МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 24.09.2014 р. N 242/10/136-14
Департамент стратегічного планування та аналізу Міністерства соціальної політики України розглянув запит Середньої загальноосвітньої школи N 99 щодо індексації заробітної плати і повідомляє.
Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (із змінами), передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення доходів наведено в додатку 4 до Порядку.
Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників, зокрема у зв’язку із збільшенням обсягу робіт, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)).
Враховуючи викладене, у разі, якщо працівнику не підвищується тарифна ставка (оклад), а лише збільшується педагогічне навантаження, то враховуючи положення пункту 5 Порядку, вважаємо, що таке збільшення не повинно впливати на зміну базового місяця.
Доплати та надбавки, які не мають разового характеру і передбачені чинним законодавством, є об'єктами індексації і збільшення їх розміру впливає на визначення базового місяця.
Враховуючи зазначене, якщо відбувається підвищення заробітної плати за рахунок зростання доплат, які не мають разового характеру та передбачені чинним законодавством, зокрема, доплати за класне керівництво, завідування кабінетом, за перевірку зошитів, це впливає на визначення базового місяця при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.
Заступник директора Департаменту стратегічного планування та аналізу начальник відділу
|
Н. Підлужна
|
|
Comments
То чи маю я право на індексацію своєї заробітної платні, починаючи з вересня 2014 року, бо за серпень її отримав?
Лист Мінсоцполітики від 11.08.2014 р. N 8959/0/14-14/10
Головне, щоб розмір надбавки не був більшим ніж в попередній раз.
"Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації" п.10-2
При збільшенні об'єму роботи місяць не стає базовим, та при переведенні також не змінюється, якщо не відбулося підвищення доходу.
І чи стосується це педагога, який має навантаження 14 годин і ще працює на 0,5 ставки бібліотекарем, чи маю я право 100% нараховувати індексацію?
Разові виплати не впливають на базовий місяць і не індексуються.
З 01.09.2014 р. мене переводять на посаду лаборанта 0,5 ставки (зарплата - 609 грн),
з 03.09.2014 р.переводять на посаду практичного психолога (оклад - 1916 грн) і на цій посаді працюю до цього часу.
В бухгалтерії мені пояснили, що в зв'язку з переводом з посади на посаду я не маю права на індексацію. Чи дійсно це так?
"Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації" п.10-2 порядку 1078
У Вашому випадку був душе невтішний маневр, коли ваші доходи спочатку зменшилися на 798 грн(2016-1218), а потім зросли на 698 грн (1916-1218). Тому, якщо при першому переведенні індексація зберігається, то при другому, якщо індексація менше суми підвищення доходу 698 грн, то індексація не нараховується і базовим буде вересень 2014 року. В такому випадку поточна індексація починає нараховуватися з грудня 2014 року 2,4%.
Дякую за відповідь
Фіксована сума індексації (100,97 грн) = поточна сума індексації (16,5% - 200,97 грн) мінус сума підвищення доходу (100 грн).
Базовий місяць березень 2014 року.
Ми керуємося, по можливості, коментарями головного спеціаліста відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України Жанни Лаврентьєвої. Цитована Вами стаття з Інтерактивної бухгалтерії №103 від 3.06.2014 року підписана шеф-редактором газети Світланою Лістровою. А в газеті "Бухгалтерія: бюджет" №22 від 2.06.2014 року за підписом Жанни Лаврентьевої інформація подано простіше "Таким чином, якщо педагогічне навантаження підвищується з 13.02.2014 р.(дата доповнення п.5 абз.8), місяць не буде базовим не залежно від терміну, на який воно встановлюється. Але це правило діє, тільки якщо в місяці збільшення педнавантаження не підвищується посадовий оклад. В іншому випадку місяць буде базовим". Ніяких інших ньюансів не вказано.
Якщо 0,5 ставки це сумісництво, або збільшення об'єму роботи, то воно не впливає на базовий місяць, а отже і індексація повинна нараховуватися як і до цього підвищення.
