349,57 грн), виплачена пропорційно відпрацьованому часу у березні 2015 року.
 
 
0 # many2009@meta.ua 06.07.2015 23:11
Після вашої відповіді, звернулася за поясненнями в бухгалтерію, і ось що я отримала:Праців ниця вийшла з відпустки по догл за дит до 3р 07.2014. 01.10.2011 зароб плата становила 1142 грн та фікс сума індекс-ї 253,13 грн. З 13.10.2011 до 01.07.2014 вона була в декр відп, 02.07.2014 приступила до роботи на ставку 1768 (оклад 1474 + 294 це 20% за престижн). Так як у працівниці змінився оклад та було встановлено надбавку за престиж 20 % підняття зароб плати становить 626 грн. Згідно постанови КМУ №1078 від 17.07.2003 року п.5 порядку передбачено що у разі підвищ розмірів мінім зароб плати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінім розмірів, місяць в якому відбулося підвищення вваж базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індекс-ї грош доходів населенню. Якщо сума підвищ грош доходу перевищує суму індекс-ї то такий місяць вваж базовим.
 
 
0 # many2009@meta.ua 06.07.2015 23:11
Так як липень 2014 р. баз-й місяць то згідно таблиці індексу споживчих цін право на поточну індекс-ю настає листопад 2014 року. (Це вірно і чи повинні мені були нараховувати фіксовану суму індекс-ї після виходу із декрету).
 
 
0 # Administrator 06.07.2015 23:30
А чому липень 2014 року став базовим? У цьому місяці підвищилися доходи?
 
 
0 # many2009@meta.ua 06.07.2015 23:22
Заробітна плата до підвищ є 1768, після підняття 1861. Підняття становить 92 грн, визначаємо фікс суму інд-ї. У березні поточна сума інд-ї 181 грнмінус підняття з/п 92 грн фікс сума інд-ї становить 89 грн. У такому розмірі її виплачують до наступного підвищення зарпл яка перекриє таку величину. Право на поточну інд-ю настає коли індекс споживчих цін наростаючим підсумком перевищить 101%.Як це розуміти?
 
 
0 # Administrator 06.07.2015 23:37
У березні 2015 року? Тоді чому поточна сума індексації 181 грн, якщо при базовому місяці листопад 2014 року поточна індексація в березні 2015 року складає 6,2% (75,52 грн)?
 
 
0 # many2009@meta.ua 07.07.2015 17:41
У липні 2014 я вийшла з декрету, а в березні 2015 мені присвоїли 10 тариф розряд. Показавши начальнику КРУ постанову №1078 п.10/3 на той що ви ссилаєтеся, мені відповіли що як вони можуть платити мені таку саму індексацію як у працівника який працював на моєму місці? Хоча вона мала 9 тар розряд і в березні 2014 атестувалася на 10? Я не бухгалтер і мені дуже важко це все зрозуміти, думала що КРУ допоможе, але у нас в місті всі повязані. Чи можна ваш мейл, або підскажіть кого мені шукати щоб у цьому розібратися?
 
 
0 # Administrator 08.07.2015 15:06
В чому саме Ви хотіли б розібратися? Судячи по тим даним, що Ви надали, на даний момент індексація у Вас повинна складати: червень 2015 року - 14% (170,52 грн), липень-серпень 2015 року - 16,5% (200,97 грн.). Березень 2015 року базовий місяць.
 
 
0 # таня555555555555555 08.07.2015 14:56
Працівник в липні 2015 року виходить із декретної відпустки.Останнє підняття з/пл по аналогічній посаді було в грудні 2013 року(1218 грн.)Чи повинна в неї бути поточна і фіксована сума індексації?як визначити фіксовану? і подальший базовий місяць буде липень 2015 року?
 
 
0 # Administrator 08.07.2015 15:04
Фіксованої суми індексації не буде, вона не працювала. Базовим буде грудень 2013 року. Поточна індексація в липні 2015 року складе 74,9% (912,28 грн), виплата пропорційно відпрацьованому часу.
 
 
0 # таня555555555555555 08.07.2015 15:59
а порівння з/п/л. за липень 2012 року(яка би малаби бути, якби працівник працював) і липень 2015 року не потрібно проводити для визначення фіксованої суми індексації після липня 2012 року? (працівник з аналогічною посадою має і фіксовану і поточну індексацію). Вихід з декрету не ввжається базовим місяцем ?
 
 
0 # Administrator 08.07.2015 17:09
Фіксована сума індексації визначається на момент підвищення доходу та наявності поточної суми індексації. Ні в законі 1282, ні в порядку 1078 таких порівнянь з періодом в декілька років не передбачено. Про базовий місяць після виходу з декрету прямо прописано в п.10-3 порядку 1078: "Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади"
 
 
0 # РУСЛАНА П 09.07.2015 10:08
Працівник-державний службовець вийшов у відпустку по догляду за диттиною до 3-х років у грудні 2011 року. До цього йому нараховувались тільки обов"язкові виплати (оклад+доплата за ранг+доплата за вислугу років).Останнє підвищення окладу, по даній посаді, відбулось у грудні 2013 року, крім того в квітні 2013 року також встановлено доплату згідно постанови №268 за високі досягнення у розмірі 50%. Основний працівник вийшов з декретної відпустки у травні 2015 року, і йому також встановлено доплату 50%. Дайте,будь ласка, відповідь, який місяць буде вважатись базовим для нарахування індексації, якщо у працівника який був прийнятий тимчасово на цю посаду базовий місяць грудень 2013 року
 
 
0 # Administrator 09.07.2015 10:41
Надбавки за високі досягнення у праці встановлюються залежно від конкретних завдань, що стоять перед відповідним органом, у разі сумлінного та якісного виконання працівником протягом певного періоду своїх посадових обов’язків. Вірогідно наказ стосується не даної посади, а конкретного працівника. В такому разі, встановлення надбавки іншому працівнику після виходу з відпустки по догляду за дитиною, якщо цю доплату встановлено перший раз, впливає на базовий місяць
 
 
0 # РУСЛАНА П 09.07.2015 11:32
Чи можна вважати дану доплату постійною, якщо вона встановлена всім працівникам установи без винятку
 
 
0 # Administrator 09.07.2015 15:20
Вона постійна, тому що нараховується і виплачується певний період.
 
 
0 # Людмила 09.07.2015 15:47
Скажіть будь ласка чи потрібно при нархуванні індексації в бюджетній установі кожного місяця видавати наказ ??
 
 
0 # Administrator 09.07.2015 23:19
Ні, не потрібно. Індексація - це державна соціальна гарантія, вона не встановлюється керівництвом підприємства і не відміняється.
 
 
0 # vink_agro@ukr.net 10.07.2015 14:22
Державний службовець прийнятий на роботу в листопаді 2014р., в січні2015р. встановлено доплату згідно постанови №268 за високі досягнення у розмірі 10%. Який буде базовий місяць.
 
 
0 # Administrator 13.07.2015 14:37
Січень 2015 року.
 
 
0 # ОЛЕНА В 15.07.2015 10:12
Працівника прийнято на роботу в травні 2014 р.- отже травень базовий місяць. В липні 2015 року його зарплата збільшується на 242,48 грн. за рахунок надбавки за вислугу років. Отже згідно з дод.4 Порядку необхідно обрахувати фіксовану індексацію: від можливої індексації за липень 711,31 грн. мінус сума сума підвищення 242,48 грн. маємо 468,83 грн.-фіксована індексація, а липень є базовий місяць, тобто з/п червня=з/п липня. Але ж збільшення 242,48 грн. не перекриває порогу індексації 711,31 грн. Чи матиме працівник право на поточну індексацію і коли?
 
