salary salary

Лікарняні листки

Законы, поправки, примеры и просто делимся опытом

Лікарняні листки

Повідомлення admin » 14 квітня 2011, 21:42

Все, що стосується лікарняних листків

1. Бланк форми Заява-розрахунок лікарняні Зображення або Зображення
2. Бланк форми Ф4-ФСС з ТВП Зображення або Зображення
3. Бланк форми Протокол засідання комісії із соціального страхування Зображення
admin
 
Повідомлень: 100
З нами з: 26 серпня 2010, 15:52

Заява-розрахунок та лікарняний лист за перші п'ять днів

Повідомлення admin » 14 квітня 2011, 21:49

Чи необхідно на зворотній стороні заяви-розрахунку вказувати листки непрацездатності, які підлягають оплаті тільки за рахунок коштів підприємства (перші п'ять днів непрацездатності)?

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи тривала менше п'яти днів, то такі листки непрацездатності не підлягають оплаті за рахунок коштів Фонду і, відповідно, не зазначаються страхувальником в заяві-розрахунку.

Профі Вінс
admin
 
Повідомлень: 100
З нами з: 26 серпня 2010, 15:52

Оплата листка непрацездатності по вагітності і пологах

Повідомлення admin » 14 квітня 2011, 21:55

Чи має право застрахована особа на оплату листка непрацездатності по вагітності і пологах, якщо вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною віком до трьох років, а підприємство не працює і не сплачує єдиний соціальний внесок?

Відповідно до статті 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240 (далі - Закон N 2240) допомога по вагітності та пологах надається з дня виникнення права на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та простою підприємства, установи, організації не з вини застрахованої особи.

Профі Вінс
admin
 
Повідомлень: 100
З нами з: 26 серпня 2010, 15:52

Чи вкпючати суми по лікарняним до платіжної відомості

Повідомлення admin » 15 листопада 2012, 11:50

Чи можливо нараховані суми по листках непрацездатності включати до основної розрахунково-платіжної відомості, або необхідно відображати ці суми в окремій розрахунково-платіжній відомості?

Пунктом 9 Порядку N 26 передбачено, що після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній зобов'язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення у строки, визначені статтею 52 Закону N 2240, тобто у найближчий день, установлений для виплати заробітної плати. При цьому, слід зазначити, що після отримання коштів Фонду, виплата допомоги може бути здійснена страхувальником і раніше. Рекомендуємо відображати суми допомоги в окремій розрахунково-платіжній відомості.

Ппрофі Вінс
admin
 
Повідомлень: 100
З нами з: 26 серпня 2010, 15:52

Оподаткування ПДФО виплати по листках непрацездатності

Повідомлення admin » 31 березня 2013, 15:38

Як оподатковуються ПДФО виплати по листках непрацездатності (більше 5 днів), якщо кошти від фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на розрахунковий рахунок податкового агента надходять у наступному податковому періоді?

Відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного платника податку і є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Згідно із пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ заробітна плата – основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.
Абзацом другим ст. 2 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII встановлено, що працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право, зокрема, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності.
Пунктом 1 ст. 35 Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі – Закон № 2240) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків, визначених указаною статтею.
Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Фонд) застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 року № 439.
Таким чином, виплати по листках непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати та включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку.
При цьому, відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо платник податку отримує доходи за різні податкові періоди (місяці) у вигляді заробітної плати, у тому числі за час перебування на лікарняному, то з метою правильного їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.
Крім того, згідно із пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставки, визначені в ст. 167 ПКУ.
Враховуючи вищевикладене, оподаткування виплат по листках непрацездатності здійснюється у податковому періоді в якому та /або за який відбулося їх нарахування, незалежно від того, що кошти з Фонду надійшли на розрахунковий рахунок податкового агента в іншому/наступному податковому періоді.