Деталі в "Оплата праці №19" від 9.10.2014 року.
Отже право на поточну індексацію виникає в лютому 1014 року - 1,1% і постійно збільшується до цього часу (на червень 2015 року це вже 73%).
"Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)" п.5 порядку 1078
Ви пишете, що у Вас навіть зарплата не підвищилась, то тим більше одне збільшення навантаження не впливає на зміни базового місяця та порядку нарахування індексації.
За невиплату встановлених законом виплат (в т.ч. індексації) настає адміністративна і навіть кримінальна відповідальніст ь (ст. 15 ЗУ 1282, ст. 265 КЗпП, ч. 1 ст. 41 КУпАП, ч.1 ст.172 ККУ, ч. 1,2 ст. 175 ККУ). Для бюджетних організацій також ст. 164-2 КУпАП.
Звертатися до суду.
Базовий місяць квітень 2015 року.
"У випадку якщо працівник працює завучем на 0,75 ставки та викладає в цьому самому навчальному закладі, то індексація має здійснюватись пропорційно відпрацьованому часу за кожною посадою окремо виходячи з прожиткового мінімуму для працездатної особи"
Лист мінсоцполітики від 11.12.2014 р. N 286/10/136-14
По посаді вчителя підвищення доходу робить місяць базовим. Тому базовий березень 2015 року.
У момент підвищення доходу, якщо в цьому місяці також є право на поточну індексацію, вираховується фіксована сума індексації (ФСІ), якщо поточна індексація (ПІ) більша за суму підвищення (СП): ФСІ=ПІ-СП.
Отже, за червень 2015 року Ви мали отримати поточну індексацію 170,52 грн, та за кожен місяць (березень-червень 2015 року) ще й фіксовану суму індексації.
Якщо надбавка збільшилася або вислуга років незалежно від педнавантаження - то місяць буде базовим.
Чи правильно рахують з/п і чи входить сюди в ці суми індексація...Просто самій з дитиною не реально прожити за ці кошти, тому вирішила дізнатися, чи можу ще щось отримувати)))
Дякую за відповідь)))
Для того, щоб визначитись з індексацією, потрібно трохи більше інформації.
"До об'єктів індексації, визначених у пункті 2, не відносяться, зокрема:
виплати, які обчислюються із середньої заробітної плати" п.3 порядку 1078
Якщо мова йде про корегування відпускних (його також іноді називають індексацією) то, безумовно, відпускні корегуються.
Учитель имеет полную ставку - 18 часов., индексация -919,59 (базовый - Январь 2013)
С 01.09.15 ему дают 5 часов воспитателя.
Влияет ли это на базовый месяц??
"Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)" п.5 порядку 1078
базовий місяць січень 2013 року,
а з 01 вересня 13 годин вчительських, та 7 виховательських .
Як рахувати індексацію??
Чому на виховательські години не проводимо індексацію?
вчительські години 13/18=0,72
виховательські 7/30=0,23
Разом 0,95 ставки
Посада вихователя вважається сумісництвом в даному випадку? Якщо так, то індексується тільки основна посада.
Було у вчителя 18 годин(1678+зошити 145 +кл.кер 450+ престижність 168 + стаж 320 ) + ІНБЕКСАЦІЯ 520 - БЕРЕЗЕНЬ 2014 Р. БАЗОВИЙ МІСЯЦЬ =ВСЬОГО 3281 ГРН.
Стало з 01,09,2015 року ПІДНЯЛИ СТАВКИ 16 годин(1900+зошити 130 + престижність 150 + стаж 300 ) + ІНБЕКСАЦІЯ ??? =ВСЬОГО 2480 ГРН.
ЯК БУТИ З ІНДЕКСАЦІЄЮ????Вона впливає на загальну суму чи лише на ставку ?