 
0 # Administrator 15.07.2015 12:25
"Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу" п.10-1 порядку 1078
Базовим буде квітень 2014 року. У липні 2015 року поточна індексація складе 64,4% (784,39 грн.). У разі підвищення доходу на 242,48 грн., фіксована сума індексації складе 784,39-242,48=541,91 грн., яка виплачується постійно пропорційно відпрацьованому часу. Липень 2015 року - базовий місяць (п.5 порядку 1078), наступне право на поточну індексацію настане в місяці, в якому поріг індексації складе більше 101%. Це можна буде сказати через 1-2 місяці. На даний момент останній індекс 100,4%, що менше 101%.
 
 
0 # ОЛЕНА В 15.07.2015 14:00
Чому ви рахуєте базовим квітень, а не місяць прийняття працівника на роботу, тобто травень?
 
 
0 # Administrator 15.07.2015 15:07
У попередній відповіді я спочатку процитував норму закону, в якій говориться, що для новоприйнятих працівників обчислення індексу здійснюється з місяця прийняття на роботу (згідно порядку 1078 п.5 базовий місяць приймається за 1 або 100%, індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться). Тому для обчислення індексації базовим буде місяць попередній місяцю прийому на роботу.
 
 
0 # Іван 22.07.2015 09:36
коли находиться працівнмк у відпусці індексація виплачується за той місяць чи ні
 
 
0 # Administrator 22.07.2015 21:47
Не виплачується, індексація нараховується тільки за відпрацьований час.
 
 
0 # наташа 27.07.2015 11:57
Добрий день!У педагогічного працівника підвищувався посадовий оклад згідно ЄТС по 13 розряду: з-та вислуга 20%надбавка індеса
01.10.2008 1237 371,10
01.07.2010 1294 388,20
01.10.2010 1330 399,00
01.01.2011 1392 417,60
01.04.2011 1419 425,70
01.07.2011 1441 432,30
01.09.2011 1455 436,50 291,00
01.10.2011 1498 449,40 299,60
01.12.2011 1598 479,40 319,60
01.01.2012 1755 526,50 351,00 370,18
01.04.2012 1802 540,60 360,40 377,43
01.07.2012 1821 546,30 364,20 351,69
01.09.2012 1832 549,60 364,40
01.12.2012 1905 571,50 381,00 335,73
01.01.2013 1929,46 578,83 385,89 376,21
Базовим місяцем став січень 2013року ,де і в якому розмірі буде фіксована сума,і чи буде вона взагалі.
 
 
0 # Administrator 29.07.2015 15:37
Оскільки зміни в порядок 1078 були внесені постановою №526 від 26.06.2012 року, то фіксовану суму індексації потрібно визначати при підвищенні доходу та поточній індексації починаючи з 26.06.2012 року. Для цього потрібно знати базовий місяць і на 1.07.2012 року можна визначити чи потрібно вираховувати фіксовану суму індексації.
 
 
0 # Катя** 29.07.2015 15:18
Добрий день! Чи повинна платитися індексація секретарю в Держземагентств і?
 
 
0 # Administrator 29.07.2015 15:35
Індексація нараховується всім не залежно від посади та суми доходу. Потрібно тільки визначитися з базовим місяцем.
 
 
0 # ВІРОНІКА 14.08.2015 13:22
добрий день Скажіть як правилько нараховувати індиксацію коли працівник не наокладі а працює від процентів
 
 
0 # Administrator 14.08.2015 15:25
Індексуються доходи в межах прожиткового мінімуму. Тому є оклад, чи немає - це для індексації не надто важливо.
 
 
0 # ВІРОНІКА 14.08.2015 13:30
скажіть будь-ласка чи можна не рахувати індиксацію коли ми комунальне господарство,і внас в тарифах немає закладеної індиксації і підприємство немає можливості її виплачувати . тарифи ніхто підвищувати не збирається.маже є якись закон підкажіть який.
 
 
0 # Administrator 14.08.2015 15:32
В ЗУ №1282 "Про індексацію доходів" є стаття 5: "Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’яз кового державного соціального страхування на відповідний рік" Але ні Мінфін ні Мінсоцпраці за півроку так і не розробило методики розрахунку індексації в "межах".
Ось тут розбиралися деякі можливі варіанти.
 
 
0 # ВІРОНІКА 17.08.2015 08:04
добрий день ми комунальне госпо але не на фінансуванні бюджету в нас преватне підприємство . І рахувати індиксацю також немає звітки не позволяють тарифи. Підкажіть будь-ласка можи для приватникві є теж якись закон.
 
 
0 # Administrator 17.08.2015 08:17
Вище було посылання на лист Інспекції з праці, де розбиралися деякі можливі варіанти.
 
 
0 # ліна 17.08.2015 15:54
Добрий день. Людина прийнята в серпні 2014 р як визначити фіксовану суму і як нараховувати індексацію. Дякую!!!
 
 
0 # Administrator 17.08.2015 18:55
Якщо прийнято на роботу у серпні 2014 року, то за базовий місяць для розрахунку індексації буде вважатися липень 2014 року.
Фіксована сума індексації нараховується у випадку наявності двох складових: підвищення доходу та поточної індексації, сума якої буде більшою за суму підвищення.
Щоб нарахувати поточну індексацію потрібно: для більшості випадків прожитковий мінімум (1218 грн) помножити на коефіцієнт індексації місяця, в якому нараховується дохід. Виплата проводиться пропорційно відпрацьованому часу (п.4 порядку 1078).
 
 
0 # Наталія 27.08.2015 00:19
Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи буде у мене базовий місяць за попереднім місцем роботи, та чи маю я отримувати індексацію поточну та фіксовану при переведенні в наше головне управління при тому, що всі постійні виплати не змінюються. В бухгалтерії відмовляються нараховувати індексацію так, як я отримала на попередній роботі компенсацію за не використані дні відпустки, тобто мене розрахували і в мене має бути базовий місяць - місяць прийняття/переведення в нову установу. Чи правомірні дії бухгалтера?
 
 
0 # Administrator 27.08.2015 08:21
Якщо звільнення по статті 36 п.5 "переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду", і на новій посаді не відбулося підвищення доходу, то базовий місяць та індексація залишаються як і на попередньому місці роботи п.10-2 порядку 1078. Для цього потрібно надати в бухгалтерію довідку з попереднього місяця роботи про дохід, суми індексацій та базовий місяць.
Якщо звільнення по іншій причині, то на новому місяці роботи базовий місяць та індексація - як для новоприйнятого працівника.
 
 
0 # Наталія 27.08.2015 08:53
Дуже дякую за відповідь, але в мене питання стосовно компенсації за не використані дні відпустки так, як в бухгалтерії мають на увазі, що мене розрахували і тому у мене змінюється базовий місяць. Заздалегідь вдячна.
 
 
+1 # Administrator 27.08.2015 10:25
Виплати, які обчислюються із середньої заробітної плати не відносяться до об'єктів індексації п.3 порядку 1078. Тому, ні на базовий місяць ні на індексацію компенсація ніяк не впливає.
 
 
0 # Наталія 27.08.2015 09:01
Я правильно розумію, що Закон про індексацію та Порядок нарахування індексації це одне, а Закон про відпустки це інше і саме він регулює відносини працедавця і працівника при наданні відпусток та все що пов`язано з ними. Дякую.
 
 
0 # Administrator 27.08.2015 10:31
Хоч закони іноді і пов'язані один з одним, але в даному випадку - відпустки не є об'єктом індексації.
 