ДПІ у Дарницькому районі м. Києва ДПС
admin
 
Повідомлень: 100
З нами з: 26 серпня 2010, 15:52

Лікарняні листки особі, що працює за сумісництвом

Повідомлення admin » 31 березня 2013, 15:44

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 11.09.2006 р. N 912/020/153-06
Департаментом політики державного соціального страхування Мінпраці розглянуто <...> звернення <...> щодо надання роз'яснень із застосування Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Частиною першою статті 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - Закон) зазначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах надається за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 7 та 9 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266 (з урахуванням змін, унесених постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 N 193), середня заробітна плата застрахованої особи обчислюється виходячи з нарахованої в межах максимальної величини заробітної плати за видами виплат, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб та з яких сплачено страхові внески до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з пунктом 21 Порядку, якщо застрахована особа працює за сумісництвом, допомога по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах здійснюються за місцем роботи за сумісництвом на підставі копії листка непрацездатності, виданого в установленому порядку, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.
Під час обчислення середньої заробітної плати для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності (вагітності ти пологах) за місцем роботи за сумісництвом необхідно виходити з того, що сумарний розмір заробітної плати, з якої обчислюється ця допомога, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за сумісництвом не може перевищувати розмір максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. При цьому за розрахунковий період береться період за основним місцем роботи.
Якщо сумісництво оформлено на одному підприємстві, то не потрібно робити окремі розрахунки для оплати лікарняного листка за різними місцями роботи. Розрахунок середньоденної заробітної плати здійснюється, виходячи із загальної нарахованої заробітної плати в розрахунковому періоді та кількості відпрацьованих у ньому робочих днів за основним місцем роботи.
Якщо застрахована особа захворіла під час знаходження за основним місцем роботи у відпустці без збереження заробітної плати, при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності включаються суми оплати праці, з яких сплачено страхові внески, за основним місцем роботи та за сумісництвом за фактично відпрацьовані робочі дні в розрахунковому періоді (6 календарних місяців, які передують місяцю настання страхового випадку) за основним місцем роботи.
Оскільки відповідно до пункту 6 частини 1 статті 36 Закону допомога по тимчасовій непрацездатності за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати не надасться, листок непрацездатності за основним місцем роботи оплаті не підлягає. За місцем роботи за сумісництвом оплаті підлягають робочі дні за графіком роботи, пропущені працівником у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

Директор департаменту
політики державного
соціального страхування

Т. Антоненко
admin
 
Повідомлень: 100
З нами з: 26 серпня 2010, 15:52

Re: Лікарняні листки

Повідомлення Edward_Tur » 18 квітня 2013, 19:21

Працівниця вийшла з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Приступила до роботи 04 квітня, а з 08 квітня по 17 квітня хворіла.
Як обчислюється середня заробітна плата для такого лікарняного:
1. за фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку, тобто з заробітку за 04-05 квітня (пункт 6 Постанови 1266);
2.з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку (пункт 10 Постанови 1266).
Edward_Tur
 
Повідомлень: 38
З нами з: 21 червня 2012, 16:14

Re: Лікарняні листки

Повідомлення admin » 22 квітня 2013, 13:06

Якщо за 04-05 квітня був нарахований заробіток, то з нього обчислюється середня заробітна плата. Для того, щоб примінити пункт 10 постанови 1266, необхідно, щоб страховий випадок почався 04 квітня.
Приклади до пункту 6, 10 Порядку
Лист мінпраці та соцполітики N 20-442 від 15.11.2001
admin
 
Повідомлень: 100
З нами з: 26 серпня 2010, 15:52

Максимальна величина

Повідомлення Edward_Tur » 17 січня 2014, 17:13

В липні 2011 року працівнику нараховано 22000 грн, в т.ч.:
зарплата по виходам - 12000 грн.
відпускні за серпень - 8000 грн
відпускні за вересень - 2000 грн
Єдиний внесок нарахований з всієї суми 22000 грн. (окремо по місяцям, згідно Постанова ПФУ від 27.09.2010 N 21-5 "ІНСТРУКЦІЯ про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування .")
В вересні 2011 року працівник захворів.

Запитання: яку суму за липень 2011 включати для розрахунку лікарняних?
а) 12000 грн.
б) пропорційну частину від всього заробітку, враховуючи максимальну величину (14400 грн в липні 2011р.),
тобто 12000/22000*14400=7854.55 грн.
Edward_Tur
 
Повідомлень: 38
З нами з: 21 червня 2012, 16:14

Re: Лікарняні листки

Повідомлення admin » 22 січня 2014, 01:29

Edward_Tur написав:Запитання: яку суму за липень 2011 включати для розрахунку лікарняних?
а) 12000 грн.
б) пропорційну частину від всього заробітку, враховуючи максимальну величину (14400 грн в липні 2011р.),
тобто 12000/22000*14400=7854.55 грн.


а) 12000 грн.

Виплати за невідпрацьований час (відпускні, компенсація за невикористану відпустку, середня заробітна плата працівникам за час їхнього навчання з відривом від виробництва в системі підвищення кваліфікації, виконання державних і громадських обов'язків в робочий час тощо), розраховані за Порядком № 100, у розрахунок середньої зарплати (лікарняних) не включаються.

Стосовно включення відпусток у розрахункові періоди в інших ситуаціях - згідно п. 1.6.1. Інструкції 5 "Нарахування відображаються за календарний місяць (з першого до останнього числа місяця). Наприклад, суми нарахувань за час відпусток, на відміну від порядку їхньої фактичної виплати, розподіляються пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці".
admin
 
Повідомлень: 100
З нами з: 26 серпня 2010, 15:52

Далі

Повернутись до Законодательные нюансы

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Бухгалтерська програма з розрахунку зарплати
При копіюванні, зворотне посилання є обов'язковим!
Salary.net.ua - 2010-2024