Умовно: поточна індексація 520 грн, дохід підвищився на 200 грн, фіксована сума індексації 520-200=320 грн. Дохід не змінився, або зменшився - фіксована не вираховується, поточна індексація нараховується і надалі.
А базовий місяць? Буде новий - вересень?
"Якщо наступне підвищення заробітної плати не перевищує фіксовану величину, то здійснюється підвищення заробітної плати та додається раніше зафіксована величина індексації" дод.4 порядка 1078
Якщо є поточна індексація, то вираховуємо нову фіксовану суму індексації: фіксована + поточна - підвищення доходу. Базовий вересень.
Питання:
Вчитель (І категорії) має 20 годин, більше ставки:
Оклад з підвищенням (1678*25%) = 2097,50 /18 * 20годин = 2330,56
за зошити – 78,66 грн.
за майстерню – 209,75
стаж – 466,11
престижність – 466,11
Всього – 3551,19 грн.
З 01.09.15.
Оклад з підвищенням (1994*25%)=2492,50/18*20годин=2769,44
за зошити – 103,86 грн.
за майстерню – 249,25
стаж – 553,89
престижність –553,89
Всього – 4230,33 грн.
Підвищення -679,14
поточна індексація 919,59 – 679,14 = 240,45 фіксована індексація
Все вірно? Чи для розрахунку береться оклад (18 годин)??
616,13-84,70=531,43 грн фіксована сума індексації (якщо 616,13 сума індексації розрахована за повність відпрацьований час 18 год або 1,00 ставки).
Індексація розраховується від повністю відпрацьованого часу, тому підвищення потрібно враховувати з розрахунку 1,00 ставки або 18 год. А вже виплачувати індексацію за фактично відпрацьований час.
531,43 / 18 * 16 = 472,38 грн.
"У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу" п.4 порядку 1078
Вересень 2015 року базовий місяць. Якщо нараховувалася поточна індексація - вирахувати фіксовану суму індексації. Виплата індексації відбувається пропорційно відпрацьованому часу. Якщо зменшилося педнавантаження то й сума індексації пропорційно зменшиться.
Як вирахувати фіксовану індексацію?
Який місяць базовий?
Фіксована сума індексації: 227,37-підвищення доходу.
Вересень 2015 року базовий місяць.
"Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу" п.10-1 порядку 1078
Повторюю свою попередню відповідь: в місяці прийому працівника на роботу індекс споживчих цін береться до розрахунку. В базовий місяць він приймається за 1 або 100%, це буде попередній місяць прийому на роботу.
Согласно разъяснениям Минсоцполитки педнагрузку в таком случае нужно учитывать. Однако опираться нужно на педнагрузку месяца, в котором повышен оклад
http://buhbudget.com.ua/ru/journal/buhbudget/article/3352
У работников других профессий такой проблемы нет, так как работать больше чем на 1,00 ставку не получится. Это будет совместительств о, которое в расчет суммы повышения дохода не берётся.
Чи я не зрозумів запитання?
Фіксовану індексацію також визначаємо по кожній посаді окремо в межах прожиткового мінімуму. Якщо на посаді завуча проіндексовано суму в межах 1378 грн, то по посаді вчителя індексація не проводиться.
З 1.09.2015 ставка 1994 +стажові 598,2,за 15.5 год2232,17, + клас.кер.249,25, надбавка 5% -85,85.
Яку фіксовану суму індексації її нарахувать????
1040,39/18*15год= 866,99 - фіксована сума індексації.Правильно?
1040,39-(сума підвищення у вересні)/18*15= фіксована сума індексації.
Для базового місяця - березень 2013 року, право на поточну індексацію виникає в квітні 2014 року 1,2% (14,62 грн) і по вересень 2015 75,6% (1041,77 грн) повинна нараховуватися та виплачуватися.