 
0 # Маряна 05.09.2015 17:35
Я працюю на швидкій допомозі фельдшером і нам з березня місяця невиплачують індексацію Правильно це чи ні?
 
 
0 # Administrator 05.09.2015 21:06
Якщо не було підвищення доходу, то повинні індексувати зарплату і виплачувати індексацію.
 
 
0 # Надежда 06.09.2015 20:14
Добрий день!Підскажіть будь ласка, через який період нараховується інденсація, якщо змінилися розряди працівників у бригаді? Дякую
 
 
0 # Administrator 06.09.2015 23:05
Якщо зміна розряду вплинула на підвищення доходу, то цей місяць буде базовим. Право на поточну індексацію виникне, коли поріг індексаціі перевищить 101%. Останні три місяці цього не відбулося, що буде далі покаже індекс статистики.
 
 
0 # Анна Антонова 09.09.2015 12:02
Добрий день! Підскажіть та поясніть будь ласка! Працюю молодшим інспекторм в виправній колонії,вийшла з декретної відпустки у листопаді 2014 року,індексацію почали виплачувати тільки з березня 2015 і кожного місяця вона відрізняється. Коли 37 грн.,у наступному місяці 104 грн.
 
 
0 # Administrator 16.09.2015 21:23
Індекс інфляції кожен місяць змінюється, тому сума індексації зростає. Інколи цей процес стоїть на місці, іноді індексацію перекривають підвищенням доходу.
 
 
0 # Анна Алтабасова 09.09.2015 14:26
Доброго дня! Поясніть,будь ласка,я вийшла з декретної відпустки у листопаді 2014 року,індексацію почали виплачувати тільки з березня 2015 року,інша співробітниця вийшла з такої ж відпустки на пів року раніше. Займані посади однакові,кількі сть робочих годин-також,звання,ви слуга років такі ж як і в мене.Різниця в заробітній платі 600 грн. Мотивують тим,що в мене менша індексація! Заздалегідь вдячна!
 
 
0 # Administrator 16.09.2015 21:27
Не знаю всіх обставин. Але, якщо посади з співробітницею однакові і підвищення доходу відбувалися однаково, то й базовий місяць повинен бути однаковий, а отже й сума індексації у обох повинна бути однакова.
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади"
п.10-3 порядку 1078
 
 
0 # Юлія&РМК 11.09.2015 10:47
Доброго дня!Я працюю методистом районного методичного кабінету, чотири роки назазад окрім роботи методистом я ще викладала 6 годин в загальноосвітні й школі упродовж 9 місяців в зв'язку із відсутністю в школі фахівця,мені зняли фіксовану індексацію. Чи є це правильно? Заздалегідь вдячна!
 
 
0 # Administrator 16.09.2015 21:32
Чотири року тому були інші правила визначення базового місяця. Але тоді ще не було поняття фіксованої суми індексації. Щось не зрозуміло надана інформація.
 
 
0 # #Лєна 16.09.2015 18:50
Доброго дня! Допоможіть мені розібратися. Працюю в держустанові з 1995р., в 2014 році оклад 1218 грн., індексація в установі не нараховувалась. В липні 2015 бухгалтер після неодноразових звернень працівників почала нараховувати індексацію. Так мені нарахвано за травень 2014 - 9,62 грн., за червень 2014 - 77,95 грн., за липень 2014 - 126,67 грн., серпень 107,67 грн., вересень - 73,08 грн., жовтень - 146,16 грн., січень 2015 - 258,22 грн., лютий 302,06 грн., березень 2015 - 200,97 грн. З 1 квітня 2015 перевели на іншу посаду з ГДІ на ГДРІ і збільшили оклад на 17 грн (1235) за квітень-червень індексація нарахована 17.68 грн, липень -серпень 2015р. - 200,97 . Іншим працівникам з аналогічною посадою індексація нарахована в повному обсязі. Чи правомірні дії бухгалтера
 
 
0 # Administrator 16.09.2015 21:41
Важко класифікувати дії бухгалтера не розуміючи, чим вона керувалася.
Перше, що кидається в очі, це індексація травня 2014 року 9,62 грн. НЕ вказано базовий місяць, але при мінімальному коефіцієнті 1,1% сума буде складати 1218*1,1%=13,40 грн. Далі, що трапилося в вересні 2014 року, коли сума індексації раптово "впала" з 107,67 грн до 73,08 грн (можливо була відпустка?). І під кінець, при переведенні на іншу посаду, при підвищенні доходу, потрібно було вирахувати фіксовану суму індексації.
Якщо брати за базовий місяць січень 2014 року, то суми індексації повинні бути набагато більші.
 
 
0 # #Лєна 17.09.2015 13:16
Дякую, в вересні 2014 була відпустка. А яким чином визначається фіксована сума індексації при збільшенні окладу з 1 квітня з 1218 до 1235 грн.
 
 
0 # Administrator 17.09.2015 22:50
Фіксована сума індексації = поточна індексація - сума підвищення доходу.
 
 
0 # #Лєна 18.09.2015 08:01
Дуже дякую за допомогу, я прочитала попередні коментарі , самостійно перерахувала індексацію. Вийшла дуже солідна суми недоплати. Обіцяють по-мирному повернути без звернення до суду.
 
 
0 # tetjanchyk 27.09.2015 16:35
Допоможіть, будь-ласка розібратись, чи правильно чинить головний бухгалтер держустанови в наступній ситуації: до березня 2015 року працювала на посаді начальника відділу, базовий місяць для проведення індексації - вересень 2014 року. З 27.03.15 переведена на нижчу посаду, в зв'язку з чим зменшився оклад та відповідні доплати. А з 01.04.15 - збільшена доплата за вислугу років. Гол.бухгалтер визначила фіксовану суму індексації, взявши за основу з/плату після переведення на нижчу посаду (з 27.03.15), хоча у порівнянні з нарахованою зарплатою за березень 2015 року у квітні 2015 року вона зменшилась.Чи правильно це?
 
 
0 # Administrator 27.09.2015 19:12
Підвищення доходу відбулося в квітні. Щоб вирахувати фіксовану суму індексації потрібно взяти можливу поточну індексацію за квітень та відняти суму підвищення доходу (суму збільшення доплати за вислугу років у квітні).
 
 
0 # tetjanchyk 27.09.2015 21:06
Дякую за відповідь. Мала деякі сумніви, щодо цієї ситуації, адже, як я зазначала, дохід у квітні у порівнянні з березнем (якщо брати сумарно з/плату за відпрацьований місяць до і після переведення на нижчу посаду) зменшився.
 
 
0 # Administrator 27.09.2015 22:29
Збільшення доходу в квітні, березень тут зовсім ні при чому.
 
 
0 # Diana 30.09.2015 13:51
Доброго дня!Підкажіть , будь ласка, чому не проіндексовано заробітню плату за вересень 2015р. У січні 2015року мене було переведено з тарифного розряду 17(старший викладач) на заступника завідувача методкабінетом( т.р.11), а потім у травні 2015року переведено на посаду методиста вищої категорії(т.р.10), тобто зараз на посаді методиста вищої категорії.Дякую. Буду дуже вдячна за розяснення.
 
 
0 # Administrator 30.09.2015 14:50
Індексація доходу повністю залежить від базового місяця та грошового доходу. Ні базового місяця, ні доходів у запитанні не вказано, тому я не можу навіть будувати здогадки, чому у вересні Вам не проіндексували заробітну плату. По тарифним розрядам можливо визначити посадові оклади. Але, думаю, були ще якісь доплати та надбавки. Якщо тільки оклад, то доходи при переведенні зменшувалися, отже індексацію Вам повинні були нараховувати.
 
 
0 # злата 02.10.2015 14:14
Доброго дня скажіть будь ласка чи не знаете ви чому у київсьому онкологічному центрі що на Верховинні 69 зняли з усіх медпрацівників індексацію доходів в заробітній платі.
 
 
0 # Administrator 02.10.2015 14:40
Не знаю. Можливо, що це за відсутністю коштів. Але все одно це не законно.
 
 
0 # Лєна 07.10.2015 11:37
Добрий день! Підкажіть та поясніть будь ласка! Державний службовець оклад-1218,00, ранг-70,00, надбавка за вислугу років-193,20, надбавка за інтенсивність-740,60, премія (постійно) 45% = 548,10.Всього - 2769,90. Індексація фіксована 391,23 + поточна 912,28 ( баз.- грудень 2013) Всього зарплата за серпень- 4073,41. З 1 вересня оклад - 1378,00, ранг -70,00, надбавка за вислугу-217,20, надбавка за інтенсивність - 832,60, збільшився розмір премії 120% (постійно)-1653,60. Всього 4151,40. Що з індексацією за вересень? Щиро дякую.
 
 
0 # Administrator 07.10.2015 12:36
Нова фіксована сума індексації = фіксована + поточна - підвищення
 
 
0 # Лєна 07.10.2015 16:35
Індексація становитиме за вересень (391,23фікс. +1032,12поточна - 1381,50підвищення з урахуванням премії) = 41,85? чи премії не враховувати?
 
 
0 # Administrator 07.10.2015 19:35
Якщо премія виплачується постійно, то вона враховується при порівняльних розрахунках.
 
 
0 # віроніка 08.10.2015 09:58
добрий день підкажіть будбласка як правельно заповнити податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи (юредичних осіб) бланк №578 від 19.06.2015р. Наказ МФу.
 
 
0 # ljola 08.10.2015 20:10
Допоможіть розібратися будь ласка,Я працювала бухгалтером на ставку 8 розрядду+50% надбавка за складність та напруженість, з серпня 2013р. знаходилася у дикретній відпусці, вийшла на роботу достроково з жовтня 2015р. на 0.5ст 8 розрядку+50% за складність та напруженість. Мені має віплачуватися 1/2 індексації на такаих самих умовах нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади...?
Заздалегіть дякую!
 
 
0 # Administrator 08.10.2015 22:00
У вересні 2015 року було підвищення окладів по тарифній сітці. Тому цей місяць став базовим. Поточна індексація не нараховується. Ви вийшли на роботу з жовтня 2015 року, базовим залишається вересень 2015 року, поточна індексація не нараховується. Фіксована сума індексації Вам не була нарахована за відсутністю робочого часу.
 
 
0 # ljola 11.10.2015 20:19
Дякую!
А якщо до декретної відпустки Я отримувала фіксовану індексацію в розмірі 364.22грн, а після виходу на роботу ставка 8р+50% за зросла на 394.5грн, Я працюю зараз на 0.5ст, тому зп зросла на 197.25грн. Тобто для розрахунку береться повна ставка та фіксована индексация більше не виплачуеться?
Чи при выході в декретну відпустку втрачаеться право на фіксовану индексацію? А можлива лише виплата поточної індексації на такаих самих умовах нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади, якщо така була...?
 
 
0 # Administrator 11.10.2015 23:28
Для розрахунку береться повна ставка. Індексація нараховується на таких самих умовах, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади.
В порядку 1078 говориться, що якщо підвищення доходу менше фіксованої суми індексації, то здійснюється підвищення доходу, та додається раніше зафіксована сума індексації. Таке правило повинно розповсюджувати ся і на тих, хто перебуває у відпусці по догляду за дитиною до 3-х років. Якщо фіксована сума індексації було до виходу у відпустку, то вона повинна виплачуватися і після виходу з відпустки.
 
 
0 # ljola 08.10.2015 20:20
И ще, підкажіть будь ласка, чи впливае на сумму фіксованої індексації зміна пед навантаженя для педагогичніх прцівників? Чи впливае лише підвищення ставки?
 
 
0 # Administrator 08.10.2015 22:05
Зміни в педнавантаженні впливають на всю індексацію, якщо ці зміни в межах 1,00 ставки. Тобто, якщо педнавантаження з 9 годин збільшилося до 18 годин, то індексація також збільшилася в два раза, Якщо з 18 до 24 годин, то індексація вже не змінюється.
 
 
0 # many2009 09.10.2015 17:10
Доброго дня, у нас в місті припинили виплачувати індексацію всім працівникам освіти з липня 2015р, посилаючись на закон, що якщо не вистачає коштів в міському бюджеті то це можливо, чи законно це? Дякую.
 
 
0 # Administrator 09.10.2015 19:07
Індексація доходу - це державна соціальна гарантія (ст. 95 КЗпПУ, ст. 33 ЗУ Про оплату праці). Соціальні гарантії не дозволено зменшувати (ст. 22 Конституції України). До того ж за невиплату встановлених законом виплат (в т.ч. індексації) настає адміністративна і навіть кримінальна відповідальніст ь (ст. 15 ЗУ 1282, ст. 265 КЗпП, ч. 1 ст. 41 КУпАП, ч.1 ст.172 ККУ, ч. 1,2 ст. 175 ККУ). Для бюджетних організацій також ст. 164-2 КУпАП.
Фінансова відповідальніст ь
ст. 265 КЗпПУ з 01.01.15 р. до 31.08.15 р. - 3 654 грн., с 01.09.15 г. – 4 134 грн.
Адміністративна
ст. 41 КУпАП - від 30 до 100 НМДГ (от 510 до 1 700 грн.)
повтор - от 100 до 300 НМДГ (від 1 700 до 5 100 грн.)
Кримінальна
ст. 175 КК від 500 до 1 000 НМДГ (від 8 500 до 17 000 грн.) або #2роки
ст. 175 КК ч.2 від 1 000 до 1 500 НМДГ (від 17 000 до 25 500 грн.) або #3роки

"У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем" (рішення Конституційного Суду України)
 
 
0 # Vuhovatel 10.10.2015 03:33
Доброго дня. Я працюю на пiвтори ставки. Iндексацiю не отримую. Чи правомiрне таке нарахування.
 
 
0 # Administrator 11.10.2015 18:48
Щоб відповісти на це запитання треба знати всі обставини. Якщо Ваша заробітна плата по основній посаді давно не підвищувалася, то індексація повинна була б нараховуватися (доходи по основній посаді індексуються в першу чергу п.7 порядку 1078). Той факт, що Ви працюєте на 1,5 ставки, ніяк не відміняє індексацію доходів в межах прожиткового мінімуму.
 
 
0 # yulka1603@mail.ru 13.10.2015 11:39
Добрий день! Підкажіть, будь-ласка,вирішити дане питання. Працівниця займає 1,5 ставк. Так як, у вересні підвищено посадові оклади, збільшився дохід за рахунок основної зарплати і сумісництва. Як правильно визначити фіксовану суму індексації, від поточної (наприклад 1040,39 грн.) відняти підвищення по заробітній платі за рахунок основної (240 грн) чи підвищення по загальному доходу на 1,5 ставки (підвищення на 1 ставку 240 грн + 0,5 ставки 100 грн, тобто 340грн.)?
 