Виписка із судового протоколу, на звернення працівника до суду "на вимоги про стягнення не нарахованих роботодавцем сум індексації заробітної плати та компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати"
"В аспекті конституційного звернення положення частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України слід розуміти так, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем"
З 1-го вересні підвищуються доходи, потрібно вирахувати нову фіксовану суму індексації: 130,20+поточна індексація-сума підвищення.
Індексація проводиться за основною посадою. До сумісництва діло не доходить, так як по основній посаді вже проіндексовано в межах прожиткового мінімуму. Надбавка враховується при порівняльних розрахунках.
1378*74,6%=1027,99 грн.
,то як бути з тим,що ведення викладацької роботи для заступника директора не є сумісництвом і свої пед.години заступник директора викладає під час виконання обов"язків заступника директора.Тоді індексуємо лише 0,5 ставки?
Але,якщо для заступника директора педагогічне навантаження не є сумісництвом,то немає и окремих посад,а тільки одна -0,5ст. ставки заступника.
Якщо брати по схемі, то практичний психолог 2-ї категорії - це 10 тарифний розряд, по тарифній сітці на 1.09.2015 - оклад 1842 грн.
"Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації" п.10-2 порядку 1078
Зміна обсягу педагогічного навантаження у місяці підвищення тарифної ставки (посадового окладу) також враховується при визначенні суми зростання заробітної плати. Директор Департаменту стратегічного планування та аналізу О. Крентовська
Источник: http://buhgalter911.com
Згідно цьго листа якщо у вчителя навантаження більше 18год. фіксовану індексацію визначають з повного навантаження. Прокоментуйте БУДЬ ЛАСКА
1378*75,5%=1040,39-285,20=755,19 грн.
Якби в цей місяць не піднімалися оклади додаткова робота не вплинула б на базовий місяць, а отже і на індексацію.
( з 1 вересня).Поясніть, будь ласка.
А відносно підвищення зарплати, чи то було з березня, чи то було у квітні, потрібно уточнити, також потрібно спитати в бухгалтерії, від цього залежить базовий місяць, і сума індексації може бути більшою, як написано у попередній відповіді.
Доплата за збільшення обсягу робіт не впливає на індексацію та визначення базового місяця, якщо не підвищується посадовий оклад п.5 порядку 1078.
P.S Судячи з отриманих грошей,я б і без класного керівнитва отримала більшу зарплату.
У вересні 2015 року вираховується фіксована сума індексація, якщо сума підвищення доходу менша суми можливої поточної індексації.
Чи повинні платити індексацію опалювачам шкіл які приймаються на опалювальний сезон
"Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)" п.5 порядку 1078
Якщо 654 грн це індексація у вересні, то вона однозначно повинна бути фіксованою. Ні одно підвищення не вплине на фіксовану суму індексації, якщо воно менше суми фіксованої індексації.
Тому 0,25 ставки опалювача не впливають на базовий місяць п.5 порядку 1078, а також не змінюються суму фіксованої індексації дод.4 порядку 1078.
Оклад з підвищенням (за жовтень) 1994грн
за зошити – 310,18грн.
стаж – 498,50
престижність – 16,62
Класне керівництво - 498,50
Всього – 2985,47грн.
Індивідуальне навчання
2,5год - 276,94грн
Престижність - 2,77, вислуга-83,08грн. Разом - 2985,47+362,79=3348,26грн.
За жовтень дорахували 100грн премії і заміна - 553грн.зробили ререрахунок підвищення за вересень. Все разом збили.
Який розмір індексації має бути за вересень та жовтень 2015року.
У жовтні та листопаді фіксована сума індексації повинна залишитися без змін, так як обидва підвищення доходу не перевищили фіксовану суму індексації (як це можна бачити з наведених Вами даних).
P.S. Фактично, якщо Ви проведете всі розрахунки від останнього навантаження, то в цілому отримаєте ті ж самі показники.
Фіксована сума індексації визначається як різниця між можливою поточною сумою індексації у вересні, та сумою підвищення доходу у вересні. Якщо працівник працює в режимі неповного дня, то суму фіксованої та поточної індексації виплачують пропорційно відпрацьованому часу.