 
0 # Administrator 13.10.2015 12:22
Всі розрахунки по індексації проводяться по основній посаді. Фіксована сума індексації=поточна індексація - 240 грн.
"Індексація доходів працюючого населення проводиться за основним місцем роботи. Доходи від роботи за сумісництвом, на умовах погодинної оплати поза основним місцем роботи індексуються в розмірі, що з урахуванням оплати праці за основним місцем роботи не перевищує прожиткового мінімуму для працездатної особи" ст.10 ЗУ№1282
"Особі, яка працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованог о доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи" п.7 порядку 1078
 
 
0 # Irrrina 23.10.2015 10:04
Доброго дня!
Ми бюджетна установа, до липня 2015 працівникам виплачувалися всі складові зарплати, в т.ч. надбавка за високі досягнення у праці та індексація.
У звязку з недостатністю коштів в липні-серпні надбавку не виплачували.
У вересні, при збільшенні посадових окладів, реально дохід не збільшився через відсутність надбавки, якщо порівнювати із липнем.
Чи потрібно змінювати базовий місяць на вересень і розраховувати фіксовану індексацію??
 
 
0 # Administrator 23.10.2015 20:03
Звичайно потрібно і липень тут ні до чого. Порівнюються доходи до та після підвищення доходу у базовому місяці (п.5 порядку 1078). У Вашому випадку це вересень.
 
 
0 # Наталя 30.10.2015 10:22
Доброго дня. Напишіть будьласка як рахувати індексацію працівниці, яка у серпні 2015р вийшла з декретної відпустки останнє піднятя на аналогічній посаді відбулося у грудні 2013р. і в той же день переведена на іншу посаду на декретне місце, при цьому оклад збільшився але на суму меншу індексації.який місяць буде базовий.
 
 
0 # Administrator 30.10.2015 13:27
Серпень 2015 року буде базовий, фіксована сума індексації=1218*74,9%=912,28-сума підвищення доходу.
 
 
0 # Димитрий 05.11.2015 14:51
Доброго дня. Напишіть будь-ласка як рахувати індексацію працівниці, яка 02.11.2015р вийшла з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку, останнє піднятя окладу на посаді відбулося у вересні 2015р. Базовий м-ць поставили вересень 2015р. і індексації їй не має, ні поточної ні фіксованої. Чи це правильно.
 
 
0 # Administrator 06.11.2015 12:54
Поточної індексації в неї поки що не буде, а фіксована сума індексації повинна бути, як і у інших працівників, які займають аналогічні посади. Додаткову інформацію можете прочитати тут.
 
 
0 # Людмила 06.11.2015 09:28
Доброго дня. Напишіть будь-ласка як рахувати індексацію , якщо я вийшла на роботу у серпні 2015 року з дикретної відпустки і зразу перевелась на другу посаду з однаковим окладом 1218грн., який базовий місяць.
 
 
0 # Administrator 06.11.2015 12:57
Якщо доходи при переведенні не зросли, то базовий місяць не змінюється п.10-2 порядку 1078. Для працівників, які вийшли з відпустки по догляду за дитиною базовим місцем буде місяць, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади п.10-3 порядку 1078.
 
 
0 # Світлана Лемешко 06.11.2015 22:48
Доброго дня. Якщо я вийшла на пенсію за вислугу років(учитель) у вересні, а у жовтні була виплата індексації за червень місяць.Чи правильно,що за червень мені не нарахували боржну індексацію? адже я у червні працювала, а вчасно не було виплати, а дали у жовтні. Дякую
 
 
0 # Administrator 07.11.2015 00:17
У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем.
Якщо не виплатили належну Вам суму індексації, Ви можете звернутися до суду, у разі, коли роботодавець відмовляється це зробити.
 
 
0 # Наталі 10.11.2015 22:23
Я тимчасово переведена на декретну посаду з 03 квітня 2014 р.,на якій працюю по 09.11.2015 р.Який базовий місяць при такому переведенні?
 
 
0 # Administrator 11.11.2015 00:25
"Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації" п.10-2 порядку 1078
 
 
0 # ALLA! 12.11.2015 19:14
З 2010 року працюю секретарем сільської ради.Після місцевих виборів (жовтень 2015 р.)знову обрана секретарем, ранг підвищився (+ 10 грн). Чи буде виплачуватися індексація та чи зміниться базовий місяць? Зараз базовий місяць листопад 2010 року.
 
 
0 # Administrator 12.11.2015 22:46
Спеціалісти сходяться на думці, що переобрання секретаря та голови сільської ради - це новий строковий трудовий договір. Тобто це новоприйнятий працівник (хоч і переобраний). Звідси і все, що стосується індексації - місяць базовий, як для новоприйнятого працівника, попередня індексація не зберігається.
Докладніше тут.
 
 
0 # dzcc3 16.11.2015 00:10
Я вийшла на роботу з декретної відпустки 01.08.2015 працювала рпибиральницею а з листопада перевели провідником індексаціі не разу не отримувала заробітну плату підвищили з 01 10 2015 чи положена мені індексація зарплата за жовтень 2900 з лікарняним
 
 
0 # Administrator 16.11.2015 10:37
"Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, під час визначення базового місяця для проведення індексації зберігаються такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади" п.10-3 порядку 1078
Якщо після відпустки по догляду за дитиною продовжили працювати на посаді, яку займали до відпустки, то індексацію повинні платити, як і іншим працівникам, що займають аналогічну посаду.
 
 
0 # dzcc3 16.11.2015 10:58
До декрету я була првідником пасажирських вагонів а зараз провідник у парках відстою то як буде з індексацією?
 
 
0 # Administrator 16.11.2015 12:14
Якщо доходи не збільшилися, то все залишається як у відповіді вище. Якщо доходи збільшувалися при переведенні на нову посаду, то повинні були вирахувати фіксовану суму індексації. Але щось говорити конкретно можна коли відомі всі дані: базовий місяць, доходи до переведення, доходи після переведення, об'єм занятої ставки - від них залежить, чи повинна бути індексація і в якій сумі.
 
 
0 # Maryna 25.11.2015 12:09
Доброго дня.
Я працюю в небюджетній організаціі. Правовий статус підприємства СП ТОВ,
ми є відокремленим філіалом (всі нарахування зарплати, соціальні виплати проводить
бухгалтер на місці). З січня 2015р нам не виплачують індексацію (нам її взагалі ніколи
не виплачували, але пояснювали тим, що вона маленька і не зіграє великої ролі при
виплатах і .т.п.). Коли рівень споживчих цін почав стрімко зростати, нам все одно
відповіли, що наше підприємство не буде нам її платити, тому що здає в податкову
від"ємні фінансові звіти і немає резерву заробітного фонду для виплат індексації.
Чи правомірні дії керівництва в даному випадку?
 
 
0 # Administrator 25.11.2015 13:15
Індексація доходів - це державна соціальна гарантія (ст. 95 КЗпПУ, ст. 33 ЗУ Про оплату праці). Право на індексацію виникає, коли поріг індексації перевищує 101%. Індекси інфляції надає Державна служба статистики.

За невиплату встановлених законом виплат (в т.ч. індексації) настає адміністративна і навіть кримінальна відповідальніст ь (ст. 15 ЗУ 1282, ст. 265 КЗпП, ч. 1 ст. 41 КУпАП, ч.1 ст.172 ККУ, ч. 1,2 ст. 175 ККУ).
 
 
0 # Maryna 25.11.2015 13:20
Дякую за відповідь. Мене цікавить саме момент з фінансовою звітністю і резерв зарплатного фонду - ця норма прописана законодавчо чи це є просто відмовка керівництва?
 
 
0 # Administrator 25.11.2015 14:24
ЗУ "Про індексацію доходів населення" обов'язкове для виконання. Для небюджетних організацій законодавчих обмежень не існує. Відсутність коштів не є підставою для ігнорування закону. Звітність тут взагалі ні до чого.
 
 
0 # Maryna 25.11.2015 14:31
Дякую за відповідь. Тобто наступним кроком для того, щоб нам виплатили цю індексацію може бути скарга в управління праці?
 
 
0 # Administrator 25.11.2015 16:23
Або суд.
 
 
0 # Maryna 25.11.2015 16:27
Дякую.
 
 
-1 # Administrator 25.11.2015 16:50
Є деякі нюанси про погіршення умов праці на підприємстві. Якщо такі умови мають місце, то керівник установи повинен попередити працівників не пізніше як за два місяця до запровадження в дію нових правил оплати праці (у тому числі у зв'язку зі зменшенням або невиплатою індексації) ст.103 КЗпПУ
 
 
0 # Наталя 25.11.2015 22:43
Доброго вечора! Допоможіть розібратися! В дитсадку вихователем працюю з грудня 2008. В цьому році атестувалася на 2 категорію. в листопаді усі працівники садка одержали індексацію за (як пояснили в бугалтерії) вересень і жовтень від 500до 1000 гривень. Мені ж сказали, що у звязку з атестацією індексація не має нараховуватися, Чому так? І чи правомірно це? Дякую!
 
 
0 # Administrator 25.11.2015 23:44
Коли підвищилися доходи після атестації? Коли був попередній базовий місяць (передостаннє підвищення окладу/доходів)?
 
 
0 # Наталя 27.11.2015 08:24
після атестації доходи підвищилися з вересня (як і всім освітянам)перед останнє підвищення(якщо я правильно розумію) в березні, після переходу на 10 тар. розряд.
 
 
0 # Administrator 27.11.2015 10:58
Якщо базовий місяць березень 2015 року, то у вересні 2015 року поточна індексація складе 227,37 грн. Якщо підвищення доходу у вересні 2015 року склало більше ніж 227,37 грн, то індексація не нараховуватимет ься.
 
 
0 # АЛЕНКА 27.11.2015 14:07
Скажите пожалуйста если учитель был совместителем а с 1 сентября 2014 года стал основным работником ,то базовым месяцем считается 1 января 2013 года или 1 сентября 2014 года ,когда он стал основным работником????
 
 
0 # Administrator 28.11.2015 00:30
Как оформлен приказ. Если это перевод или работник продолжает работать на той же должности и оклад не повысился, то базовый месяц не меняется. Если уволен с одной должности - принят на другую или произошло повышение оклада или надбавок, то сентябрь 2014 года базовый месяц.
 
 
0 # АЛЕНКА 01.12.2015 14:57
приказ : про зміни в трудовому договорі. Призначити керівника гуртка на посаду вихователя групи продолженного дня с 1 вересня 2014року.
 
 
0 # Administrator 01.12.2015 18:59
"Если переход с работы по совместительств у на основное место работы осуществляется путем заключения нового трудового договора (т. е. путем увольнения с работы по совместительств у и последующего приема на основную работу), то расчет индекса потребительских цен начинают с месяца приема работника на работу, т. е. как для вновь принятых работников. Если же переоформление совместителя на основное место работы состоялось без прекращения трудовых отношений (путем внесения изменений в заключенный ранее с таким работником трудовой договор по этой же должности), то по новому основному месту работы работник не считается вновь принятым" Бюджетная бухгалтерия №44 2014 год.
 
 
0 # ljola 03.12.2015 23:17
Допоможіть розібратися, якщо у викладача в серпні педагогічне навантаження було 19годин, з вересня 14годин, заробітна плата зменшилася, але з 1го вересня відбулося підвищення посадового окладу! В такому випадку базовим стає вересень (не зважаючи на то що було зменшення педагогічного навантаження)а фіксована сума індексації залишається не змінною...?
а якщо навпаки у серпні пед. навантаження було 14годин, а з 1го вересня стало 19годин, також с 1го вересня відбулося підвищення посадового окладу, то базовім стає вересень, а від суми фіксованої індексації віднімаємо різницю в зростанні педагогічного навантаження вже з новими ставками зп?
В першому випадку збільшення посадового окладу вплинуло лише на встановлення базового місяця (вересня), а в другому на встановлення базового місяця та встановлення нової фіксованої суми індексації (з вересня)???
 
 
0 # Administrator 04.12.2015 10:40
За останніми листами Мінсоцполітики для порівняння, у разі підвищення посадових окладів, педнавантаження враховується. Тобто, якщо навантаження зменшилося з 19 до 14 годин порівнюємо доходи з розрахунку норми 18 год. Якщо навантаження збільшилося з 14 до 19 годин, порівнюємо доходи в розрахунку 19 годин навантаження.
 
 
0 # лена 19.12.2015 16:21
добрий день.я працюю в дитячому государственом санатории .зарплата у нас 1 200.яка нам повина виплачуватись индексация в яких розмирах.и ще питання ранише нам платили в кинци року материалку а зараз сказали що нема ни материалки ни индексации.нас дурять чи як.
 
 
0 # Administrator 19.12.2015 22:23
Індексацію вираховують по базовому місяці. Якщо доходи на рівні мінімальної заробітної плати, то індексація повинна бути на рівні 870-1032,12 грн.
 
 
0 # Kristina 20.12.2015 13:52
Добрий день! Підкажіть будь ласка, чи може індексація не нараховуватися протягом семи місяців новоприйнятому працівнику ( з травня по листопад)?
 
 
0 # Administrator 21.12.2015 10:21
Якщо працівника прийнято у травні 2015 року, то для нарахування індексації враховується місяць прийняття. Право на поточну індексацію настає у липні 2015 року (2,2%) і до листопада 2015 року 2.2%.
 
 
0 # ljola 21.12.2015 07:46
підкажіть будь ласка,якщо у викладача педагогічне навантаження 8годин,як правильно вирахувати індексацію,інди ксувати всі його нарахування до мінімальної зп,чи вирахувати індексацию виходячи з 18 годин(1ст) и поділити відповідно на 8 годин(0.44ст)....?
дякую
Дякую!
 
 
0 # Administrator 21.12.2015 10:18
Так все вірно, вирахувати виходячи з 18 годин, а виплатити відповідно 8 годин.
индексація = 1378*%инд/18*8
"У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу" п.4 порядку 1078
 
 
0 # Марія Вікторіна 21.12.2015 22:07
Скажіть будь-ласка працівник працює військовим обліковцем на 0,75 ст отримує індексацію відповідну. його беруть на 0,5 ст водієм в лютому 2015 р чи буде він отримувати індексацію по 2 роботах.Робота і 1і2 на одному під-тві
 
 
0 # Administrator 22.12.2015 10:09
Індексація тільки по посаді на 0,75 ставки.
 
 
0 # Марія Вікторіна 22.12.2015 10:48
А на 0,5 ставки взагалі не буде ніколи індексації. Я думала може на 0,25 водія можна буде нараховувати якщо получиться.
 
 
0 # Administrator 22.12.2015 11:04
"Особі, яка працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованог о доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи" п.7 порядку 1078
По основній посаді проіндексовано в межах прожиткового мінімуму. На 0,5 ставки вже нічого не залишається індексувати.
 
 
0 # марина vfks 22.12.2015 12:03
Працівник працював на 0,5 ставки поваром з квітня 2015 року став працювати на повну ставку поваром .Яким вважати базовий місяць ?
 
 
0 # Administrator 22.12.2015 12:35
Якщо не змінився посадовий оклад, то базовий місяць не змінюється.
"Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)" п.5 порядку 1078
 
 
0 # DiS 24.12.2015 14:09
Добрый день!
Подскажите пожалуйста начисляется ли индексация при выплате заработной платы за первую половину месяца? Или только при выплате за вторую половину?
 