Для прикладу: "У разі якщо методист відділу освіти працює на повну ставку та викладає в школі, індексація має здійснюватися за ставкою методиста в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб" Лист від 11.12.2014 р. N 286/10/136-14
Лаврентьєва Жанна, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України
Ну і звичайно те ж правило, коли завуч працює на 0.5 ставки.
Але, якщо мова йде про визначення суми збільшення доходу та фіксованої суми індексації, для порівнянні враховуються всі складові заробітної плати і визначається одна фіксована сума індексації.Лист від 07.10.2015 р. № 263/10/136-15
Фіксована сума індексації = можлива поточна індексація за вересень - сума підвищення доходу.
"працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем" Рішення Конституційного Суду України у справі...
Якщо посада завгоспа індексувалася, то по ній залишається фіксована сума індексації. Але основною тепер буде 1 ставка оператора. Це спірна ситуація. В цьому випадку краще звернутися за роз'ясненням до Жанни Анатоліївни Лаврентьєвої (головний спеціаліст відділу рівня життя і моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України).
"Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру" стаття 2.
Індексація нараховується на доходи населення (в т.ч. техпрацівників)
З дати прийому на роботу (02.01.2015) до 01.09.15(навантаження 18год.)
Оклад = 1678,00, за зошити – 157,31 грн., стаж – 503,40, класне керівництво- 419,50, престижність – 167,80, кабінет – 167,80
Всього – 3093,81 грн.
З 01.09.15. (навантаження 19,5год.)
Оклад = 2160,17, за зошити – 216,02 грн., стаж – 648,05, класне керівництво- 498,50, престижність – 216,02, кабінет – 199,40
Всього – 3938,16 грн.
Питання: чи я маю право на індексацію за вересень 2015 і подальші місяці?
Тому, право на поточну індексацію виникає у березні 2015 року 3,1%(37,76 грн) і до серпня 2015 року індексація зростає кожен місяць до 40,1% (488,42 грн) у серпні 2015 року. При підвищення доходу у вересні менше ніж на 552,58 грн повинні вирахувати фіксовану суму індексації, яка буде нараховуватися до наступного підвищення доходу, яке її перевищить, пропорційно відпрацьованому часу. Жовтень-грудень 2015 року поточна індексація не нараховується.
Фіксована сума індексації і поточна індексація - різні індексації, можуть нараховуватися одночасно. Фіксована сума індексації - як постійна доплата (виражена в сумі), поточна індексація - може збільшуватися кожного місяця (виражається в процентному відношенні до прожиткового мінімуму). Обидві індексації виплачуються пропорційно відпрацьованому часу.
Визначена фіксована сума індексації нараховується постійно, до підвищення, яке її перевищить.
Можливо у вересні 2015 року було підвищення доходу, яке було більшим за суму індексації, яка нараховувалися. В цьому випадку ніякої індексації не буде, принаймні, до кінця 2015 року.
З січня 2014 року працюю на новій посаді в університеті. Індексацію, за майже 2 роки, ні разу не отримував, мотивують тим, що для даного розміру заробітньої плати (2500грн), індексація не передбачена.
Чи правда це, і якщо ні, то що потрібно робити щоб її отримати?
Індексації підлягають грошові доходи не залежно від їх максимальної величини. Але індексуються тільки доходи в межах прожиткового мінімуму (на сьогодні це 1378 грн., раніше 1218 грн.) Тому, з Вашого доходу повинні були індексувати суму 1218 грн. до вересня 2015 року
Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу. Тобто у Вашому випадку право на поточну індексацію виникає у травні 2014 року 3% (36,54грн.) і індексація зростає щомісячно, якщо не відбувається збільшення доходу. На вересень 2015 року це вже 74,9% (1032,12 грн.)
Зверніться в бухгалтерію, нагадайте, що згідно з законом, за ненарахування індексації штраф, адміністративна і навіть кримінальна відповідальніст ь за повторення правопорушення (а у Вашому випадку, це майже 2 роки несплати індексації)
Базовий місяць січень2013 р.
Отже якщо Вам нараховують індексацію у сумі 37,35 грн, то це має бути фіксована сума індексації, і якщо підвищення доходу у вересні було 1040,39-37,35=1003,04 грн то вона нараховується вірно. Якщо доходи не підвищилися на 1003 грн, то індексація нарахована не вірно.
В сентябре 2015 года было повышение окладов? Тогда в сентябре начисляете фиксированную сумму индексации и выплачиваете её ежемесячно пропорционально отработанному месяцу. Текущей индексации сентябрь 2015-декабрь 2015 не будет.
Сентябрь 2015 года - базовый месяц.
Для принятых в мае 2014 года при расчете индексации нужно брать месяц, предыдущий принятию (в данном случае апрель 2014 года)
У випадку, коли підвищилося тільки педнавантаження - то ні на базовий місяць ні на індексацію це не впливає.
Заробітна плата до 01.09.15-3620.02, а після підвищення -4299.53
Індексація -17.76.
Чи вірно мені нарахована індексація?
Оклад завуча(0,5ст.)- 870грн., вчителя І категорії у березні-10678 грн.У квітні атестована на вищу категорію, тому оклад став-10806грн.У березні нарахована зарплата разом із окладом завуча та + зошити, престижність і т.д.становить 4161,50. У квітні-4372.70., у травні-4372.70 і до цієх зарплати додають 263грн. індексації за січень.У серпні зарплата фактично 4372.70, але у попереднньому місяці була переплата і тому індексацію нараховують від суми-2429.28..Червень, липень- відпуск.Нарахуйте будь ласочка мені індексацію. Дякую.
з 01.09.15 року працюю в цій же школі вчителем початкових класів (1 кл)+ 0,5 педагог-організатор.Зараз заробітна плата - 3224.
Індексацію не нараховують.Чи повинна бути індексація. У якому розмірі, який місяць є базовим?
Раніше вже писав:
Індексація доходів - це державна соціальна гарантія (ст. 95 КЗпПУ, ст. 33 ЗУ Про оплату праці). За невиплату встановлених законом виплат (в т.ч. індексації) настає адміністративна і навіть кримінальна відповідальніст ь (ст. 15 ЗУ 1282, ст. 265 КЗпП, ч. 1 ст. 41 КУпАП, ч.1 ст.172 ККУ, ч. 1,2 ст. 175 ККУ). Для бюджетних організацій також ст. 164-2 КУпАП.
З 09.15р.- соціальна пільга по податку (1652 гр дохід). В листопаді виплатили індексацію за січень-квітень, в гудні - за інші по грудень. Все сплюсували, податки взяли в місяці доплати за все разом, а пільгу скасували- забрали по 91гр. Чи правильно?
Я працюючий пенсіонер, маю 8год.Оплата - 1652(з півищенняі індексацією) Індексують менше половини прожиткового мінімуму, як же тоді "Пенсія індексується з урахуванням оплати праці в розмірі, що не перевищує прожиткового мінімуму, інлексаціїї підлягає дохід пенсіонера в межах прожиткового мінімуму установленого для працюючї особи"- з закону про індексацію пенсії працюючим пенсіонерам. Дохід більший- пенсія не індексується, а індексується в дійсності менше половини пр. мін. Я щось не розумію?
Що стосується пільги, то при донарахуванні за попередні періоди, повинні були віднести ці суми до періодів, за які вони донараховані, та добрати податок на доходи з урахуванням податкової пільги (якщо сума з доплатою менша 1700 грн).
Сума оплати праці працюючим пенсіонерам індексується в першу чергу п.9 порядку 1078. Чому нараховують індексацію меншу, ніж повинна бути (як Ви пишите) - це можливо тільки, якщо відпрацьовано не повний робочий час. В протилежному випадку повинні нараховувати індексацію в повному обсязі.