 
0 # Administrator 24.12.2015 14:27
Доход определяется за налоговый период (год, квартал, месяц). В данном случае это месяц. За полмесяца не возможно и не логично проводить сравнение с прожиточным минимумом за месяц. Поэтому доходы определяются исходя из полностью отработанного месяца на 1,00 ставки (или исходя из часовой ставки). И индексация начисляется на доходы, начисленные за месяц.
 
 
0 # DiS 24.12.2015 14:32
Спасибо, понятно.
 
 
0 # DiS 24.12.2015 14:13
А также другой вопрос об индексации в связи с обновлением постановления №1013.
Если в декабре 2015 должностной оклад не повышать, тогда:
1. Для расчёта индексации зп брать месяц повышения окладов? (повышение было до того как обновили постановление №1013)
2. Это правило распространяетс я и на тех работников, у кого базовым являлся месяц предшествующий принятию на работу? Т.е. теперь и для них брать за основу месяц повышения окладов по должности которую они занимают? Надеюсь на ответ! Заранее благодарю!
 
 
0 # Administrator 24.12.2015 14:36
Для тех, кто имеет базовый месяц - он и должен оставаться месяцем повышения. Закон не имеет обратной силы. С 1.12.2015 года (вступило в силу постановление №1013), месяцем повышения будет месяц, в котором повышался оклад.
Уравняет ли правительство "базовые" месяцы для всех категорий работников - неизвестно, ждём комментариев Минсоцполитики.
 
 
0 # DiS 24.12.2015 14:41
Премного благодарна.
 
 
0 # Leo 29.12.2015 20:11
Правомерно ли в декабре отменили индексацию пом воспитателям а воспитателям вконце года дали премии по 2-3 тысячи гривен?
 
 
+1 # Administrator 29.12.2015 20:31
Неправомерно, если премию выплатили один раз в декабре, и она не выплачивалась на протяжении года.
"У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру" п.5 порядку 1078
 
 
0 # Олександр21 13.01.2016 07:07
Доброго дня, допоможіть будь ласка розв"язати таку проблему.Я-залізничник, з квітня по серпень 2015 мені нараховувалась індексація, у вересні разово було нараховано «Надбавку за профмайстерніст ь» при чому індексація за вересень вже ненараховувалас ь. Жовтень, листопад, грудень теж індексацію ненараховано.
Розряд не змінювався, тарифна ставка за годину по вересень включно 19,48 а з жовтня 20,45. Але ж у інших працівників тарифна ставка теж збільшилась і їм індексація продовжувала нараховуватись, з чим це пов"язано?
Заздалегідь вдячний
 
 
0 # Administrator 22.01.2016 18:19
Я так розумію, що доплата за профмайстерніст ь перекрила суму індексації. Тому її не виплачують. Але чому доплата була разовою незрозуміло.
 
 
0 # Олександр21 02.02.2016 17:04
Цитирую Administrator:
Я так розумію, що доплата за профмайстерніст ь перекрила суму індексації. Тому її не виплачують. Але чому доплата була разовою незрозуміло.

Так, сума індексації у серпні складала 650грн а доплата за профмайстерніст ь у вересні 822грн. А доплата за профмайстерніст ь була разовою тому що керівництво таким чином вирішило покарати тих, хто не побажав виписувати газету... Чи правомірним було перерахування базового місяця? Якщо неправомірним то підскажіть будь ласка на які нормативні акти(тощо)можна робити посилання. Дуже дякую за допомогу!
 
 
0 # Марія 22.01.2016 15:02
ПІДКАЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА, ЯК НАРАХОВУВАТИ ІНДЕКСАЦІЮ БЮДЖЕТНИКАМ, ПІСЛЯ ПІДНЯТТЯ З\П У ГРУДНІ 2015
 
 
0 # Administrator 22.01.2016 18:12
Індексація нараховується як і раніше згідно місяця підвищення (раніше називався "базовий") та коефіцієнтів індексації на відповідний місяць. З 1.12.2015 року підвищення доходу за будь який рахунок (без підвищення окладу) не впливає на індексацію. Фіксована сума індексації називається просто індексація, і може зменшуватися при підвищенні окладу.
 
 
0 # Марія 22.01.2016 18:19
так у нас у грудні піднімали оклад, тоді грудень буде базовим?
 
 
0 # Administrator 22.01.2016 19:22
Так, грудень 2015 року - базовий місяць, або по-новому - місяць підвищення окладу.
 
 
0 # Марія 22.01.2016 19:55
тоді яка сума індексації має бути нарахована у січні?
 
 
0 # Administrator 22.01.2016 20:23
Для базового місяця грудня 2015 року у січні 2016 року поточної індексації не буде. У кого нараховувалася фіксована сума індексації, вона продовжує нараховуватися.
 
 
0 # Марія 22.01.2016 20:36
у нас нараховувалася індексація у сумі 1041 грн., я не знаю чи то поточна чи фіксована
 
 
0 # Марія 23.01.2016 19:32
підкажіть, будь-ласка, яка сума індексації буде у січні?
 
 
0 # Administrator 23.01.2016 22:56
Для базового місяця грудня 2015 року у січні 2016 року поточної індексації не буде.
 
 
0 # # Таня 29.01.2016 19:46
після декрету мені індексація не нараховується, хоча вже 6 місяців працюю. з чим це повязано.
 
 
0 # Administrator 30.01.2016 11:33
Потрібно запитати у Вашій бухгалтерії, вони знають всі обставини. Можу тільки додати, що індексація Вам повинна нараховуватися як і іншим працівникам, що займають аналогічну посаду. Так говорилося у Постанові 1078 до 1.12.2015 року. Зараз там інші правила.
 
 
0 # Міша 29.01.2016 19:49
скажіть будь ласка, я працював на одній посаді, отримував з/п та надбавку за високі досягнення у розмірі 20 %, потім мене перевели на іншу посаду в тому самому органі із збереженням рангу і т.д. і т.п., наказ на переведення був одним числом, а наказ про встановлення надбавки у розмірі також 20 % через декілька днів. Індексація пропала....
 
 
0 # Administrator 30.01.2016 11:37
Якщо переведення було до 1.12.2015 року (і в наказі дійсно вказання стаття 36 КЗпПУ п.5), то потрібно порівнювати суми доходу до та після переведення. Якщо в доходах нічого не змінилося, то індексація не повинна змінитися, тим більше "пропасти".
Якщо це було вже після 1.12.2015 року, то потрібно дивитися на умови нарахування індексації по новій посаді. Індексація з попередньої посади в цьому випадку не "переходить" з посади на посаду.
 
 
0 # міша 30.01.2016 16:37
переведення було в грудні і наказ на надбавку теж в грудні.
 
 
0 # Administrator 02.02.2016 11:28
Якщо в грудні, то нарахування індексації проходить відносно останнього підвищення окладу по посаді, на яку переведено.
 
 
0 # Людмила 31.01.2016 18:00
Доброго дня! Була звільнена з роботи з банку 17 грудня 2015 в звязку з скороченням штату. В банку 25грудня була введена тимчасова адміністрація. Працівникам які залишились була нарахована і виплачена індексація. В 2015 мені індексація не нараховувалась. Чи маю я право на їі виплату? Куди мені звернутись зараз і з якими документами?
 
 
0 # Administrator 02.02.2016 11:32
Так маєте право.
"...працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем" Рішення Конституційного Суду України.
Спочатку можна звернутися в банк, якщо вони відмовлять у виплаті належної суми індексації, то наступним може бути заява до суду.
 
 
0 # ОльгаZ 03.03.2016 11:36
Якщо працівник на основному місці роботи у відпустці по догляду до з-х років, а за сумісництвом на 0,5 ставки працює, чи має він право на індексацію за сумісництвом?
 