Напишіть будь ласка чи вже є роз.яснення..Дякую!
А ось ще одна точка зору "Бухгалтерия Бюджет". Автор Світлана Коновал рекомендує будь за що обнулити індексацію, хоч преміями, хоч надбавками. Але теж не пояснюють як в наказі обгрунтувати 100% надбавки, чи 200% премії, щоб перекрити суму індексації
Сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу п.4 порядку 1078
Для расчета индексации берётся базовый месяц (повышения дохода или принятия на работу), вычисляется коэффициент индексации на каждый отработанный месяц и умножается на прожиточный минимум в этом месяце. Получаем суму индексации за каждый месяц, с которой удерживаются налоги и остаток выплачивается на руки.
Питання:Чи є це одне і теж?
Можливо, що Ваше підприємство не запланувало достатньо коштів (з у рахуванням індексації) на 2015 рік, або не було виділено достатньо коштів на зарплатну статтю.
Те, що у грудні 2015 року всіма правдами і неправдами вирішили позбавитися індексації - це можна називати як завгодно. Для того, щоб індексація не нараховувалася, потрібно підвищити доходи на суму більшу за суму індексації. Це підвищення не може бути разовим, наприклад, виплатою разової премії. До того ж, збільшення доходу без підвищення посадового окладу ні в якому випадку не пливає ні на індексацію ні на місяць підвищення (колишній базовий), як це є у випадку 1-3 тарифних розрядів (п.5 порядку 1078)
Якщо Вам взагалі не виплатили індексацію без будь-яких причин, то це порушення законодавства.
Фіксована сума індексації=поточна індексація-сума підвищення доходу.
Сума індексації=попередня сума індексації-сума підвищення доходу.
"Розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці" п.1 Постанови №373 від 23.03.2011 року
Але, згідно зі статтею 103 Кодексу законів про працю України та частиною 2 статті 29 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР (із змінами) про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.
"Проведення iндексацiї грошових доходiв населення здiйснюється у межах фiнансових ресурсiв бюджетiв усiх рiвнiв, бюджету Пенсiйного фонду України та бюджетiв iнших фондiв загальнообов’яз кового державного соцiального страхування на вiдповiдний рiк"
В ній говориться не про відміну індексації, а про індексацію в межах фінансових ресурсів. Рекомендації до виконання до цього пункту повинно було внести Мінсоцполітики, але так воно і не з'явилося.
Але, на жаль, не виконання вимог Законів України стало нормою в силу різних обставин. Розглядати питання, щодо трудових спорів можливо згідно закону:
1) комісіями по трудових спорах;
2) районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами ст.221 КЗпПУ
Як бачите варіантів багато, щоб про щось говорити конкретно, потрібна чітка інформація.
Вчитель (вища),старший вчитель.(дата прийому на роботу15.08.1985р)навантажен ня21год.+(2год.індивідуальні)о клад-2359.20;перевірка зош.-353.93;пед.стаж.-904.47;кл. керів.-471.09престіж.-150.75.Дякую!
Індексація визначається згідно базового місяця, який у Вас базовий місяць?
А ще мене цікавить питання якщо можна чи мають право помічники вихователя на оздоровчі і вислугу років якщо так то який закон і яка стаття?
По питанню оздоровчих та вислуги років помічнику вихователя. Ст.57 Закону України «Про освіту» передбачено гарантовану виплату матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні відпустки лише педагогічним працівникам. Посада помічника вихователя не належить до Переліку посад педагогічних працівників. Також, не нараховується доплата за вислугу років.
Выше Вы написали, что за март сделан перерасчет (наверное , в связи с повышением дохода) значит март 2015 года базовый месяц. Необходимо вичислить фиксированную сумму индексации в марте, если была текущая индексация. Она будет начисляться постоянно пропорционально отработанному времени. А следующее право на текущую индексацию появится в июне 2015 года 14% (170,52 грн)
Вам положена индексация как и у других работников, которые занимают аналогичную должность.