 
0 # Administrator 11.03.2016 23:06
Оскільки допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не відноситься до об'єктів індексації п.3 порядку 1078, то сума доходу за сумісництвом індексується на основі п.7 порядку 1078.
 
 
0 # віроніка 04.05.2016 14:49
скажіть будь-ласка скільки днів відпустки додають матерям-одиночкам і з якого часу при умові коли є двоє дітей.
 
 
0 # Лариса Демяненко 06.07.2016 14:46
Якщо в травні було підвищення окладу менше ніж індексація,але нарахована премія за добросовісне виконання робіт,сума зарплати перевищила індексацію на 300 грн -індесація виплачується,чи ні?
 
 
0 # Administrator 06.07.2016 20:35
Якщо премія одноразова, то вона не впливає на індексацію. В цьому випадку виводиться різниця між поточною індексацією та сумою підвищення і виплачується сума як "фіксована" індексація.
В протилежному випадку індексації не буде.
 
 
0 # Лариса Демяненко 06.07.2016 14:50
Будь ласка,дайте відповідь на запитання!!!!
 
 
0 # Ljola 11.07.2016 16:54
Допоможіть розібратись,дир ектор школи прийнятий на роботу з 1го черня 2016р.,з 27червня 2016р. всі педагогічні працівники йдуть у відпустку на 56к.д. Чи має право директор теж идти у відпустку з усіма педагогами,якщо то як розраховувати сумму відпускних?
 
 
0 # ліля 25.08.2016 16:34
Підкажіть будь-ласка чи має відношення виплата індексації якщо людина працює не на постійному місці роботи, а на заміні на 0,5 ставки.
 
 
0 # Administrator 26.08.2016 11:47
Що мається на увазі "на заміні"? Трудовий договір укладався? Якщо у працівника немає основного місяця роботи, то індексуються доходи від сумісництва.
 
 
0 # ліля 29.08.2016 13:47
Так, трудовий договір укладався. Я працювали рік на заміні в ДНЗ і ніразу мені не виплатили індексацію, тому що бухгалтер сказав що якщо немає постійного наказу і постійного місця роботи тому індексацію і не платитимуть. Підскажіть будь-ласка чи впливає індексація на заміну.
 
 
0 # Administrator 29.08.2016 15:47
"Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру: оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством" п.2 порядку 1078.
Індексація, як соціальна гарантія, нараховується у всіх випадках, передбачених законом і не залежить від внутрішніх наказів керівника. У Вашому випадку індексацію повинні були нараховувати, як і іншим працівникам, які займають, або займали б, аналогічну посаду.
Відсутність постійного місяця роботи не впливає на індексацію, а навпаки дає переваги, тому що в такому випадку Вам не потрібно брати довідку з основного місця роботи.
Якщо трудовий договір був укладений, то в судовому порядку можна вимагати виплатити належну Вам по закону індексацію доходів, не залежно від часу, який пройшов.
 
 
0 # Ольга 74 09.03.2017 17:34
Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, чи нараховувати індексацію якщо до 01.01.2017р. посадовий оклад складав 2600 грн. і персональна надбавка 600 грн.(заг.зарплата 3200грн.), а з 01.01.2017р. було знято надбавку, а посадовий окдад встановлений в розмірі 3200.Виходить, що місячний фонд зарплати не змінився.
 
 
0 # Administrator 09.03.2017 17:46
Посадовий оклад підвищився у січні 2017 року з 2600 до 3200 грн. Отже січень 2017 року "базовий" місяць. Якщо не було фіксованої суми індексації, то поточна індексація поки що не нараховується.
 
 
0 # Ольга 74 10.03.2017 12:06
А якщо до січня 2017р. нараховувалась поточна індексація.
 
 
0 # Administrator 10.03.2017 18:13
Від поточної індексації відняти суму підвищення окладу 600 грн.(3200-2600). Персональна надбавка, якщо в січні 2017 року не нараховувалася, то вона не враховується в сумі підвищення.
 
 
0 # Маряна 11.07.2017 13:54
Добрий деньяк нараховується індексація за червень місяць при зарплатті 6800гр
 
 
0 # Administrator 11.07.2017 16:41
В межах прожиткового мінімуму 1684 * %індексації
 
 
0 # Маряна 11.07.2017 14:24
Добрий день як нараховуєтьсяін дексація за травень якщо підвищення було у грудні зарплата нарахована за травень 6600гріндексаці ю нарахували 62 гр підскажіть будь ласка чи правильно
 
 
0 # Administrator 11.07.2017 16:43
Якщо базовий місяць грудень 2016 року, то в травні 2017 року індексація складе 1684*3.9%=65,68 грн.
 
 
0 # Лана 04.12.2017 13:01
Чи надається індексація в дитячому садочку. Якщо так, то скажіть в якому розмірі і наведіть приклад
 
 
0 # Administrator 04.12.2017 13:16
Індексація, як соціальна гарантія, нараховується у всіх випадках, передбачених законом. Якщо Ви отримуєте заробітну плату, то на неї нараховується індексація, залежно від базового місяця. Базовий місяць - місяць останнього підвищення посадового окладу. Індексація нараховується в межах прожиткового мінімуму та пропорційно відпрацьованиму часу.
Якщо по посаді, яку займає працівник, місяцем останнього підвищення окладу (базовий місяць) є січень 2017 року, то при нарахуванні заробітної плати за грудень 2017 року, потрібно нарахувати індексацію з коефіцієнтом 10,2%. Враховуючи, що у грудні прожитковий мінімум становить 1762 грн., то сума індексації за повністю відпрацьований місяць буде становити 1762*10,2%=179,72 грн.
На даний момент, сума індексації враховується в доплату до мінімального розміру заробітної плати. Тобто, якщо заробітна плата працівника становить 2500 грн, йому робиться доплата до мінімально розміру (на сьогодні це 3200 грн). Маємо 2500+700=3200 грн. Якщо працівнику нараховується індексація, то розрахунок виглядає наступним чином: 2500+179,72+520,28=3200 грн. Як бачимо, в даному випадку (при доході до 3200 грн) наявність чи відсутність індексації не вплива на суму доходу.

Більше по коефіцієнтам індексації: Таблиця або Калькулятор
 
 
0 # Маряна 03.01.2019 22:06
Япрацюю у бюджетній організації нам не платила індексацію від грудня місяця2017р тепер у 2018р знову оплатили залистопад73,64к при зарплаті з відпускними23719,04 а за грудень 61,87к при зарплаті 6067,72 Правильно це чи ні? І чи повинні були платити другі місяці в2018р
 
 
0 # Administrator 04.01.2019 12:38
У бюджетних організаціях, де оклади встановлюються на основі тарифної сітки, підвищення окладів відбулося у січні 2018 року. Цей місяць вважається "базовим" для нарахування індексації. Виходячи з цього, перший місяць в якому настає право для нарахування поточної індексації - це листопад 2018 року 4% (73,64 грн.), далі грудень 2018 року 4% (76,84 грн.). У Вас все нараховано вірно, якщо брати до уваги Ваше повідомлення. У грудні індексацію було виплачено 61,87 грн., напевно тому, що було віпрацьовано менше часу, ніж повинно бути по графіку (вочевидь, це була Ваша відпустка).
В інші місяці 2018 року індексація не нараховується. Більше по коефіцієнтам індексації: Таблиця або Калькулятор
 

Чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите в систему или зарегистрируйтесь

Календар новин

2024
Июль
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Актуальна версія

Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2024
Audio Streamed by the BroadWave Streaming Audio Server by NCH Software.