інженер-програміст (7т.р.)-1558грн. + 779грн. (0,5 за навантаженість) + 786 грн. (фіксована індексація) =3123 грн.
Грудень,
ставка 1714грн. + 857грн. (0,5 ставки) + 552грн.(фіксована інд. - різниця підвищення з/п у грудні (виплачено, згідно постанови КМУ, як премія)=3123грн.
СКАЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА, ЯКОЮ З/П МАЄ БУТИ У СІЧНІ, ЛЮТОМУ І т.д. І ЧИ МАЮ ПРАВО НА ПОДАЛЬШЕ ОТРИМАННЯ 552 ГРН.?
ТАК чи НІ ?????
"У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру" п.5 порядку 1078
Але спеціалісти Мінсоцполітики в своїх коментарях вважають доцільним порушувати цей пункт. "Тому, на нашу думку, таким «обнулювачем» може виступити і виплачена один раз (у бюджетному році) річна премія (її разовий характер у такій ситуації не має значення)" Лаврентьєва Жанна, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності
Тому боротися за право отримувати індексацію лягає на працівника, який звернеться до суду з приводу порушення законодавства.
Деякі підприємства намагалися перекрити в грудні 2015 року суму індексації разовою премією. Але це суперечить порядку 1078 п.5: "У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру"
На жаль, "спеціалісти" Мінсоцполітики, озвучили таку позицію: "Навіть для тих працівників, в яких посадові оклади у грудні 2015 року не підвищувалися, індексацію слід було «обнулити» за рахунок встановлення премії (надбавки) у сумі, що дорівнює або перевищує суму індексації, яка має бути нарахована цього місяця. Зокрема, це стосується працівників 1 — 3-го тарифних розрядів за ЄТС" Бюджетна бухгалтерія №4 від 25.01.2016 року.
Як відноситися до цього коментаря - не зрозуміло, це не закон, та й написано "надвоє" - слід було обнулити, а може й ні.
Если октябрь 2015 года остается последним месяцем повышения дохода, следующее право на текущую индексацию наступает в январе 2016 года - 2% (27,56 грн.). Февраль, март 2016 года также 2% (27,56 грн.)
1.Я работала на ставку потом в июле 2015 года перевелась на 0,5 ставки индексация была 170 грн. Потом в октябре 2015 года перевелась на ставку индексации нет. правильно ли это?
2.Повышение оклада было в декабре 2015 года. Если я переведусь на 0,5 ставки с апреля 2016 года, будет ли мне индексация?
2. Если повышение было в декабре 2015 года, то индексации с января по апрель 2016 года не будет.
Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу." п.5 порядку 1078
Сума підвищення доходу 2246-(1927+289)=30 грн.
сума "фіксованої" індексації 1032,12-30=1002,12 грн.
Якщо були підстави для нарахування індексації (відповідний базовий місяць), то повинні були нарахувати і виплатити індексацію. Підстави припинення трудових відносин не впливають на індексацію.
Постанова 1033 від 9 грудня 2015 року, на основі якої практично відмовилися від індексації за будь-яких умов. На деяких підприємствах перекрили суму індексації разовою премією, на інших - виплачували підвищений дохід декілька місяців, в окремих випадках продовжують виплачувати індексацію під іншою назвою нарахування. У деяких випадках просто перестали виплачувати індексацію за відсутністю фінансування.
Скажіть будь ласка,чи має право головний бухгалтер відмовити мені у компенсації відпустки за невикористані 2011-2012н.рр.,коли начальник відділу освіти зробив наказ про компенсацію даної відпустки у розмірі 46 днів?
Визначити суму індексації для базового місяця можна по:
Таблиця коефіцієнтів індексації або Калькулятор індексації